Polecane posty

Renault85-15TX    190

Niby nie powinno się mieszać, ale z obserwacji i własnego doświadczenia nie ma prawa nic się stać. Jeśli pojedziesz solo to zalecany odstęp powinien wynosić minimum 3 dni. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Ja chwila przed kłoszeniem dałem fungicyd kosa i yara kristalon wiem że tebu to trochę mało ale wygląda ładnie choć dostał tylko t1 a później nie było pogody a jak była to brak czasu wrr.U mnie już się wykłosił dziś byłem to kwitnie odmiana holmes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co byście koledzy polecili do oprysku  j.jarego.Ma już 5-6 piórek wiec juz nadszedł czas.Coś niedrogiego a dobrego.Mysłałem nad Lancetem+ bo rok wcześniej na tym polu w pszenicy sprawdził sie idealnie, tylko troche drogi.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Witam. Mam takie pytanie. Jestem poczatkujacym rolnikiem . Jeczmien ozimy jest już w fazie klosu no i na liściu flagowym są takie białe piany a tam jakieś robaki.. robi się jakieś Opryski na te robaki. ? Robią one jakaś szkodę w uprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2412

Lancet plus na jęczmień wykluczony, najgorsze co można zrobić to opryskać jęczmień właśnie tym środkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Opryskalem wczoraj axial koplet pak wieczorem ok 20 a z 40 minut później spadł mały deszcz będzie coś z tego? Zainteresowane 150 zł na hektar i lipa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Axial wchłania się bardzo szybko powinien zadziałać, PIKE potrzebuje 4-5 godz do wchłodnicza
Poczytaj dokładnie etykiete:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4
Napisano (edytowany)

Witam Koledzy . co to za choroba w jęczmieniu ozimym ?  na areale 0,8 ha znalazłem kilka sztuk takich  czarnych kłosów..

 

Dnia 0,6 maja poszło  dawka 0,6 litra modusu + 1 Wirtuozu na jeden hektar  . 

post-167495-0-05279900-1495624883_thumb.jpg

post-167495-0-05822800-1495624933_thumb.jpg

post-167495-0-01147600-1495624981_thumb.jpg

Edytowano przez pawelus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

A czym zaprawiałeś przed siewem?

Moim zdaniem to głownia pyląca jęczmienia.

Ziarno z tego pola i okolicznych nie nadaje się już do siewu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

Witam.

Co byście koledzy polecili do oprysku  j.jarego.Ma już 5-6 piórek wiec juz nadszedł czas.Coś niedrogiego a dobrego.Mysłałem nad Lancetem+ bo rok wcześniej na tym polu w pszenicy sprawdził sie idealnie, tylko troche drogi.

Pozdrawiam

 

kolego gdzie wyczytałeś na etykiecie o jarym ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

A czym zaprawiałeś przed siewem?

Moim zdaniem to głownia pyląca jęczmienia.

Ziarno z tego pola i okolicznych nie nadaje się już do siewu.

Zaprawa nasienna T 75DS/WS 0,8kg na 400 kg nasion. Może całe pole się tym zarazić. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

Koledzy jeczmien jary usycha cos jak by   go podgryza..Kiedys bylo cos na forum o tym tylko nie moge się doszukać.ktos cos podpowie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

U mnie sporadycznie tez zdarzały się uschniete listki jakieś 2 tyg temuvjak.zbierałem kamienie. Wczoraj jechałem odżywka z siarczanem magnezu odżywki mangan. miedź i coś navrobaka bovwidac ślady jakby skrzypionki aż się zdziwiłem.ze tak.wcześnie. Żałowałem ze nievdolalem moddusa. Ale on wymaga słońca a odżywki trzeba jechać wieczorem. Miałem.dziś skracać ale pogoda na.szczęście się zmieniła i pada. Na razie ładnie wygląda ale z.tego co widzę to u niektórych robi się jasnozolty. U jednego wygląda jak.wypalony ale to chyba z powodu braku mg. A czy może ktoś doradzić z.szanownych kolegów na grzyby. Podejrzewam że Jeczmień będzie max 500 zł także nie chce pchać się dodatkowo w koszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

proponuje tak po 08do 1l na ha

tilt+atak -jezeli wieksze zagrozenie mączniakiem

duet star+atak jezeli septorioza

do tebo jakies odrzywki i siarczan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Zaprawa nasienna T 75DS/WS 0,8kg na 400 kg nasion. Może całe pole się tym zarazić. ?

 

Na pewno zarazi i nie tylko to pole. Towar tylko na pasze bo to się łatwo roznosi i za rok nie będzie kilka kłosów tylko 20-30%.

Sam zaprawiałeś czy z CN? Albo nasiona były porażone albo słabo zaprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Na pewno zarazi i nie tylko to pole. Towar tylko na pasze bo to się łatwo roznosi i za rok nie będzie kilka kłosów tylko 20-30%.

Sam zaprawiałeś czy z CN? Albo nasiona były porażone albo słabo zaprawione.

nasiona miałem od kolegi który rok wcześniej brał z centrali . Sam zaprawiałem w betoniarce . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

proponuje tak po 08do 1l na ha

tilt+atak -jezeli wieksze zagrozenie mączniakiem

duet star+atak jezeli septorioza

do tebo jakies odrzywki i siarczan

Wszystko fajnie tylko w jęczmieniu septorioza nie występuje i w jęczmieniu jarym nie ma w zasadzie potrzeby stosowania środków typowych na podstawę źdźbła (atak itp) bo praktycznie w nim się nie pojawia

 

U mnie sporadycznie tez zdarzały się uschniete listki jakieś 2 tyg temuvjak.zbierałem kamienie. Wczoraj jechałem odżywka z siarczanem magnezu odżywki mangan. miedź i coś navrobaka bovwidac ślady jakby skrzypionki aż się zdziwiłem.ze tak.wcześnie. Żałowałem ze nievdolalem moddusa. Ale on wymaga słońca a odżywki trzeba jechać wieczorem. Miałem.dziś skracać ale pogoda na.szczęście się zmieniła i pada. Na razie ładnie wygląda ale z.tego co widzę to u niektórych robi się jasnozolty. U jednego wygląda jak.wypalony ale to chyba z powodu braku mg. A czy może ktoś doradzić z.szanownych kolegów na grzyby. Podejrzewam że Jeczmień będzie max 500 zł także nie chce pchać się dodatkowo w koszta.

Jeżeli to odmiana podatna na mączniaka to z 0,4 fenopropidyn +0,7 epoksykonazolu a jak masz np kucyka to 1 l epoksy starczy. Albo drożej 1 l tiltu. 

 

Co do tych kłosów jest to efekt stosowania zainfekowanego materiału siewnego. Nic z tym już nie zrobisz. W następnym sezonie proponuję nabyć świeże ziarno profesjonalnie zaprawione zaprawą o szerszym spektrum zwalczania chorób. Przypuszczam że jest to głownia zwarta jęczmienia na którą prawdopodobnie nie działa tiuram zawarty w zaprawie T ale tu mogę się mylić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

A co sądzisz o jednym zabiegu fungicydowym 1l tocata duo na liść podflagowy. Zaprawiany był scenikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

skracaliscie juz jeczmienie u mnie iron siany 140 kg /ha jest spoxo  jutro idzie modus 0.4l /ha ale penguin wystrzelil tak ze bedzie duzy  problem zeby on ustal bo wystrzelil niesamowicie po wczoranczym deszczu juz sie pochylil a co bedzie za 3 tyg to strach myslec ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

  Witam   czy można mieszać  w jęczmieniu jarym  soldo  mustang forte + puma  69 ew?

  Jeśli nie  to jaki odstęp czasowy między zabiegami?

no też mnie to zastanawia czy można zmieszać i czy nie wpłynie znacząco na plon.

Lancet plus na jęczmień wykluczony, najgorsze co można zrobić to opryskać jęczmień właśnie tym środkiem

a mustang forte+puma?

Bo dwie substancje z lancetu są w mustangu forte jak dobrze kojarzę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj