Polecane posty

rolnik31    13

Regulatory pomagają zrobiłem test wyłączylem kawałek lance a skracałem tylko raz w dawce 0,5kg Medax Max na hektar w fazie 2 kolanka i różnica jest 25 a czasami 30cm nawet więc widać gołym okiem nawet. Nikt mi nie powie że regulatory nic nie dają a na pszenżycie brakło mi na 0.5h i teraz już je przycisło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

jary dostał 94 N a ozimy 144 więc do 200 nadal daleko.

Nigdzie nie napisałem że regulatory nic nie dają. Daję przykład że stwierdzenie "widać kto regulatory stosuje" jest bezsensowne wobec tegorocznych opadów i ich charakteru.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Jęczmień wczoraj spalony, poszło po 2,6l zamiennika randapu. Za dwa tygodnie pod kose :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Jak omłócisz to nie zapomnij zostawić parę kilo w domu na kaszę dla rodziny. Ziemniaki też zdesykuj glifosatem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Opuszki palców mnie zabolały i nie dopisałem ;)

U mnie jary z braku wilgoci już bieleje, siany w marcu. Na IV i V klasie upalony do białego, w kłosie poślad, na  III klasie  wąsy białe, ale ziarno nawet ładnie nalane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Ja też już zdesykowalem glifosatem przez samosiewy pszenicy i żyta no i dodatkowo trochę miotły...
Kabany zjedzą:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

panowie w zimowym jeczmienu wyszlo mi trpche pszenicy ozimej,randapowac? podbno pszenica az tak zle nie robi po okoszeniu zboze zostawic na przyczepie dwa dni a potem dopiero wykiprowac i bedzie dobrze prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Jak omłócisz to nie zapomnij zostawić parę kilo w domu na kaszę dla rodziny. Ziemniaki też zdesykuj glifosatem. 

 Dzięki za radę ;) na pewno nie zapomnę

panowie w zimowym jeczmienu wyszlo mi trpche pszenicy ozimej,randapowac? podbno pszenica az tak zle nie robi po okoszeniu zboze zostawic na przyczepie dwa dni a potem dopiero wykiprowac i bedzie dobrze prawda to?

Jeżeli tej pszenicy jest nie dużo i ziarno idzie na pasze to bym sobie darował, a jeżeli ziarno na sprzedaż to bym pryskał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

nie randapujcie bo glifosat to zło :P lepszy toksyczny dikwat :D to tak poza tematem :P a ja dziś lece na jęczmień dawka 1,8  i za 10-14 dni młócimy jak pogada będzie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Racja toksyczny bardziej, tylko glifosat idzie do wszystkich części roślin, nasion tez.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

U mnie holmes ładnie wcześnie doszedł słoma też sucha i czeka na ścięcie,a pogoda nie pozwala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Zenek, Antonella, Kws Meridian

Edytowano przez greg91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Mam problem z omloceniem ości w jeczmieniu bizonkiem jedna odmiana poszla dobrze druga masakra...
Klepisko skręcone na maxa szczelina u dołu 10mm a na wylocie jakieś 4mm.
W slomie nic nie zostaje tylko ziarko trzyma się ości słyszał ktoś o jakiś podstawach pod klepisko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Tak ja w john deere 950 starym mam blachę pod klepiskiem i mam ja założona cały czas. Nigdy tego nie ruszalem to powinno być zdjęte no do pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2352

Te zaslepki na klepisku stosuje sie wtedy kiedy ciezko sie wymlaca np koniczyna . Do reszty nie potrzeba tego


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Tzn to jest taka blacha która zasłania dolna część klepiska. Jak mam to np w pszenicy czy owsie to słabiej to wymlaca czy lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Mam problem z omloceniem ości w jeczmieniu bizonkiem jedna odmiana poszla dobrze druga masakra...

Klepisko skręcone na maxa szczelina u dołu 10mm a na wylocie jakieś 4mm.

W slomie nic nie zostaje tylko ziarko trzyma się ości słyszał ktoś o jakiś podstawach pod klepisko?

 

 

Przypuszczam ze pierwsza odmina juz byla dobra do koszenia i ladnie szla a druga jeszcze nie doszla i sie kiepsko omlacala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasjonata    5

Ja też dopiero po niedzieli się szykuję na jęczmień i to gdzieś koło środy bo jeszcze nie dojrzał na 100% a po drugie dopiero dziś dzień bez deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj