Polecane posty

zdzichu124    9

Panowie opryskałem jęczmień dwa razy! Środkiem zawierającym Dimetoat za każdym razem w pełnej dawce i w możliwie idealnych warunkach a skrzypionki nadal są i wpieprzaja mi liście ... Na co drugiej roślinie liść flagowy cały zjedzony , jęczmień w super kondycji , bardzo dobrze rokujący , klosi się właśnie , czym go ratować przed tymi robakami bo już nie mam siły ...

 

Cały rok martwię się każda kropka na liściu a tutaj na koniec taka tragedia , jak ktoś wie niech podpowie czym to opryskać żeby zdechło zanim zje mi cały plon 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13
4 minuty temu, tomekZ058 napisał:

Cyperkill Max 500EC na pewno da rade skrzypionce

Polecam pryskałem w piątek i po skrzyoionkę ani śladu

Uprawia ktoś z was jęczmień ozimy na 4-5 klasie? I jak to wygląda ? Tak właśnie się zastanawiam czy nie spróbować pierwszy raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
49 minut temu, AgroSzymi99 napisał:

Polecam pryskałem w piątek i po skrzyoionkę ani śladu

Uprawia ktoś z was jęczmień ozimy na 4-5 klasie? I jak to wygląda ? Tak właśnie się zastanawiam czy nie spróbować pierwszy raz.

ja mam w tym roku na 4 klasie. Badanie gleby i ph bardzo ważne no i obornik bądź odpowiedni przedplon gdy nie jesteś w stanie dostarczyć obornika :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

W tym roku skrzypionki to jakas plaga, w dodatku zabieg t2 wykonwywalem 2 razy ze wzgledu na nadzwyczajna presje chorób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

No ja stosowałem dwa zabiegi  Dimetoat w max dawce i nadal siedzi skrzypionka. Dzisiaj wieczorem jadę z kolejnym zabiegiem , tym razem Alfa-cypermetryna i mam nadzieję że podziała , stosowaliscie ta substancje ? Jak z skutecznością ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
3 minuty temu, zdzichu124 napisał:

No ja stosowałem dwa zabiegi  Dimetoat w max dawce i nadal siedzi skrzypionka. Dzisiaj wieczorem jadę z kolejnym zabiegiem , tym razem Alfa-cypermetryna i mam nadzieję że podziała , stosowaliscie ta substancje ? Jak z skutecznością ? 

Za cieplo na pyretrojda chyba ze po 21 godz albo pozniej. Przeczytaj etykiete.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8956

Raczej wiele nie naprawisz tego co już się rozwinęło, przerabiałem temat taki dwa lata temu, jak nie zadbasz od początku, i nie pryśniesz zapobiegawczo to potem tak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9
3 godziny temu, WOJTUNIO napisał:

Za cieplo na pyretrojda chyba ze po 21 godz albo pozniej. Przeczytaj etykiete.

No tak zazwyczaj startuje około 20-21 , a co może się stać jak bedzie za wysoka temperatura ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Rozumiem , głównie chodzi o temperature czy nasłonecznienie ? Bo dzisiaj około 21 może być nawet 25 stopni chociaż słońca już nie będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Temperaturę, bodajże dla pyretroidów powinno być poniżej 20 stopni ale to musisz sobie sprawdzić dokładnie w etykiecie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

 

1 godzinę temu, Kobek napisał:

Temperaturę, bodajże dla pyretroidów powinno być poniżej 20 stopni ale to musisz sobie sprawdzić dokładnie w etykiecie. 

 

Tak, dokładnie jak mówisz , na etykiecie pisze że najlepsze działanie poniżej 20 stopni, z tym że w obecnej chwili nie jestem w stanie osiągnąć takiej temperatury nawet wieczorem a skrzypionki żerują w najlepsze i teraz jak tu wybrać mniejsze zło ;)

 

Albo prysnąć wieczorem przy temperaturze około 25 stopni albo patrzeć jak wpierdziela liście 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
52 minuty temu, zdzichu124 napisał:

 

Tak, dokładnie jak mówisz , na etykiecie pisze że najlepsze działanie poniżej 20 stopni, z tym że w obecnej chwili nie jestem w stanie osiągnąć takiej temperatury nawet wieczorem a skrzypionki żerują w najlepsze i teraz jak tu wybrać mniejsze zło ;)

 

Albo prysnąć wieczorem przy temperaturze około 25 stopni albo patrzeć jak wpierdziela liście 

Dokładnie możesz spróbować prysnąć nad ranem o 2 - 3 w nocy, zależy ile tego masz. Ja na pewno nie pryskałbym przy wyższych temperaturach, bo to jest bez sensu. Masz jeszcze jedno wyście jechać do sklepu i wymienić środek na jakiś inny, który działa w wyższej temperaturze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

U mnie też po dimetoacie zero reakcji. Cyperkilem opryskałem wieczorem jak było ok. 22°, w nocy spadło gdzieś do 16 i skrzypionka spadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Można jeszcze pryskać cerone czy już za późno ? Jeśli tak to w jakiej dawce bo jedni mówią żeby dac 0.3 a inni żeby dac pełna 0.7

20190612_165008-1209x1612.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj