Polecane posty

Gość   
Gość

Panowie kupilem herbicyd expert na jeczmien ozimy, ale zauwazylem jeszcze ze mszyca mi jeczmien atakuje czy moge dodac do tego insektcyd na ta mszyce i zrobic zabieg 2 w 1???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

Możesz ,a nawet musisz ,u mnie się w tym roku już nie wjedzie w pole ,oby nie było mszycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Umnie nie występuje kukurydza to czy wystarczy jeden zabieg na mszyce jak to uwas jest z tą mszycą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Siał ktoś jęczmień jary w monokulturze?

Ziemia  w przewadze IIIa do IVb trochę  V. Zasiany był Kucyk. Jakby zmienić odmianę na np Soldo, Eunova lub Basic? Wyszłoby coś  z tego czy odpuścić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

ogólnie da radę. ale trzeba bawić się poplonami. facelia, gorczyca....

tylko do uprawy trzeba się przyłożyć. czyli pług i orka na 10-15 cm. potem agregat. lub chociaż brona w poprzek. i zasiać. i tu też trzeba się przyłożyć. polecam wykonać to normalnym siewnikiem (tylko przestawić na wysiew drobnych nasion)

potem przed kasacją poplonu z 500 kg. wana węglanowego. (pierwsze 2-3 lata spokojnie może być około tony) potem nie ma co szaleć.

naworzenie w pierwszych 2 latach było 200 kg polifoski i 300 kg saletrzaku.

obecnie 100-150 kg kornkali lub 200 kg polifoski 4 (fosforu jest opór w glebie) i 200 kg saletrzaku.

mam identyczne ziemie jak ty.... sieje na 4ha. plon spokojnie około 6 ton można uzyskać.

dla sceptyków powiem tylko że jęczmień rośnie około 4 miesięcy  (01.04-01.08) dobry poplon zasiany ok 20.08 rośnie 3 miechy  kasacja od 20.11 (taki teraz mamy klimat). u mnie lepiej to się sprawdza niż obecnie uprawa pszenicy....

do tego wymiana materiału co 2 lata. i jeśli zachodzi taka potrzeba to w drugim roku siewu jęczmienia. oprysk na perz 2 tygodnie przed zbiorem. lecz jeśli nie używasz grubera lub talerzówki. to z perzem nie będzie kłopotu.

z orką nie ma co szaleć. do 20 cm. ale można dołożyć dodatkowe spulchniacze za płozami na około 10-15cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś co to moze być za choroba jęczmienia jarego? Niektore ziarna w ogóle sie nie nalały i do żniw całkowicie opadły z kłosa. Liście nie wskazywały na porażenie jakąś chorobą.

IMG_20160704_164114.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Chciałbym sprzedać jęczmień jary na siew pierwszy raz po centrali i z tego co wiem to agencja nasienna lubi sie czepiać.

Jak dobrze proponujecie sformułować ogłoszenie aby wszystko było w pożądku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Sprzedam jeczmien "xxx" a w tresci, pierwszy rok po centrali i oczywiscie, ze na pasze. Zainteresowani beda wiedzieli o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Ja pod jary planuje przed siewem dać saletrosan lub mocznik.Nie wiem co lepiej sypnąć?A pytanie do zimowego jęczmienia,na ile dawek i w jakiej ilości dajecie azot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2427

W jęczmieniu ozimym planuję dać 3-4 dawki, w sumie ok 170kg czystego N na ha, a jeżeli chodzi o jary to przed siewem w tym roku przewiduję u mnie salmag

Edytowano przez krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Po co tyle dawek w jeczmieniu? Wg mnie 2 to max, startowa i strzelanie w zdzblo, jeczmien ma krotki okres wegetacji i nie wyrobisz sie z 4 dawkami a i sensu to duzego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5591

U mnie jęczmień na stanowisku po pszenżycie chyba wypadnie ,najgorzej go dobiła żółta karłowatość a w optymalnym terminie nie mogłem zrobić oprysku na mszyce bo ciągle padało ,zrobiłem to ponad tydzień później gdy plantacja już była bardzo pożółkła ,za to na dwóch stanowiskach po owsie jęczmień wygląda ładnie ,jeśli nie wymarznie to zapowiada się dobrze.

Edytowano przez Sylwekx25

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5591

PH było na poziomie 5.5 do 6. Jak pogoda pozwoliła opryskałem środkiem na mszyce ,plus grzybobójczym ,na dwóch kawałkach na którym zaczął dopiero żółknąć pomogło ,żółte place na polu zniknęły i całość się ładnie zazieleniła.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

To wydaje mi się, że sam sobie odpowiedziałeś. Jeśli zastosowałeś na stanowisku po owsie wcześnie  fungicyd i się zazieleniło to obstawiałbym grzyba. Dodatkowo owies jest najlepszą rośliną przedplonową ze zbóż, fitosanitarną więc i presja chorób będzie mniejsza jak po pszenżycie. 

Oprócz grzyba obstawiam brak Mg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj