Polecane posty

Agrest    25253
12 minut temu, tomekZ058 napisał:

@Agrest ja ze swojej strony polecam odm.Soldo, dla mnie najlepsza odmiana jaką miałem do tej pory

Miałem trzy lata temu. Pomimo słabego stanowiska nie wyszło najgorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
39 minut temu, drobny napisał:

A nadaje się Soldo na słapsze gleby z nieuregulowanym ph?

sam mam problem na swoich ziemiach z niskim pH i mimo wszystko jakoś rośnie ale sieję go na II i III klasie na słabszych nie próbowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

Również polecam Soldo  u mnie sieje na słabych glebach (4,5 klasa) ale ph uregulowane może super nie sypie ale na takiej glebie to kokosów wiadomo że nie będzie ale porównując do innych odmian jakie miałem jest liderem i ma piękne grube ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25253

@ASZv3 co tam somsiady polecają tej wiosny z jęczmienia jarego, jakie odmiany i ceny za kwalifikat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Co do polecania to akurat w tym temacie mam średnie doświadczenie w ostatnim czasie ;) Oficjalnej oferty jeszcze nie ma. Ceny są na jęczmiona KWS tj Fantex i Orphelia. Inne wkrótce. Całopaletowo większe ilości oferta zawsze szeroka, a mniejsze na magazynie zapewne będzie z 5 odmian.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

A nie lepiej posiac jęczmień zimowy może jest spore ryzyko wymarzniecia ale choć trochę wody będzie miał z zimy. A jare zboża mocno susza załatwia. Od wymarzniecia można ubezpieczyć nie są to duże pieniądze a od suszy nie. I to ubezpieczenie dawało w tym roku podwójna stawkę suszowego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

No ja właśnie posiałem pierwszy raz od kilku lat :)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25253

A ja wczoraj z handlarzem rozmawiałem i mówił że jęczmień ozimy jest persona non grata na paszarniach i u hodowców. Biorą w niższej cenie. Prawda to?

Wiem że jest gorszy ale faktycznie tańszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Jak jest dużo i ktoś pyta, bo odbiera z gospodarstwa to możliwe aczkolwiek wtedy biorą próbki raczej... a tak to na skupie nigdy się nie spotkałem, żeby ktoś pytał i nie chciał ozimego


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

2 rzędowy  ozimy u mnie mtn mial 57 ziearno grube jak jary 6 rzędowy  jest drobny 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25253

Miałeś Sandrę? Nie wiem czy na przyszły rok nie zaryzykuję z tą odmianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

no mam sandre :D  w tamtym roku mialem i w tym jest posiana , przy 125 n dala na 4 klasie 6.6 -7 ton a jary 3 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25253

Ile na ha jej siejesz.?

Widziałem w polu i pięknie się prezentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

w tym roku jest 4.5 ha mialem zenka tez ale on objetosciowo ladnie sypie a wagowo nie i ziarno drób i osci duzo a sandra ladnie sie obłamuje 

Edytowano przez bools

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25253

Ile kg na ha, ewentualnie nasion na m² siejesz?

No właśnie rozcierałem w dłoni i ładnie się osypywał z ości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

powiem ci tak rok temu byl brany z centrali to  mtn bylo 55 a wysialem go 125 kg /ha  czyli 220 sztuk metr tylko dodam ze pole po rzepaku i ph 6 ,- 6.5  myslalem ze za rzadki będzie ale  bylo idealnie bardzo dobrze sie krzewi gdyby byl wiecej wysiany to by lezal choc i tak miejscami pokladło go 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

pierwsza dawka 50 n nawet mniej mozna i druga reszte azotu do 140 n max skracanie zalezy od opadu ja raz na 1 kolanko ale u nas pozniej straszna susa byla i jest do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

W jarym browarnym co dajecie z azotu, chce zrezygnowac w nim w tym roku z rsmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16
Dnia 6.12.2019 o 14:52, Agrest napisał:

@ASZv3 co tam somsiady polecają tej wiosny z jęczmienia jarego, jakie odmiany i ceny za kwalifikat?

U mnie sprawdzony jest odmiana Ella. W tym roku posiałem nową odmianę Aligator ale ze względu na suszę ciężko powiedzieć mi coś o niej. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932
Dnia 6.12.2019 o 21:17, Agrest napisał:

A ja wczoraj z handlarzem rozmawiałem i mówił że jęczmień ozimy jest persona non grata na paszarniach i u hodowców. Biorą w niższej cenie. Prawda to?

Wiem że jest gorszy ale faktycznie tańszy?

Co niektórzy kręcą na niego nosem, bo lubi się w lejowych silosach wieszać a i przy mieleniu lubi płatać figle.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukas93    0

Cześć.  Dziś byłem na przeglądzie pola gdzie zasrany jest jęczmień ozimy. Wygląda nie za ciekawie cały lan jest żółty stanowisko jest po pszenicy ozimej klasa ziemi to III i IV  Nawóz jaki spalem to polifoska8 w dawce 250kg/H 

Mszycy nie widzę bardziej jest to jakiś grzyb?

 

20191218_143149.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    255

Jęczmień ozimy inaczej się młóci niż jary. Jeśli kombajn będzie źle ustawiony to potem ziarno płata figle, dlatego bo ma za dużo ości które nie zostały usunięte podczas omłotu.

Co do fotki to nie wiem czym ktoś to "zasrał"😉 ale mi to wygląda na mączniaka, chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

jak będzie nie "dostany" jęczmień to zawsze ości będą, nie ma opcji że wyjeżdżając wcześnie w jęczmień będzie ładne ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    255

Jeśli ustawisz kombajn pod jęczmień ozimy to nie powinno być ości.

Dwa lata temu młóciłem jęczmień 20 czerwca przy wilgotności 14,3 Ości brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj