Polecane posty

krilan06    2412

No też się skapnęłem czytając etykietę, ale i tak odpuszczam sobie zabieg, może jeszcze będzie pogoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

koledzy z racji, że w uprawie jęczmienia jestem całkowicie zielony bo nigdy go nie uprawiałem mam kilka pytań. Chciałbym posiać jęczmień na 2 ha działce klasy 4a, ph 4.28, fosfor 1,1, potas 5.5 magnez 2.2  (tegoroczne wyniki badań) przedplon to pszenżyto ozime pod które został wywieziony obornik w ilości ok 35 t/ha. czy jest sens siać jeczmien na tym polu o tak słabych wynikach z badań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Czemu? Jak masz to dawaj teraz. Wiosną na jaką głębokość uda się wprowadzić nawóz 5 cm? A po orce na 25 w tej warstwie woda będzie się utrzymywać znacznie dłużej a co za tym idzie P i K będą lepiej pobrane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

Czemu? Jak masz to dawaj teraz. Wiosną na jaką głębokość uda się wprowadzić nawóz 5 cm? A po orce na 25 w tej warstwie woda będzie się utrzymywać znacznie dłużej a co za tym idzie P i K będą lepiej pobrane. 

 

elementarny brak wiedzy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Oj tak brak wiedzy... Myślicie że fosfor i potas zachowują się jak azot. Jedyną opcją na przemieszczenie fosforu w głąb profilu glebowego jest zabieg mechaniczny. Co do potasu może i trochę się przemieszcza ale nie na tyle aby został wypłukany (chyba że mówimy o turbo piachu). Według waszego toku rozumowania nie ma sensu stosować PK pod oziminy w ilości powiedzmy 300 kg/ha bo popłynie. Stosowanie nawozów PK pod agregat jest właściwie nawożeniem rośliny następczej. zwłaszcza w ostatnich suchych latach. Roślina pobiera składniki razem z wodą sami sobie odpowiedzcie ile wilgoci jest w tej warstwie 5 cm...   

 

https://nawozy.eu/wiedza/porady-ekspertow/gleba/na-glebach-zwiezlejszych-zastosuj-nawozy-jesienia.html

 

Szerzej można doczytać w ostatnim nr Nowoczesnej uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Panowie  jak wygląda sprawa stosowania RSM'u w jęczmieniu jarym? Jakie dawki i w jakich fazach, bo chyba inaczej wypada RSM do granuli? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

i wypłukane

 

Już wielokrotnie pisałem P rocznie przemieszcza się od 1 do 3 cm, z kolei K od 2 do 8cm na 100mm, czyli nic nie będzie wypłukane.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Czemu? Jak masz to dawaj teraz. Wiosną na jaką głębokość uda się wprowadzić nawóz 5 cm? A po orce na 25 w tej warstwie woda będzie się utrzymywać znacznie dłużej a co za tym idzie P i K będą lepiej pobrane. 

 Popieram w 100% :)

a jak wyglada przemieszczanie sie Mg oraz S ?

No tu jest trochę gorzej jak z P i K bo Mg i S bardziej przemieszczają się w glebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki:-) postanowiłem dac połowę teraz i połowę na wiosnę

Edytowano przez DawidWachnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Mg i S są bardziej mobilne. W przypadku zimy z dużą ilością opadów wystąpią straty. W bezpieczny termin aplikacji to przedwiośnie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2243

Panowie  jak wygląda sprawa stosowania RSM'u w jęczmieniu jarym? Jakie dawki i w jakich fazach, bo chyba inaczej wypada RSM do granuli? 

 

Po wschodach i koniec krzewienia. Dawki sobie ustalasz indywidualnie oczywiście. 

 

 

 

Iron poradzi sobie na glebach III-V (mało)? Miałem kucyk dobrze sypał 6-7t (nie ważone) ale 50% leżało (wysoki) no i podane na tą chorobę  :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Tomek powiedz mi Ty jakimi dawkami dysponujesz? Czemu akurat pod koniec krzewienia, a nie np. w pełni krzewienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2243

Żółta karłowatość jęczmienia? Chyba to, od wczesnej fazy bierze musiałem lecieć z zabiegiem, gdzie normalnie bym opóźnił jak kiedyś w Eunovie. Drugiego zabiegu nie robiłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj