Polecane posty

piotr4255    38

Jeśli to wapno to jęczmień zginie bo jest to roslina wzorcowa jeśli chodzi o ph ja tez odebrałem dzierzawe i mam to samo oby to było coś innego u ciebie ale wątpię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Można próbować kilka wjazdow z odżywkami np. dac siarczan mag plus mikro i lać wapnovit i zrobić takich kilka wyjazdów to może uda się chociaż w części uratować.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Mróz na moim jęczmieniu nie zrobił najmniejszego wrażenia. Zmroziło maliny, w truskawkach czarne kwiaty a w jęczmieniu nic. Początek krzewienia, przedwczoraj dostał oprysk 6% mocznika 5% siarczanu Mg mikro i dodatkowo chelat miedzi.

Jeżeli Twój jęczmień jest na wyjałowionej dzierżawie o niskim pH to może nie ma sensu go ratować. Co dostał przedsiewnie? Jeżeli nie za wiele azotu to może teraz przejedź agregatem i zasiej grykę, zawsze coś zbierzesz a stanowisko będzie super albo łubin na przyoranie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek-360    47

Panowie mój jęczmień ma po 3-4 listki. I mam pytanie czy mogę do opryskać dolistnie mocznikiem siarczanem magnezu i jakimś plonvitem? Bo go trochę przymroziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koval103    5

Można próbować kilka wjazdow z odżywkami np. dac siarczan mag plus mikro i lać wapnovit i zrobić takich kilka wyjazdów to może uda się chociaż w części uratować.

 

Właśnie myślałem o tym żeby ładować odżywkami. Tylko pytanie, czy ma to wgl podłoże ekonomiczne.

Jęczmień  ten miał iść na pasze dla krów, a było to jedyne pole obsiane. Trudno ,zboża można dokupić, tylko co dalej na tym polu robić ? :blink:

Mróz na moim jęczmieniu nie zrobił najmniejszego wrażenia. Zmroziło maliny, w truskawkach czarne kwiaty a w jęczmieniu nic. Początek krzewienia, przedwczoraj dostał oprysk 6% mocznika 5% siarczanu Mg mikro i dodatkowo chelat miedzi.

Jeżeli Twój jęczmień jest na wyjałowionej dzierżawie o niskim pH to może nie ma sensu go ratować. Co dostał przedsiewnie? Jeżeli nie za wiele azotu to może teraz przejedź agregatem i zasiej grykę, zawsze coś zbierzesz a stanowisko będzie super albo łubin na przyoranie

 

Jeśli chodzi o azot to dostał 160kg saletrzaku przedsiewnie. Badania miałem robić po żniwach. Jeśli chodzi o przesianie, to wolałbym ostatecznie zasiać czymś co mogło by pójść na pasze dla bydła. Może jakąś jednoroczną mieszanką o małych wymaganiach?

 

 

Czyli, albo pakować kasę w odżywki i ratować chociaż połowę plonu, albo przesiewać (tyko czym? )  :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Daj kolego odżywki i ten vapnovit koniecznie zawsze to trochę podbuduje roślinę na długo to on nie pomoże ale coś będzie działał bo na przesiew trochę już późno. Chyba że owies zasiejesz to jakiś tam plon odda a raczej wyjdzie na takim polu lepiej niż jęczmień i paszy trochę będzie. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Co oznaczają takie liście ? Wapno było jesienią na sciernie i były małe przymrozki

post-36088-0-68806000-1494696324_thumb.jpg

post-36088-0-52249300-1494696363_thumb.jpg

post-36088-0-85703500-1494696436_thumb.jpg

post-36088-0-00296500-1494696494_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Jakim środkiem zwalczyć skrzypionke w jęczmieniu ozimym i czy można to mieszać z regulacją i fungicydem.I co stosujecie na t3 w tej uprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

miałem podobny jęczmień chyba 7 lat temu też siałem na polu które wziąłem w dzierżawę był kawałek 3 ha z czego połowa była właśnie w kiepskiej kondycji, ratowałem ile się da wapnem w płynie odżywkami mikro+siarczan+mocznik ale w sumie wyszło że lepiej było przesiać bo i tak później były deszcze i tylko proso rosło a w końcu jak przyszły żniwa poszła rotacyjna, zbyt duże nakłady są na to ratowanie, nigdy więcej nie zasieję jęczmienia bez badania ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Mój jęczmień wczoraj dostał mikro cały pak, tytanit, siarczan Mg 3% ale jednowodny i mocznik 11% i czekam teraz na ciepło, słońce i w środę myślałem o jakims herbicydzie. Zobaczymy jaka będzie pogoda jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koval103    5

miałem podobny jęczmień chyba 7 lat temu też siałem na polu które wziąłem w dzierżawę był kawałek 3 ha z czego połowa była właśnie w kiepskiej kondycji, ratowałem ile się da wapnem w płynie odżywkami mikro+siarczan+mocznik ale w sumie wyszło że lepiej było przesiać bo i tak później były deszcze i tylko proso rosło a w końcu jak przyszły żniwa poszła rotacyjna, zbyt duże nakłady są na to ratowanie, nigdy więcej nie zasieję jęczmienia bez badania ziemi

Upewniłeś mnie w mojej decyzji. 

Jęczmień talerzuje i sieje łubin na przyoranie, Przynajmniej gleba na tym skorzysta. 

Ostatni rok bez badań na polach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

A jak wyka radzi sobie na takich stanowiskach? Może wyka z owsem na zielonkę i będzie żarcie dla krów i glebie dobrze zrobi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

jak odstęp zachować miedzy saletrą a opryskiem na chwasty?, saletrę rozsiałem wczoraj, a na chwasty planuje oprysk po tygodniu w najbliższą sobotę, środek mustang forte 195s, czy taki odstęp wystarczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Ja bym pryskał na drugi dzień po co chwasty karmić i dodatkowo je wzmaczniać.    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koval103    5

A jak wyka radzi sobie na takich stanowiskach? Może wyka z owsem na zielonkę i będzie żarcie dla krów i glebie dobrze zrobi?

Podbijam pytanie kolegi.  

Może dało by radę zrobić taki mix.

Tylko właśnie, czy to da radę na tym stanowisku ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

co się stanie jak wyjade teraz z opryskiem od chwastów na jęczmień ozimy?
dodam że jest już faza 2 kolanka a miejscami nawet ostatni liść to czy mogę jeszcze czym kolwiek wjechać czy już dag se spokoj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Podobniez rubin nie zrobi krzywdy takiemu zbożu.
Ja opryskalem już dawno ,
pojawiają się pierwsze klosy:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaiko    0

kiedy dawac pierwsza dawke azotu na jeczmien i w jakiej dawce dajecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

No niestety dopiero teraz mogę wjechać na pole, ale nie będę już ryzykowal, trudno będę się męczył przy koszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

Moim zdaniem to jednak warto wjechać z tym opryskiem, byle szybko. Wiele środków jest właśnie do 2 kolanka. A czym chcesz pryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21

Ja mam obecnie duży problem w jęczmieniu ozimym z chabrem i przytulią. Będę pryskał biatlonem 4d który można stosować do fazy liścia flagowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Witam. Ile trzeba czekać z opryskiem fungicydy+odżywki po zabiegu na jednoliscienne? Dziś pryskam Puma i chcę jechać na grzyba z zasileniem tylko nie wiem kiedy... Jęczmień jary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaiko    0

jakie odzywki dolistne stosujecie na zboza jare zeby nie za droge a w miare dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj