Polecane posty

lebek5    55

Moim zdaniem 0,3 modusa (o ile nie dawałeś nic na kolanko) to trochę mało. 

W tej fazie to 0,5 cerone lub odpowiednika robi w jęczmieniu robotę. 

 

Niestety nic nie dane było na kolanko,bo sie nie zapowiadał na taki. Myslisz że by ja dać Ceone? czy zaczekać jak sie bedą osci pokazywac?

Edytowano przez lebek5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

Jak są warunki to bym dawał. Ile go zasiałeś? 

 

siany 210,kg ale w tym roku jest bardzo duzo  opadów cały kwiecień  padało, i połowę maja  a teraz jak jest 24-28 stopni to co trzy dni dolewa, wilgoci jest pod dostatkiem warunki ma super, do niedzieli zapowiadaj piękna pogodę słonecznie i do 28stopni.

post-24399-0-44187500-1496323255_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

No to ja już nic nie pomogę. Z taką gęstością siewu będzie bardzo trudno go utrzymać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekR92    0

Siemanko, mam pytanie dotyczące ochrony fungicydowej  jęczmienia jarego odmiany Ella. Obecnie znajduje się w w początkowej fazie strzelania w żdzbło i chciałbym zastosowac mieszanine trzech preparatów: Propiko 250 , Corbel 750, Mirage 450  każdego po pół litra, co daje odpowiednio 125 g propikonazolu, 375 g fenpropidyny i 225g prochlorazu. Co sądzicie o tej mieszance?

Edytowano przez JarekR92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

siany 210,kg ale w tym roku jest bardzo duzo  opadów cały kwiecień  padało, i połowę maja  a teraz jak jest 24-28 stopni to co trzy dni dolewa, wilgoci jest pod dostatkiem warunki ma super, do niedzieli zapowiadaj piękna pogodę słonecznie i do 28stopni.

 

210 kilo to strasznie dużo ja w tym roku wysiałem 125 kg i gęstość jest taka sama jak u ciebie ja swój już prysnąłem poszło 0.7 Cerone co roku tak robię i zawsze ustoi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

No to ja już nic nie pomogę. Z taką gęstością siewu będzie bardzo trudno go utrzymać. 

 

210 ale swoje nasiona. Tak czy siak przy tej pogodzie to za dużo. Jak myślisz dawać dziś cerone? jak tak to ile i czy pryskać w słoneczny dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Mam taka sama sytuacje mój wygląda jeszcze gorzej.

Dałem cerone w poniedziałek w dawce 0,7/ha okolo  godziny 19 była ładna pogoda tem okolo 22st.

Wczoraj sprawdzałem wyraźnie przyhamował przez ostatni dni. Ale on działa tylko do 5 dni wiec nie wiem co teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

210 ale swoje nasiona. Tak czy siak przy tej pogodzie to za dużo. Jak myślisz dawać dziś cerone? jak tak to ile i czy pryskać w słoneczny dzień?

Możesz dać zaszkodzić nie zaszkodzi ale czy utrzyma to gwarancji nikt nie da.. Co do warunków ja bym pryskał wieczorem koło +/- 19.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf235angol    7

Mam problem z Jęczmieniem siałem go niestety 20 maja takie pole poschodził dobrze ale w niektórych miejscach zrobiły się białe koncuwki w miejscach co stała woda i na piasku nic nie siałem nawozu pod korzen teraz posialem saletrzaku 150 kg/h i 75kg fosforowo potasowego bo mi został

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuber    4

Co polecicie na plamistość siatkowaną w jęczmieniu jarym . Proszę o szybką odpowiedź .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Panowie

Mam problem odnośnie jęczmienia jarego, jest on w fazie BBCH 37 nawet 39 i tak na jednej plantacji żółkną liście i rdza a na drugiej chyba skrzypionka i mszyce dają się we znaki, liście są pozwijane i i pogryzione. Na grzyba było pryskane Zenitem lecz on nie pomaga za bardzo juz po raz2 sie an nim przejechałem nie polecam go. Co polecicie na mszyce i skrzypionkę, Bi 58? A na grzyba?

Czy to są objawy chorób szkodników, co to może być  

post-163169-0-51857000-1496414063_thumb.jpg

 

 

 

Edytowano przez rolnik31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moris7598    12

Panowie

Mam problem odnośnie jęczmienia jarego, jest on w fazie BBCH 37 nawet 39 i tak na jednej plantacji żółkną liście i rdza a na drugiej chyba skrzypionka i mszyce dają się we znaki, liście są pozwijane i i pogryzione. Na grzyba było pryskane Zenitem lecz on nie pomaga za bardzo juz po raz2 sie an nim przejechałem nie polecam go. Co polecicie na mszyce i skrzypionkę, Bi 58? A na grzyba?

Czy to są objawy chorób szkodników, co to może być  

 

 

 

 

Danadim 400 EC Ja dawałem na skrzypionkę  i mszyce i czysto jest .

Fandango 200 EC dwałem na grzyba 

 

Ja bym radził ci dać Siarczan magnezu + Foliq azotowy 5l +Danadim 0,5 i jąkąś grzybówke i będzie git 

 

Edytowano przez Moris7598

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

MIkro i reszta było już zapodane tydzień temu z wylegaczem widać troszkę pomogło ale chyba insekty robią swoje. A co do grzyba to Fandango wystarczyłoby już do końca? Da on sobie radę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek7211    0

Witam mam pytanko odnosnie jeczmienia ozimego ciezka mokra wiosna nie pozwolila mi na polowie pola wykonac opryskow na chwasty nawoz z siewki lecialem z mysla ze sie pozniej wjedzie ale sie nie dalo ale jeczmien ladnie szedl razem z tym co popryskane ale razem z nim chwasty rok temu na sciernicmo byl randap i moje pytanie brzmi czym to teraz popryskac teraz faza kloszenia badz przed zbiorem zeby sie dalo to jakos wymlocic normalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Przed zbiorem to chyba tylko glifosatem albo regionu.

Edytowano przez Piechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moris7598    12

MIkro i reszta było już zapodane tydzień temu z wylegaczem widać troszkę pomogło ale chyba insekty robią swoje. A co do grzyba to Fandango wystarczyłoby już do końca? Da on sobie radę? 

Fandango wystarczy do końca to jest jeden z najlepszych środków . tylko cena ładna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Gadanie że nie dało się wjechać.Każdy sobie jakoś poradził tylko nie ty.Mokra wiosna to fakt ale było kilka dni bez deszczu tylko czekałeś nie wiadomo na co.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25257

Jęczmień jary Kucyk, siew 160kg/ha , siew w drugiej połowie marca( jak na tą wiosnę z perspektywy czasu o 40kg za dużo), widoczne po 1 mm wąsów, łan, że igły nie idzie wsadzić, wysokość około 50cm, po rozchyleniu nad szyjką korzeniową przy ziemi masa mszycy - czym ją potraktować, aby poczuła zabieg? Obawiam się że tanie pyretroidy jej nie sięgną - chyba że dużo wody + mała prędkość? Co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf235angol    7

Asharot ja Traktaorka na gonsienicach nie posiadam a nie tylko ja zostałem w tym problemem a ci którzy posiali wcześniej na dołkach siali od nowa nie wiem czy było warto wcześniej siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaiko    0

witam co to moze byc na jeczmieniu jarym ns lisciach pojawily sie jakies czarne robaki i liscie sa pogryzione co to jest i czy prysksc na to i czy oprysk na grzyba mozna mieszac na robaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    95

Możesz to pryskać np Cyperkill Max 500EC , DelCaps ... Jest wiele możliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj