Polecane posty

Przem00    13

Przy azoksystrobinie to dalbym albo propikonazol albo epoksy. razem raczej nie dawalbym. a widziałeś już jakies oznaki chorob? odmiany podatne na konkretne choroby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13
2 godziny temu, Przem00 napisał:

Przy azoksystrobinie to dalbym albo propikonazol albo epoksy. razem raczej nie dawalbym. a widziałeś już jakies oznaki chorob? odmiany podatne na konkretne choroby?

Już rynhosporioze widzę pod słońce na liściach i dlatego tak już kombinuje. Tilt chyba mi dłużej niż miesiąc nie wytrzyma? Ten zabieg miałby być podczas kłoszenia się jęczmienia czyli takie T2/T3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2018 o 22:01, kamilc017 napisał:

Kurde takich rzeczy jeszcze u mnie nie było, zasiałem jęczmień 11 kwietnia i w siewniku poluźniłem na max docisk redlic i to był błąd. W niektórych miejscach redlice siały na głębokość około 1cm i przez co wierzchnia warstwa  gleby była przesuszona co za tym idzie nie powschodził. Od 15 majaa zaczeło padać i widać efekty na zdjęciu, Miał ktoś już tak? Nadrobi to do żniw?

WP_20180521_008.jpg

to samo u mnie 3 wschody 

 

jakie odżywki polecacie dolistnie w jęczmieniu jarym, zamierzam prysnąć mocznikiem 10kg, siarczanem magnezu 8kg, ekolistem zboża 2l czy jeszcze coś dodać czy zwiększyć czegoś dawki, jęczmień nie jest zbyt bogaty brak opadów jest strasznie nierówny, pod korzeń  dostał  150 kg saletrzaku 150kg plonovitu jakaś nowości u mnie ph niema co ukrywać rewelacji też niema jakiś wapnovit  jeszcze czy coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
4 godziny temu, karolursus2812 napisał:

to samo u mnie 3 wschody 

 

jakie odżywki polecacie dolistnie w jęczmieniu jarym, zamierzam prysnąć mocznikiem 10kg, siarczanem magnezu 8kg, ekolistem zboża 2l czy jeszcze coś dodać czy zwiększyć czegoś dawki, jęczmień nie jest zbyt bogaty brak opadów jest strasznie nierówny, pod korzeń  dostał  150 kg saletrzaku 150kg plonovitu jakaś nowości u mnie ph niema co ukrywać rewelacji też niema jakiś wapnovit  jeszcze czy coś innego

Ja jak niemam uregulowango pH to w te odżywki się nie bawię, w  wakacje pobiorę próbki z każdego pola, zawiozę ijak pH doprowadzę do ładu to dopiero zacznę dawać mikrusy. A teraz to daje 12.5kg Siarczanu magnezu  i 12.5kg mocznika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Panowie 6.5 litra samego basfalioru 36% na ha (na 300 l wody) nie będzie za dużo na jęczmień jary ? Już zaczyna pojawiac się lisc flagowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu987    52
Siał ktoś hybrydę drugi raz ze swoich nasion? Jest sens próbować w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Można opryskać mustangiem forte jęczmień jak i owies bo mi trochę uciekł przez moją chorobę podobno mustang jest dosyć bezpiecznym herbicydem i trochę w póżniejszy fazach nie robi szkody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34
5 godzin temu, DARKPANTER napisał:

Można opryskać mustangiem forte jęczmień jak i owies bo mi trochę uciekł przez moją chorobę podobno mustang jest dosyć bezpiecznym herbicydem i trochę w póżniejszy fazach nie robi szkody

Możesz pryskać bez obaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Planowałem i szukałem ale niestety się zawiodłem substancje które chciałem kupić nie mogę ich dostać. Co więc polecicie na t2/t3 W jarym ? Teraz jęczmień łapie liść flagowy. Myślałem pryskać jak jęczmień będzie się kłosił. 

Mój ma wyjątkowo ma w tym roku już 85cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
Napisano (edytowany)

A tak mniej więcej do jakiej ceny to T2/T3 chcesz z niższej, średniej czy wyższej półki?

Edytowano przez kamilc017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Kupiłem jednak jeszcze coś innego azoksystrobine tebu i tifofanat metylowy. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Cenowo mi to bardzo fajnie wyszło 110 zł na hektar. Ale nie wiem czy nie dać 250 g tebu bo teraz mi wyszło jakieś 150g i nie wiem czy to nie będzie za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosen    0

Moim zdaniem plamistość siatkowa liści jęczmienia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13
13 minut temu, Tomek1234567890 napisał:

Witam. Mam pytanie. Dzisiaj pryskalem chwasty w jeczmieniu jarym. Po jakim czasie moge wykonać oprysk od grzyba z odżywka?

Przydało by się odczekać z 3 dni odpoczynku lub nawet 5 zależne od warunków pogodowych.

1 godzinę temu, KULAWA_KOZA napisał:

http://www.tinypic.pl/y5qtkm6iu8h8

http://www.tinypic.pl/i48eudj1cdhy

 

Panowie co to za choroba? Jest susza...czy to susza czy choroba?

Również potwierdzam że to plamistość siatkowa jęczmienia w dość rozwiniętym stadium. U mnie pomógł Tilt Turbo i jęczmień się już wykaraskał ale będę się spodziewał spadku plonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18
Dnia 25.05.2018 o 08:56, DARKPANTER napisał:

Można opryskać mustangiem forte jęczmień jak i owies bo mi trochę uciekł przez moją chorobę podobno mustang jest dosyć bezpiecznym herbicydem i trochę w póżniejszy fazach nie robi szkody

Można pryskać i nie powinno być problemu.

Dnia 25.05.2018 o 16:55, rolnik31 napisał:

Planowałem i szukałem ale niestety się zawiodłem substancje które chciałem kupić nie mogę ich dostać. Co więc polecicie na t2/t3 W jarym ? Teraz jęczmień łapie liść flagowy. Myślałem pryskać jak jęczmień będzie się kłosił. 

Mój ma wyjątkowo ma w tym roku już 85cm.

Menara będzie bardzo dobra. 2 triazole o dobrym stężeniu. Teraz jest na nią fajna promocja 5l + 1l gratis wiec tym bardziej się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
10 godzin temu, rolnik31 napisał:

Przydało by się odczekać z 3 dni odpoczynku lub nawet 5 zależne od warunków pogodowych.

Również potwierdzam że to plamistość siatkowa jęczmienia w dość rozwiniętym stadium. U mnie pomógł Tilt Turbo i jęczmień się już wykaraskał ale będę się spodziewał spadku plonu.

Panowie jaki dobry srodek tutaj pomoże? i zahamuje tą chorobę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub67    0
Napisano (edytowany)

Witam.
Zostało mi z oziminy colber propiko atak, w jakich dawkach mogę wykorzystać na jęczmień jary ? czy kupić inne środki?
Z góry dziękuje :)


 

Edytowano przez Jakub67

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13
1 godzinę temu, KULAWA_KOZA napisał:

Panowie jaki dobry srodek tutaj pomoże? i zahamuje tą chorobę?

Tak jak pisałem ja dałem Tilt Turbo w dawce 1l i pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138
W jęczmieniu jarym powoli widać pierwsze ości duett ultra będzie teraz dobry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj