Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lotnik993    16

siej spokojnie kiedyś big bag wapna się mi rozsypał na polu i to dość grubo i jakieś dużej różnicy nie było właśnie w uprawie jenczmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

ok dzięki a czy to wapno przejechać agregatem jak puści mróz czy zostawić do kwietnia  aby samo się rozpuściło i wchłonęło w ziemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Przy takim pH ja zastanowiłbym się nad siewem jęczmienia, nawet jeżeli wcześniej pójdzie wapno, lepiej postawić na coś mniej wymagającego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia424    5

Co powiecie o jeczmieniu jarym kucyk???
A i jesli ktos ma na sprzedaz w woj łódzkiego to chcetnie kupie do siewu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

a ja dzisiaj kupiłem jęczmień jary odm.Soldo w C1 cena 1790zł/t, MTN-55,40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Ja posiadam Flavour jak ktoś jest zainteresowany to jestem z łódzkiego EPI.

Nie tylko według mnie jedna z lepszych i mało docenianych odmian, a przy tym mało się go sieje w 2 roku wystarczy 140-150 na ha. Odrazu odpowiem tym co powiedzą że tak się sieje, w u nas terenie norma powyżej 200 wszystkiego. Co poradzić taka mentalność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

a ja dzisiaj kupiłem jęczmień jary odm.Soldo w C1 cena 1790zł/t, MTN-55,40.

 

Gdzie i jakie zk? Też trzeba zamawiać po 15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Ja też sieję Flavour, odmiana paszowa jedna z najlepszych, norma wysiewu 120kg do max 140kg/ha jedna z odmiana które się bardzo krzewią mam to sprawdzone w tamtym roku posiałem 125kg/ha na stanowisku po burakach musiałem jechać z opryskiem antywylegaczem bo był bardzo bujny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

Gdzie i jakie zk? Też trzeba zamawiać po 15.

 

kupiłem w Kolbuszowej jest to jeden z oddziałów HBP Małopolskiej Hodowli Roślin a zdol.kieł. ma 97%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Jak wygląda Wasza strategia nawożenia makro? Ja myślę dać przedsiewnie po 200kg Polifoski 6 i Saletry, a pogłównie RSM32 (raz czy dwa razy?). Stosujecie Kizeryt w zbożach jarych? Przedlonem były buraki cukrowe, gleba IIIb, odmiana Rubaszek.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Czy stosujecie wałowanie po siewie jeczmienia

 

Mam zamiar siac Avalon z firmy Danko - jakies opinie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    125

Miał ktoś przypadek że dostał jakieś odszkodowanie od centrali za zły materiał siewny. Na jesieni wzięliśmy jeczmien z centrali Souleyka i wykiełkował po 3 tyg może z 50 % (zakładana obsada 320 szt na m2 ) i nie umie się zebrać. Zgłosiłem taki fakt do tej centrali i okazało się że jeden rolnik też ma ten sam przypadek. Powiedzieli mi że kontrolują pole u tego gościa i że wszystko okaże się wiosną. Jak myślicie co zrobią teraz ? Według mnie ten jęczmień został potraktowany glifosatem. Szkoda bo raczej będzie trzeba przesiac :( Niby ma tam od 1 do 4 rozkrzewień ale nie wiem czy przy tej obsadzie warto ratować :(

Edytowano przez Raptus902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

Ja zawsze badam siłę kiełkowania.

Przyczyna słabej siły kiełkowania będzie inna. Glifostat musiałby być zastosowany na zielone rośliny , aby coś uszkodzić w nasieniu. Więc stosujący musiałby być idiotą, bo dodatkowo stracił by dużo masy plonu, a ludzi produkujących dla centrali nasiennej takimi bym nie nazwał.

Bardziej upatrywał bym przyczyny w warunkach atmosf. podczas żniw. Wielu pisało, że ma kłopoty z omłotem przez ciągłe deszcze.

Pierwsza opcja to dojrzałe zboże w kłosie mocno napęczniało i zaczął się proces kiełkowania, co osłabiło znacznie zk.

Druga opcja złożone wilgotne w magazynie i zagrzało.

Trzecia opcja było suszone w zbyt wysokiej temp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    125

A czy z taką obsadą coś może z tego być ?
Człowiek płaci sporo kasy za materiał a tu takie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Agrest to co mówisz to wszystko prawda tylko moim zdaniem nasiona z sytuacji które opisałeś wcale nie przeszło by etapu badań laboratoryjnych. Nikt normalny nie pakował by się dodatkowo w koszty transportu czyszczenia zaprawiania pakowania i ewentualnej reklamacji.

Kiedyś słyszałem taką historię z materiałem żyta które miało kiepskie parametry i co się okazało wpakowali palety z nasionami wysoko pod dach blaszany, blach się nagrzała od słońca i ugotowali nasion... Podobno reklamację uznali.    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

Też może być tak jak piszesz. Tylko po tym jak dano dopłaty do mat. siewnego i znacząco wzrósł popyt, to w centralach dzieją się cuda.

Ja zakupiłem kiedyś pszenicę Sailora, było widać, że ziarno pochodziło z leżącego łanu i było sporo zdeformowanego zboża z porażeniem grzybowym, wschody tragiczne. Opowiedziałem o tym w punkcie w którym zakupiłem, i sprzedawca otwarcie powiedział, że pierwszy i ostatni rok współpracuje z tą centralą, bo gość chwilę wcześniej zwrócił zakupione pszenżyto Atletico ( czy jakoś tak) - w workach był poślad. O domieszce pszenżyta w pszenicy też słyszałem.

Także wcale nie zdziwiłbym się, jakby przebadali np 1 przyczepę na zdolność kiełkowania, a resztę zworkowali bez badań, czy nawet puścili na mieszalnika dwie partie w celu wypośrodkowania.

Jest też opcja sprzedaży starego materiału siewnego.

Co zaszło to się nie dowiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariez    16

Panowie czy ktoś z was sial jęczmień jary kucyk na piątej klasie .?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam.Warto dać pod jary saletrosan przed siewem a na koniec krzewienia saletre?Czy może inaczej radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieto35    2

Witam , mam takie pytanie ile przyjąć kiełkujących ziaren na 1m2 odmiana soldo klasa ziemi 4a  4b bo chciałbym mniej więcej  policzyć normę wysiewu , bo nie wiem ile go kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

W zależności od terminu siewu od 280 do 320. Soldo ma zwykle dużą MTZ -ok 55g więc wychodzi od 154 kg do 176 kg. W zależności od kiełkowania realnie od 160 do 180 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj