Polecane posty

Marco_94    1

Ok dzięki za info.Ja mam zamiar na wiosnę zastosować axial komplet na jedno i dwuliścienne,ale dodatkowo jesienna ochrona by nie zaszkodziła,tylko pytanie czy nie wpłynie negatywnie na przezimowanie jęczmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Jesienią warto przynajmniej są tańsze specyfiki tak jak np Tolurex żeby zwalczyć miotłę a na wiosnę umnie poszedł Mustang zwykły i było czysciutko a efektu ubocznego nie było widać w końcu jest rejestracja środka czy można spryskać czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszczyk674    5

Dzień dobry panowie. Chciałbym zasiac jęczmień poraz pierwszy i niewiem jak się do tego zabrać czy mógł by ktoś coś poradzić dodam tylko ze klasa ziemi 3a przedplon pszenica z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fidodido    1

Witam pryska ktoś z was jęczmień ozimy na jesień axial 50 ec  jak oceniacie skuteczność tego środka zastosowanego jesienią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro844    5

Axialem jak już to jednak na wiosnę. Jesienią u siebie chcę pryskać Boxerem Evo lub Boxer + Legato+Glean. Wychodzi taniej, jakieś 90-95 zł/ha, jak da radę wjechać w pole. 

Edytowano przez Daro844

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Ile mogę dołożyć legato do Tolurexa w jęczmieńu ozimym i czy stosował ktoś taką mieszaninę,dotej pory stosowałem sam Tolurex ale mnie zastanawia ten legato tylko jeszcze który ma ktoś sprawdzona taki mix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Expert Met to faza szpilowania jeden listek i w góre


Witam ja daje legato 0.100  expert met 300g glean 7g a wiosną  napewno trzeba będzie poprawić żeby ziółek nie nawozić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    212

Ja Zenka siałem 9 września w ilości 180kg/ha C2 siła kiełkowania 80% MTZ 43 obecnie wychodzi 2 listek.Myślę nad 3 herbicydami Komplet 560sc,expert met,bizon 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

coś ma być pogody w następnym tyg. ale znając życie jak zaczęło padać to przestanie w maju jak będzie dużo deszczu potrzeba :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

To wy posialiscie jeczmien ozimy a my czekamy i zmieniamy dzialki pod siew bo ciezko zasiac tak mokro .Kolega polowe zasial reszta stoi i juz nie wiadomo czy siac czy odpuscic jeczmien .Oprysk dacie na wiosne i nic sie nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Ja nie mam dużo i tak wychodzi że mam zrobione wszystko wcześniej niż wszyscy i myślę że dobrze zrobiłem bo teraz dolało a umnie Zenek posiany 11.i myślę go pod koniec tygodnia spryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

panowie poleci ktos dobry sirodek bez poprawki na wiosne na hwasta dodam ze trafiaja sie samosiewy rzepaku myslalem nad expert met +  legato i dozucic cos jeszcze moze ktos cos wypowie sie na ten temat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

​​Ja daję Boxera i Legato a na samosiewy rzepaku do tego dodaje jeszcze Gleanu 7g.

To wy posialiscie jeczmien ozimy a my czekamy i zmieniamy dzialki pod siew bo ciezko zasiac tak mokro .Kolega polowe zasial reszta stoi i juz nie wiadomo czy siac czy odpuscic jeczmien .Oprysk dacie na wiosne i nic sie nie stanie

 

U mnie siać zaczalem w piątek dopiero. Odmiany Antonella i hybrydowy Wootan i Mercurio. Zastanawiam sie czy za rok nie próbować już samych hybryd bo jednak lepiej znoszą opoznione terminy siewu a juz kolejny rok u mnie tak wychodzi z sianiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Optymalny termin przesunal sie o jakies 10 dni fo przodu i potwierdza to juz wielu ekspertow, takze za kilka lat juz nikt nie pomysli siac jeczmienia przed 20. Nie ma co sie martwic tylko siac w takich warunkach wschody beda bardzo szybkie. Jacentemu pazdziernikowe jeczmienie sypaly ponad 9 t wiec spokojnie, natura nadrobi zaleglosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

uuu  a ja dopiero sieję:P gryka dziś skończona jutro powinno być reszta jęczmienia zasiana i troszkę się robota zluzuje ;)   czym pryskałeś ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj