Polecane posty

Agrest    25504

Dziś rozlałem po 200l RSM 32 na j.jary Kucyk. Na szczęście przetrwał mrozy, miejscami zaczyna pokazywać się 3 liść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25504

220kg polifoski 6 i   200kg yara bella extran 27.

Zobaczymy czy ustoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiq    1

zobaczymy :D a nie za wczesnie na 2 dawke azotu ? tez bym chcial juz podac 2 dawke, ale nie wiem czy nie lepiej bedzie poczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25504

Być może za wcześnie, ale liczyłem na mocne ocieplenie, a tu kolejne 2 tyg chłodów zwłaszcza nocą. Dodatkowo na tą chwilę mam wilgoć, a jak będzie przy tej sprawdzalności dla mojego rejonu - nie wiem.  Dziś podawałem rsm w pszenicy ozimej, więc pojechałem i po jęczmieniu.

 

Choć może nie tyle za wcześnie co można było podzielić na dwie dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

Panowie

Czy są to objawy zbyt głębokiego siewu jęczmienia czy jednak przymarzł on czy może to jeszcze inne objawy  ?

Jak widać na zdj liście są żółte i brązowe. Dodam że to zjawisko nie jest całym polem występuje np takie koło lub cały pasek, wydaje mi się że mogłem za głęboko zasiać.

dokładnie takie same objawy mam na jęczmieniu jarym dodam że ten problem nie występuje u sąsiada na polu a siany w tym samym terminie mam trzy podejrzenia  przemarzł  zgorzel siewek  trzeci rok po centrali  jak to się nie unormuje to plon diabli wzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiq    1

Mariusz2903 - ja sialem c1 i to samo, ale jak juz wspomnialem w poprzednich postach, u mnie zaczyna zanikać to żółknienie po tym jak zrobilo sie nieeeco cieplej ( w porownaniu do poprzednich dni i nocy ). Moim zdaniem to tylko i wylacznie wina temperatury, ktora podczas siewu wynosila grubo ponad 20st a w ostatnich dniach zaledwie 5-7 w dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

Mam posiany jęczmień 1 i 4 kwietnia. Ten pierwszy już na święta zaczął wyłazić, ten drugi nawet się nie pokazuje, cięzka glina lekko zaskorupiło po przymrozkach, ale.. odgrzebałem z ciekawości i korzenie około 6cm, a pewnie i więcej.  Także nie rozumiem czemu się sprzeczać że późniejszy siew to to samo co wcześniejszy bo jęczmień wylezie jak gleba się nagrzeje? To jakie korzenie miałby ten siany w marcu? Ot tak dla tych zaspanych  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba8080    1

witam  chciałbym się dowiedzieć jak dobrze rozkrzewić jęczmień jary przed siewem poszło 250kg polifonistka 6 a dwa tygodnie po wschodach 250kg saletry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

A co za zadko posiales czy co? Ja tylko raz z tego co pamietam posialem bardzo rzadko a ladnie sie sam rozkrzewil


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiq    1

Ja mam przyklad z jeczmienia ozimego - quadriga - posialem zaledwie 120kg/ha i jak powschodzil to ledwo byl zauwazalny na polu. Teraz jest piekny dywan :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886

Ja nigdy nie sieje więcej jak 130-140 kg/ha a w moich okolicach panuje opinia ze 200 to minimum :) :) U mnie na kawalku gdzie nie moglem wjechac wczesniej i jęczmień siany byl dwa tyg temu w poniedzialek jeszcze nie wyszedl przez te zimna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koval103    5

Panowie, co to może być ? 
Podejrzewam fosfor, ale wole się poradzić bardziej doświadczonych.  :mellow: img_20170427_19130351ldlql.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    12

Poradźcie. Muszę wykonać odchwaszczanie jęczmienia jarego, ale zobaczyłem już spore porażenie chorobami grzybowymi. Jak myślicie co najpierw i ile dni odstępu minimum między zabiegami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro844    5

Moim zdaniem grzybki najpierw bo mało czasu na oprysk zostało. Na chwasty może być jeszcze czas bo jest dużo środków ktore bez problemu można użyć w późniejszych terminach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

I masz odpowiedz dlaczego jęczmień bez nawożenia azotowego wylega. Na następny raz pożycz siewnik albo niech ktoś ci zrobi usługę. 

Kiepski siew kiepski zbiór...

 

Dostrzegłeś w moim komentarzu "znak zapytania"? 

owszem a do czego teraz dążysz z tym pytaniem 

Panowie a co lepiej radzicie na owies głuchy i przytulię w mieszance jęczmienia jarego z pszenicą jarą oraz w pszenicy ozimej?Zwróciłem uwagę na axial komplett pak (axial 50EC + Pike 20WG) lub axial 50EC+Lintur 70WG co myślicie?Axial komplett można stosować razem a jak o jest z axialem i linturem?

0,6L Monarchi + 0,4-0,5 Galaper + Triben super i adiuwant

temp w nocy około 8 stopni

Jęczmień w fazie jednego liścia delikatnie złapany przez przymrozek ,czy można wjechać z RSM ?czy może zaszkodzić ?

Moim zdaniem poczekaj na ocieplenie jak będzie zimno roślina tak nie przyjmnie za dużo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

Panowie, co to może być ? 

Podejrzewam fosfor, ale wole się poradzić bardziej doświadczonych.  :mellow: img_20170427_19130351ldlql.jpg

 

Być może przez niskie temp, ale nie fosfor bo narazie ciągnie z ziarniaka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Być może przez niskie temp, ale nie fosfor bo narazie ciągnie z ziarniaka. 

zgadzam się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Mam jęczmień ozimy Zenek i wjakiej fazie może on być i kiedy zastosować drugie skracanie ,na pierwsze był Modus a na drugie myślałem nad Cerone.

post-90476-0-31709500-1493488836_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koval103    5

Być może przez niskie temp, ale nie fosfor bo narazie ciągnie z ziarniaka. 

 

No faktycznie, wypadło mi to z głowy, ponieważ bardziej przyjąłem się tym że ten kawałek nie dostał przedsiewnie PK .

Dzięki !

Edytowano przez koval103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj