Polecane posty

wl_master    9

u mnie meridan najlepiej poradził sobie z zima, lomerit który przez kilka lat stabilnie plonował w tym roku kiepsko troche ponad 3 ton, titus znacznie lepiej chociaż do zachwytu daleko 5 ton, gloria też mocno przerzedzona przez mróz 4 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian1982    139

to za to ja wam sie troche dziwie bo u nas w wlkp prawie nikt już nie sieje jarych ani zboża i słomy dobrze zadbany jęczmień zimowy potrafi dac taki plon że jary nie ma szans 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

to za to ja wam sie troche dziwie bo u nas w wlkp prawie nikt już nie sieje jarych ani zboża i słomy dobrze zadbany jęczmień zimowy potrafi dac taki plon że jary nie ma szans 

 

Tak??? To jaki plon daje u ciebie jęczmień ozimy? Czytając to forum to szału nie ma. Ile w tym roku przesiałeś jęczmienia ozimego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian1982    139

kolego ty widze z lubelskiego ja z wielkoploski prawie wszystkim przezimowało odmiana gloria 7 t z ha a wyciągali jeszcze więcej słomy  130 kulek z 5 ha kulaliśmy troche jarych bo słomy potrzeba to słomy o połowe mniej 


rozumiem was macie na tym wschodzie przechlapane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Kolego jestem z podkarpackiego i sieję jęczmienie jare bo ozimego nie posieję bo nie mam na tyle pola bo większość jest u mnie buraka cukrowego i jęczmień jary sieję właśnie na stanowisku po burakach i plon jęczmienia jarego w tym roku miałem 7,3 t/ha i to jest plon co roku taki nie mam z tym najmniejszego kłopotu aby to osiągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielone14    3

Panowie gdzie można zrobić analizę gleby w Kielcach?

Macie jakieś informacje o aktualnej ofercie Centrali Nasiennej w Kielcach? Interesuje mnie jęczmień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Jęczmień jary po kukurydzy na kiszonkę może być?   A na drugim polu po pszenicy? I odwrotnie pszenica po jęczmieniu jarym? Tak by mi działki pasowały,wszystko na oborniku dodatkowo po pszenicy będzie poplon z gorczycy zasiany pod jęczmień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

karolr2, jak po oborniku to raczej będzie ok, mimo tego że pszenica dla jęczmienia i odwrotnie są jednymi z gorszych przedplonów, po kuku jęczmień będzie bajka :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

kolego ty widze z lubelskiego ja z wielkoploski prawie wszystkim przezimowało odmiana gloria 7 t z ha a wyciągali jeszcze więcej słomy  130 kulek z 5 ha kulaliśmy troche jarych bo słomy potrzeba to słomy o połowe mniej 

rozumiem was macie na tym wschodzie przechlapane

 

Co z tego jak słoma nie każdemu potrzebna. Sprzedać nie sprzedam, wolę przyorać. 

Fakt taki że w tym roku wynik ekonomiczny lepszy na jarym niż ozimym, także tego.

Siałem 3 lata ozimy przed rapsem. Pierwszy rok powyżej 8t, potem 6t ostatni to może okolica 4t i zszedłem z jego. Co prawda nie miałem takiej wiedzy jak teraz.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Drodzy użytkownicy,

na najbliższy sezon polecamy następujące odmiany jęczmienia ozimego:

Materiał siewny zaprawiony, dostępny w opakowaniach 25-50 kg (worki) lub 500 kg (big-bag).

 

Pozostałą ofertę zbóż ozimych na najbliższy sezon znajdziecie tutaj: http://big-agro.pl/kategoria-produktu/nasiona/zboza/

 

Oferta głównie skierowana jest do osób z okolic Kętrzyna (w całym powiecie kętrzyńskim i ościennych dostawa gratis przy zakupie minimum 3 tony nasion). Oczywiście zamawiać można w całym kraju - koszt dostawy w całym kraju to 170 zł brutto/paleta do 1000 kg. Płatność gotówką przy dostawie lub przedpłata (dla stałych klientów termin płatności 30 dni).

 

Zamówienia realizujemy od 2 do 7 dni roboczych.

 

Jeżeli chodzi o większe zamówienia bądź inne odmiany, prosimy kontaktować się bezpośrednio ze sklepem (telefonicznie lub e-mailowo).

 

Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian1982    139

kolego w tamtym roku na początku pażdziernika i wszystko bajo były już lata  że w normalnym terminie i jesień ciepła i wilgotna i tak go wybójało że na wiosne kiepścizna nie mógł sie pozbierac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Drodzy rolnicy,

zapraszamy do zapoznania się z aktualizowaną ofertą zbóż ozimych:

 

ZbozaOzime_AF.png

 

Sprawdź ofertę na big-agro.pl


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj