Polecane posty

Piotrek1986    2

chciałem soligor  albo falkon nie było i mi własnie yamato zaproponowali i zachwalali wiec się skusiłem ale wlałem 2l na h to moze cos zadziała. jutro polece na skrzypionkę bo własnie jest czarno a szkoda bo u mnie jedynie na jeczmień mogę liczy bo pszenica wymarzła a teraz jeszcze ta susza ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Skrzypionka robi bardzo duże szkody, u mnie jest tragedia w pszenicy jarej, 3 dni temu opryskałem środkiem Hunter 400EC i skrzypionka dalej żre liście. Co robić?

Popraw to jakimś zwykłym "śmierdzielem" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

Planuje pryskać na skrzypionke danadim w dawce 0,5l/ha jęczmień już wykłoszony, zastanawiam sie czy dodać jakaś odżywke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deerf    5

Witam, dzięki za poprzednie odpowiedzi.

Chciałbym połączyć Axial z dandim (generyk bi nowy). Czy nie zaszkodzi jęczmieniowi?

Jak się ma łączenie pumy z tymże środkiem?
A druga sprawa to piszecie, że ten bi lejecie, a skrzypionka się śmieje... tak się zastanawiam czy można by domieszać np fastac (akurat mam)?


A co do dawania azotu pod paszówkę to tu jak na moje dość dobrze piszą o terminach
https://nawozy.eu/wiedza/poradnik-nawozenia/jeczmien-jary.html

najistotniejsze z tego to chyba to:

"Jęczmień jary zaleca się nawozić wiosną dawką 70-110 kg/ha azotu, najlepiej 2 terminach:

    1 termin - 7-10 dni przed siewem zboża w ilości 40-60 kg N/ha,
    2 termin - wcześniej jak u innych zbóż - już w fazie krzewienia, a nie na początku strzelania w źdźbło, gdy wyczuwalne jest pierwsze kolanko - w ilości 30-50 kg N/ha azotu

 

Wyższe dawki azotu, duże zagęszczenie łanu i częste deszcze mogą prowadzić do wylegania zboża, dlatego intensywna uprawa jęczmienia jarego wymaga co najmniej jednokrotnego skracania, po ukazaniu się drugiego kolanka, a przed ukazaniem się ości."

Edytowano przez Deerf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Pierwsza dawka niekoniecznie musi iść tydzien przed siewem, natomiast druga jak najbardziej w fazie krzewienia.. Jesli z powodu suszy druga dawka nie zostala podana, to w pozniejszym terminie lepiej ją "sobie odpuscic".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Ja byłem w moim jęczmieniu, który niedawno wyglądał pięknie i liście flagowe i podflagowe są w połowie białe, pryskane 4 dni temu na skrzypionkę środkiem Hunter 400EC w dawce 0,5l/ha w bezwietrznej pogodzie, wieczorem, na suche rośliny i gówno pomogło. Jutro będę robił poprawkę środkiem Cyren 480EC. Przez takie coś mam spieprzony plon i całoroczna praca poszła się gwizdać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Panowie, nie ma co sie pie..olić. Smierdziel i po sprawie.
Apropo's posta powyzej: ta skrzypionka wcale nie wplywa tak bardzo na plon, bardziej dzialanie psychologiczne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie a ja mam takie pytanie otóż teraz mój jęczmień jest w pełni wykłoszony ale w sobote jak pryskałem go na grzyba (soligor) to kłos był wysunięty do połowy z pochwy lub było widać tylko ości czy ten oprysk może wpłynąć jakoś na plon bo niby nie wolno pryskac pszenicy podczas kwitnienia a jak to jest z jęczmieniem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

W pszenicy T3 wykonuje się właśnie w pełni kwitnienia. U mnie na jęczmieniu jest mase mszycy na kłosach...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

ja w jęczmieniu jak i w innych zbożach jarych na skrzypionkę poleciałem Deka 2,5 EC - spadło wszystko,cena na 1ha wychodzi coś około 8do9 zeta więc chyba nie drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@krilan To te, których substancją aktywną jest chloropiryfos.. np. Pyrinex, Insodex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

No właśnie pszenicę jarą tym wczoraj poprawiłem, dzisiaj poprawię chyba jęczmień, ale pojadę Decisem mega, bo to akurat mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deerf    5

Pół godziny po oprysku axialem 50 spadł deszcz będzie coś z tego czy raczej trzeba poprawić ?

wg etykiety po godzinie opad deszczu nie ma wpływu na działanie.

 

Tak uogólniając, trochę dziwi mnie że w dzisiejszych czasach przy powszechnym dostępie do internetu i możliwości sprawdzenia pogody od ręki jedziemy pryskać na deszcz...

Z góry zaznaczam że zdaję sobie sprawę że nieraz jest pogoda jak złoto i dosłownie nagle zaczyna padać, ale zwykle i to pogoda pokazuje. Pomijając trefną prognozę, że niby ma być pogoda bez deszczu, a pada i na odwrót...

 

przesyłam kilka dobrych linków:

http://www.meteo.pl/ - należy wybrać "MODEL UM" czyli pogoda na 48h, a model mniej dokładny to "CAOMPS" na 72h i wpisać swoją miejscowość.

http://www.radareu.cz/?lng=pl  - pokazuje opad deszczu szczególnie przydatne do okreslenia kierunku w którym idzie deszcz, można z dokładnością do 15-30 min określić kiedy przyjdzie

http://radar.bourky.cz/ - jak wyżej lecz dokładniejsze, ale pokazuje tylko cześć polski (śląsk, opolskie i dolny śl.)

http://www.weatheronline.pl/pogoda/satelita/Polska/Polska/podczerwiencolor/premium.htm    - pokazuje zachmurzenie (podczerwień i normalnie) nie odzwierciedla deszczu

http://www.weatheronline.pl/pogoda/satelita/Europa.htm   - jak wyżej ale dla całej europy

http://www.pogodynka.pl/polska/mapa_synoptyczna - nieraz się przydaje. (nad mapką koniecznie zaznaczcie: "pogoda" i "zdjęcie satelitarne")

+ prognoza z jakiegoś portalu, ja preferuje tą z interi.

 

newmeteo nieraz pokazuje że ma coś padać ale faktycznie nie pada, albo pada ale np 3 kilometry od nas.

Radary pogodowe zawodzą gdy powstają opady konwekcyjne, w bezpośredniej okolicy, bo radar pokazuje bez opadu, a po 15 minutach po aktualizacji wyskakuje chmurka. czasem zdarza się że że pokazuje niewielki opad a jest tylko mocno pochmurno, i spadną dosłownie 2 krople deszczy, a innym razem z sygnalizacji o mniejszym opadzie pada.

 

wystarczy w przeglądarce zrobić sobie folder wpakować do niego te linki i korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Wczoraj dopiero opryskalem jeczmien jary od skrzypionki srodkiem cyperkill max. Jakie szkody robi skrzypionka? niektore liscie flagowe zostaly cale zjedzone, jedynie podflagowy jakos sie trzyma. Klos juz wyksztalcony. Czy bez flagowego liscia jeczmien bedzie sie rozwijal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszenik    1

pewnie ze bedzie się rozwijał to nie pszenica za plon w jęczmieniu odpowiadają dolne liście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
socha    0

Jęczmień w fazie kłoszenia - pojawiła się jakaś choroba na liściach (obstawiam plamistość jęczmienia lub rynchosporiozę) - pryskać czymś jeszcze w tej fazie czy już raczej nie ma sensu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Ja sobie odpuściłem drugi oprysk na grzyba - susza taka, że wszystko schnie, do tego skrzypionki, które dały mi się we znaki, tak więc stwierdziłem, że nie warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj