Polecane posty

dwdx1906    28
3 godziny temu, staszek131415 napisał:

Pewnie za dużo mieszałeś i przesuszyłeś glebę albo glina jak sucho nie ma sensu przesiewać popada to powschodzi a te teksty ze kiełkowało i zaschło to miedzy bajki włóż

glina i dodatkowo orka była na wiosnę żeby trochę obornika się pozbyć...

 

Ziarniaki z tego co widziałem nie skiełkowały, ale na jesieni kilka arów pszenicy mi skiełkowało (był deszcz zaraz po siewie) i uschło, także jest  i taka opcja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atari    12

witam Panowie powiedzcie co się dzieje z jęczmieniem jarym. byłem w poniedziałek wszystko było ok a dziś tak jak na zdjęciu w linku: https://ibb.co/dkQ2Zzk czy to jest żółta karłowatość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, dwdx1906 napisał:

glina i dodatkowo orka była na wiosnę żeby trochę obornika się pozbyć...

 

Ziarniaki z tego co widziałem nie skiełkowały, ale na jesieni kilka arów pszenicy mi skiełkowało (był deszcz zaraz po siewie) i uschło, także jest  i taka opcja ;)

To szkoda roboty tak nic z tego nie będzie wiosenna orka i glina to nie stanowisko dla jarych obornik dodatkowo przesusza glebę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
1 godzinę temu, Atari napisał:

witam Panowie powiedzcie co się dzieje z jęczmieniem jarym. byłem w poniedziałek wszystko było ok a dziś tak jak na zdjęciu w linku: https://ibb.co/dkQ2Zzk czy to jest żółta karłowatość?

co wy ku...a macie z tą karłowtością ,schnie i tyle chyba że jesteś wyjątkiem i masz mokro

teraz karłowatość wszystkiemu winna,30 lat temu stare panny rzucały urok;-)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atari    12
kopin napisał:

1 godzinę temu, Atari napisał:

witam Panowie powiedzcie co się dzieje z jęczmieniem jarym. byłem w poniedziałek wszystko było ok a dziś tak jak na zdjęciu w linku: https://ibb.co/dkQ2Zzk czy to jest żółta karłowatość?

co wy ku...a macie z tą karłowtością ,schnie i tyle chyba że jesteś wyjątkiem i masz mokro

teraz karłowatość wszystkiemu winna,30 lat temu stare panny rzucały urok;-)

akurat to się dzieje w dołku przy rowie no i nie jest tam sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

To jest odglebowe w okolicy też mają ten problem, albo jakis grzyb odglebowy albo ph słabe i brak wody też moze byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

tak jak kolega wyżej pisał a do tego zimny grunt,przypuszczam że nie pierwszy raz masz tam problem ,ja przy swoim mokradle też mam parę m2 takiego czegoś  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
6 godzin temu, Tomaszo88 napisał:

jaki fungicyd teraz zastosować na jęczmień jary? może być ambrossio albo tebu?

tebukonazol na T1 nie bardzo ja np. będę robił Duetem Star

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

A czym poprawic jeczmien ozimy zenek gdzie poszedl duet +prochloraz a na lisciach jest cos co jest bardzo podobne do plamistosci siatkowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

jak jeczmien ozimy dostaje kłuski i jedne ości są ładne prościtkie a niektóre kłuski są z poskreanymi ościami jakby ktoś zapalniczką je przypalił to jaka może byc tego przyczyna?? Chyba nie susza jak jedne są ok a niektóre nie... Przed swietami dostał odżywke ale w rozsądnej dawce i kłusków nie było jeszcze widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
1 godzinę temu, szymek12345 napisał:

Panowie jaką ochronę polecacie na jęczmień jary ?

ja będę robił T1 Duett Star a na T2 planuje Tocata Duo jeśli uda mi się jeszcze gdzieś kupić a jeśli nie to pójdzie Menara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Menara na rdze słaba. Jak będzie przepadywać to jęczmień będzie chorować. Duett star za tą cenę powinien lepiej działać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28

0,8 Yamato + 0,35 tebu może być na t1 w jeczmieniu? Bo bym sobie magazyn sprzątnął ;)

Wychodzi to na hektar jakies 190 gram tiofanatu, 60 gram tetrokonazolu + 150 gram tebu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fidodido    1

Panowie czym teraz skrócić jęczmień ozimy pominąłem skracanie przez tą suszę Ale od soboty przyszedł upragniony deszcz i po tym deszczu tak ruszył do góry że nie mogłem w to uwierzyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Teraz to albo cerone albo moddus jeżeli ości jeszcze nie wyszły.

@dwdx1906 jak nie masz nic innego to może być i taki zabieg choć tebu zostaw na później 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Jest jakiś sęs jechać dolistne jęczmień ozimy PK +mocznik i tytanit jęczmień jest w fazie flagowy rozwinięty, czy już sobie to darować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Jeśli chodzi o plon to moim zdaniem już za późno , może jedynie parametry coś podciągnie chociaż jak masz słabo z wodą to chyba sobie odpuść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Teraz z wodą to nie problem 3 dzień kropi tylko kwestia czy nie za późno względem fazy jak się wypogodzi to po niedzieli będa ości na wieschu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

Moim zdaniem też w takiej fazie już za wiele to nie da.

Dnia 29.04.2019 o 01:33, fidodido napisał:

Panowie czym teraz skrócić jęczmień ozimy pominąłem skracanie przez tą suszę Ale od soboty przyszedł upragniony deszcz i po tym deszczu tak ruszył do góry że nie mogłem w to uwierzyć 

Ja na takie pozne skracanie dałbym raczej Moddus 0,2l max 0,3l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Czy można jeszcze skrucic jęczmień Cerone jak już ukazują się ości mam jeden kawałek co dobrze rokuje odmiana Saturn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj