Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gomez181    197

witam, stanie cos jęczmieniowi jaremu jak jest juz wykloszony a teraz bym opryskal cerone zeby tylko usztywnic go bo predzej nie bylo kiedy. proszę o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Panowie problem z jęczmieniem jarym nie kłosi się wąsy wystają z 2 cm i tak stoi materiał siewny certifikowany nie wiem co mu dolega miał może ktoś taki przypadek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

Miałem take przypadek gdy przesadziłem z antywylegaczem i przyszła susza do żniw wyszedł oprócz 2 pierwszych pięterek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

No tak tylko kłosek jest  cały tylko że się nie wykłasza a jęczmień znajduje się na podmokłym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

czy w jęczmieniu jarym , gdzie juz wyszło 60-70 % kłosów moza jeszcze stosować skracanie. Niestety przegapiłem moment jak wychodziły ości ( deszcze itp.) z Nawozy poszło tylko 150 kg saletry i 20 kg mocznika w oprysku.Niby jest do kolan tylko, najlepsze roslinki ale boje sie że jak sie połozy to już nie zbiorę ( duzo kamieni w polu 0. Myslałem o Cerone

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Ja stosowałem mocznik przedsiewnie razem z nawozem polifoska 6, rozsiewałem oddzielnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

Ja stosowałem mocznik przedsiewnie razem z nawozem polifoska 6, rozsiewałem oddzielnie

właśnie też mi się tak wydaje że mocznik pod korzeń a później jakiś salmag :) Nigdy nie dawałem przedsiewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

u mnie przed poszedł saletrzak pod koniec krzewienia saletra i jak na razie łdny, dostał 0,4 modussa tak trochę późnawo bo drugie kolanko juz uciekało ale zrobiło się sucho i własnie na podmokłych tez ledwo co się wykłosił, na normalnym terenie kłosy zaczynają żółknąc czyli powoli zaczyna dojrzewac, odmiana flovour w tamtym roku dał ponad 5 ton :) około 130 kg N dostał i 200kg npk 8-20-30.

 

A jaką odmianę ozimą na słabsze glebę dać ? trooper na pokazach był w tym roku ładny, ma ktoś z nim doczynienia ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam czy możma opryskać jęczmień ozimy glifosatem jest dużo owsa głuchego i nie wiem kiedy to dojrzeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

Za wczesnie na to też moim zdaniem.

 

 

A jaką odmianę ozimą na słabsze glebę dać ? trooper na pokazach był w tym roku ładny, ma ktoś z nim doczynienia ? 

 

Też się nad nią zastanawiam. Z hybrydowych na razie miałem tylko Wootan który u mnie sie dobrze sprawdził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Da się coś zrobić z pszenicą w jęczmieńu ozimym żeby wcześniej dojrzała bomi sporo z samo siewów odbiła.Czy tylko czekanie mi zostaje aż Pszenica dojrzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj