Polecane posty

fidodido    1

mam zamówione 3 auta po 25 ton obornika bydlęcego mam zamiar zastosować go pod jęczmień ozimy jakie zastosować nawożenie w 2017 roku pod jęczmień przedplon gorczyca na przyorke w sumie dopiero 2 rok mam w planach uprawę jęczmienia ozimego I chce wyeliminować błędy w agrotechnice.

 

Edytowano przez fidodido

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Macie jakieś doświadczenia w jęczmieńu ozimym Saturn siał koś jak on planuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    78
Siał ktoś z was jęczmień jary po jęczmieniu ozimym? Jakie spostrzeżenia? Wiadomo presja chorób większa ale czy aż tak jak to niektórzy mówią. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.08.2018 o 22:02, bools napisał:

witam panowie co powiecie o jeczmieniu kws meridian jakies opinie nada sie na 4 kl

lepiej zasiej KWS kosmos jak maż możliwość, będziesz bardziej zadowolony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf235angol    7

Jaki Herbicyd na chwasty stosujecie w tym roku na jęczmień ozimy?

Edytowano przez mf235angol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

tez myślałem o snajperze, jeszcze nie stosowałem ale wybrałem bizona, zobaczymy wczoraj jęczmień ujrzał światło dzienne, powschodził, w przyszłym tygodniu oprysk


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

To jest jakiś niedobór. Chyba że masz słabe pH lub reakcja na zimno w co wątpię. Przeleć to mikro i powinno być lepiej np Dr Green Zboża 2.5kg na hektar. Uważać też trzeba na mszyce bo w tym roku to jest plaga z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bartoszek_xd napisał:

Zapobiegawczo na mszyce warto pryskać czy dopiero interwencyjne?

Jak masz za duzo kasy to pryskaj zapobiegawczo. Jeśli już to jakiś systemiczny środek z neonikotynoidów np. Mospilan w dawce 80g/ha.

Takie jest moje zdanie. Zrobisz jak zechcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19
panowie stosowal ktos bizon na jeczmien ozimy po rzepaku jak on wychodzi niech sie ktos wypowie a druga opcjia to expert met 0.25kg plus 0.2 l kompletu plus 8 gram glinu to drugie testowalem i bylo bez poprawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, bools napisał:

jak tam panowie u was mszyca jest nalot ?

na samosiewach pszenicy aż sie roi od mszycy. Jutro trzeba prysnąć kiełkujący jęczmień bo inaczej będzie kiepsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25492

Nie stosowałem ale to fosforoorganik a więc działanie powyżej 15 st. C. 

O tej porze roku to pyretroid.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam pojechałem Expert Met 300 g+ 8 g Glean + 0.15 Legato 500sc to dobrze czy bład

jest kilka listków z pojawiającym się odcieniem zółknięcia  i niewiem czy mszyca czy innna przypadłość  ph 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Agrest napisał:

Nie stosowałem ale to fosforoorganik a więc działanie powyżej 15 st. C. 

O tej porze roku to pyretroid.

pyretroid albo neonikotynoidy np. Mospilan w ilości 80g/ha u mnie też robi robotę. Tylko dobrze by było jak by miał chociaż ze 3 liście to więcej go wchłonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj