Polecane posty

KubaiJakub    1

Witam. Piszę tautaj z nadzieją, że ktoś mi pomoże w rozpoznaniu szkodnika który niszczy mój jęczmień jary i czym mogę to załatwić? Z góry dziękuję za odpowiedź. 

DSC_1093.JPG

DSC_1095.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Wygląda mi to na żerowania mszyc. Zwykła cypermetyna powinna wystarczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25499

Nie mszyce tylko skrzypionka zbożowa.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaiJakub    1

Mszycy nie ma wcale a skrzypionka tylko stare osobniki w niewielkiej ilości. Pryskać w nocy czy w dzień? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25499

Te uszkodzenia spowodowane są przez dorosłe chrząszcze, z jaj wylęgną się larwy i te zaczną ogałacać z zielonej tkanki zostawiając białe pasy.

Teraz zwalczysz dorosłe, larwy będziesz musiał poprawić. Pora doby raczej bez znaczenia. To nie rolnica że nocą trzeba

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Witam, stanowisko pierwszy rok po oborniku w dawce 30t/ha , przedsiewnie 120kg/ha mocznika jęczmień jary Paustian siany w ilości 157kg/ha (około 300szt/M2). Obecnie jest w fazie pełni krzewienia (ma po około 2-3 pędy boczne ) 

Pytanie, czy to już czas na N2 czy poczekać do końca krzewienia ? Planuje 150kg/ha ZakSan32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

Według mnie nie ma co czekać, mało pada później może być niedostępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Ja też już będę leciał z odchwaszczaniem i azotem, ma po 2 rozkrzewienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Ostatniej nocy przymrozilo mi jęczmień jary , place żółte , liście ścięło ale roślina żyje. Miałem w planach herbicyd ale przekładam na weekend oprysk , rzucić druga dawkę azotu czy poczekać aż się odbuduje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

rzucaj azot mu napewno nie zaszkodzi ja przed swietami polalem jeczmionek rsm i teraz wyglonda dobrze czas myslec o odchwaszczaniu


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja właśnie zjechałem z pola  połowa jęczmienia dostała drugą dawkę N jutro reszta jak sie ociepli to mustang 

po ile u was za mustang wołają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

chyba 67/l płaciłem,ale mam już sklerozę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 mi  babka zaproponowała 56,25 za litr w bańkach 20  i się zastanawiałem czy to dobra cena 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Ja też co roku jechałem mustangiem ale w tym roku nie mieli i kupiłem pleban 75 wg (20g/ha) + Tiron 200 ec (0,4l/ha) 

Ile dajecie N na jęczmień ? U mnie nawożenie zamknie się na około 120kgN/ha stanowisko na oborniku po rzepaku. Celuje w 7t/ha jak wody starczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie 100 kgN z saletry + 15 m3 gnojówki na ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

u mnie od 65 do 80 kg czystego azotu powiecie smieszna dawka ale na nowej działce perzu nie zdążyłem się pozbyć i nie chce go zbytnio odrzywic a na reszcie mam wsiewke koniczyny i tez nie mogę za wiele podać N jak sypnie 4 t/ha to jak dla mnie będzie dobrze


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25499

Na 90% rynchosporioza.

Zwalczaj bo będą szczerbate kłosy. Nawet połowa kłosa potrafi zasychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

Też wygląda mi to na rynchosporiozę. Lepiej zacząć coś działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

Panowie mogę do pumy i sekator dodać trochę dursban bo mi zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj