Polecane posty

GRZES1545    8979

U mnie jest lepiej niż w tamtym roku ale straty są jakieś 30% może więcej. W tamtym roku pisałem 80% i tak mi potwierdziła komisja słomy było 5belek z 2.5ha plon 4t z tej działki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
1 godzinę temu, Jacek23 napisał:

Na moim wniosku takiego punktu nie ma. Pomoc suszowa jest od suszy a od gradu jest ubezpieczenie. A komisja jak widzi 100% strat w jęczmieniu ozimym a tylko 50% kukurydzy to coś nie tak. Przekręt widać oczywisty, bo jęczmień z pola zebrany lub za parę dni więc dowodów na to jaki był naprawdę nie ma i odpowiedzialności też. A kukurydza zostaje, i tu komisja więcej nie wpisze bo może być kontrola. Uważam, że pomoc państwa powinna trafić do tych co najbardziej ucierpieli a nie do nierostropnych co nie ubezpieczają upraw. A obraz suszy w mojej okolicy jest taki, że jeśli popada to większość kukurydzy zbierana będzie talerzówką.

To i ty jesteś nie roztropny jak nie ubezpieczyłeś od suszy 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
49 minut temu, GRZES1545 napisał:

U mnie jest lepiej niż w tamtym roku ale straty są jakieś 30% może więcej. W tamtym roku pisałem 80% i tak mi potwierdziła komisja słomy było 5belek z 2.5ha plon 4t z tej działki.

u mnie jakieś 2 t pośladu z ha,ale za to po 15 bali po pasówce z ha 

gość jak patrzył na to pile to stwierdził że jak by był wilgotniejszy rok to 8t by tu był na pewno  tylko kwestia czy by ustał

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

No panowie coś mnie bierze z tym jeczmieniem ozimym a raczej pszenica która w nim zeszła i teraz jest wilgotna i nie da się zebrać jęczmienia, miał ktoś taki przypadek?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
2 godziny temu, wiesiek63zmc napisał:

To i ty jesteś nie roztropny jak nie ubezpieczyłeś od suszy 

 

 

 

 

 

 

 

Taaa...ciekawe gdzie można było w tym roku ubezpieczyć od suszy? U mnie nie da rady od 6 lat. Wcześniej się nie interesowałem...ja ubezpieczam tylko od gradu i ognia od tego roku. 

 

1 godzinę temu, tommy66692 napisał:

No panowie coś mnie bierze z tym jeczmieniem ozimym a raczej pszenica która w nim zeszła i teraz jest wilgotna i nie da się zebrać jęczmienia, miał ktoś taki przypadek?

 

Dużo tego masz ? Jak parę procent to dojdzie na pryźmie lub przyczepie. Kosiłem taką pszenicę gdzie ścieżki były zielone i w zbiorniku nie wyglądało to najlepiej. Doszła po kilku dniach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cereal    9

kosiłem przed południem koledze jęczmień jary. z 2 ha 5,5 t. na skupie sie śmiali że poslad przywiózł, taki był drobny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
1 godzinę temu, Taurus83 napisał:

Taaa...ciekawe gdzie można było w tym roku ubezpieczyć od suszy? U mnie nie da rady od 6 lat. Wcześniej się nie interesowałem...ja ubezpieczam tylko od gradu i ognia od tego roku. 

 

Dużo tego masz ? Jak parę procent to dojdzie na pryźmie lub przyczepie. Kosiłem taką pszenicę gdzie ścieżki były zielone i w zbiorniku nie wyglądało to najlepiej. Doszła po kilku dniach. 

Mam tego 2 ha i nie wiem czy sypać na 8t przyczepę i czekać aż dojdzie bo na 3 tonowce to ładnie doszło niby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Jak jęczmień ma 13% wilgotności a pszenicy nie ma więcej jak 3-5% to nic złego sie nie powinno stać.  Jak jest wiecej to wysyp na folię na warstwę 15- 20 cm i przesusz na słońcu. Dwa razy przewachlujesz łopatą i będę suche. My czesto tak robiliśmy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2357

Lubelskie 510 brutto dzis skosilem 34 ary fariby plon ok 1.5 t napewno nie mniej choc nie wazone z tego kawalka byl to kawalek na którym wyglondal najlepiej


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Koledzy jaka macie szczelinę klepiska na jęczmień aby dobrze obijal ości i jaka predkosc mlocarni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
79damian    2
kellyq napisał:

560 brutto też lubelskie

która cześć województwa? daleko od Opola Lub?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Kuźwa mać, jeszcze niedawno u mnie jęczmień 900 zł/t, a Wy tu piszecie o cenach 500 zł z hakiem, co się nagle stało z cenami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Czytam o tych cenach i to jakieś nieporozumienie na tym rynku, przecież nawet żyto drożej chodzi... Dlatego nie rozumiem ludzi, którzy sieją jęczmień aby sprzedać od razu w żniwa, w takim wypadku chyba nawet lepiej tego żyta nasiac, napewno lepiej sypnie i po takiej samej cenie więcej sprzedać 

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

A ja wam powiem tak,w zeszłym roku wszyscy tylko pisali że ze świń rezygnują bo pier**lą za darmo robić,zboże sie sprzeda i spokój a kasy więcej jak ze śwń,inni znowu że przestawiają sie na byki bo to cena stabilna i zbyt pewny,a prawda jest taka że kazdy kiedyś dostaje po d*pie na swojej produkcji,a poza tym to wszystko jest systemem naczyń połączonych,jak nie będzie zwierzaków to zboża nie ma gdzie sprzedać-proste jak cep,wszystko powinno być w równowadze ekonomicznej,ale rządzący nic z tym nie robią a rolnicy też ,jak zobaczyli że np borówka czy malina w dobrej cenie to wszyscy sadzili na potęgę,a potem płacz i lament  i tak jest ze wszystkim

świnie i owoce dostały po d*pie ostatnio,teraz bydło,przyszły rok zboża i mleko i tak na zmianę

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
1 godzinę temu, kopin napisał:

A ja wam powiem tak,w zeszłym roku wszyscy tylko pisali że ze świń rezygnują bo pier**lą za darmo robić,zboże sie sprzeda i spokój a kasy więcej jak ze śwń,inni znowu że przestawiają sie na byki bo to cena stabilna i zbyt pewny,a prawda jest taka że kazdy kiedyś dostaje po d*pie na swojej produkcji,a poza tym to wszystko jest systemem naczyń połączonych,jak nie będzie zwierzaków to zboża nie ma gdzie sprzedać-proste jak cep,wszystko powinno być w równowadze ekonomicznej,ale rządzący nic z tym nie robią a rolnicy też ,jak zobaczyli że np borówka czy malina w dobrej cenie to wszyscy sadzili na potęgę,a potem płacz i lament  i tak jest ze wszystkim

świnie i owoce dostały po d*pie ostatnio,teraz bydło,przyszły rok zboża i mleko i tak na zmianę

Wszystko sie zgadza co piszesz. Ale bez dobrej woli rzadzacych ktorzy powinni czuwac zeby ta rownowaga w produkcji roslinnej i zwierzecej nic nie będzie. A rzadzacy nic nie robią i mamy tak jak mamy. Teraz wyjda do ludu przed wyborami i powiedza ze w czasie suszy wam pomogliśmy ze jestesmy super głosujcie na nas my wam pomozemy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Równowaga już jest ale w budżecie- każda następna pomoc, program 500+ do czegoś lub obietnica związana będzie z kolejnym kredytem lub podatkiem. Przed wyborami wypada jeszcze coś dać i uregulować rachunki ze znanym radiem a pieniędzy nie mamy.   

Co do tematu to wyleczyliśmy się już z jęczmienia, zastąpiło go proso i kukurydza bardziej stabilne uprawy. Groch siewny też zaczyna odpadać, rzepak też daje w kość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
79damian    2
Konrad_Duda napisał:

Równowaga już jest ale w budżecie- każda następna pomoc, program 500+ do czegoś lub obietnica związana będzie z kolejnym kredytem lub podatkiem. Przed wyborami wypada jeszcze coś dać i uregulować rachunki ze znanym radiem a pieniędzy nie mamy.   

Co do tematu to wyleczyliśmy się już z jęczmienia, zastąpiło go proso i kukurydza bardziej stabilne uprawy. Groch siewny też zaczyna odpadać, rzepak też daje w kość.

myślę, że proso w tym roku też nie będzie płacić 😐

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

Jak tak będzie to lepiej zasiać strączkowe  na dopłatę i  do pracy się wkręcić a tu talerzówka co roku i mieć w d.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

jak każdy leser tak pomyśli to dopłata do strączkowych będzie 1,50 do ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56
22 godziny temu, WOJTUNIO napisał:

Wszystko sie zgadza co piszesz. Ale bez dobrej woli rzadzacych ktorzy powinni czuwac zeby ta rownowaga w produkcji roslinnej i zwierzecej nic nie będzie. A rzadzacy nic nie robią i mamy tak jak mamy. Teraz wyjda do ludu przed wyborami i powiedza ze w czasie suszy wam pomogliśmy ze jestesmy super głosujcie na nas my wam pomozemy!!!

Równowaga rządzących? czyli co? mają dać pismo rolnikowi że ma uprawiać 2ha jęczmienia 2ha owsa i 1 ha ziemniaków, czy np. wsadzić kowalskiego do pudła za to że  daje za jęczmień 500 zł? to może ciebie wsadzić do paki bo chcesz 800? a urodziło ci się 10 t z ha i bedziesz miał za duży zysk? Nie piszcie bzdur zawsze tak było że po żniwach szukają rolników którzy nie mają gdzie magazynować  i muszą sprzedać i na tym zarabiają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
36 minut temu, Pawel2678 napisał:

Równowaga rządzących? czyli co? mają dać pismo rolnikowi że ma uprawiać 2ha jęczmienia 2ha owsa i 1 ha ziemniaków, czy np. wsadzić kowalskiego do pudła za to że  daje za jęczmień 500 zł? to może ciebie wsadzić do paki bo chcesz 800? a urodziło ci się 10 t z ha i bedziesz miał za duży zysk? Nie piszcie bzdur zawsze tak było że po żniwach szukają rolników którzy nie mają gdzie magazynować  i muszą sprzedać i na tym zarabiają

Powinna byc taka polityka rolna zeby wszystko sie oplacalo kazdemu i kazdy se mogl  wybrac co chce robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj