Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Jak nie pada to raczej nie spadną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

U nie w pszenicy tydzien po oprysku Bi58 i skrzypionka nadal siedzi od dołu na lisciach a były ulewy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofer85    1

panowie c byscie radzili,u mnie spadł dopiero deszcz,jeczmień sie już wykłosił,i rozsiać saletre -jesli tak to ile kgha czy jakąmś odżywke ewentualnie zastosować, wczesniej nie siałem nawozu bo straszna susza była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

U nie w pszenicy tydzien po oprysku Bi58 i skrzypionka nadal siedzi od dołu na lisciach a były ulewy.

Właśnie coś z tym bi jest nie halo bo u mnie skrzypionki dość sporo mimo zabiegu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

panowie c byscie radzili,u mnie spadł dopiero deszcz,jeczmień sie już wykłosił,i rozsiać saletre -jesli tak to ile kgha czy jakąmś odżywke ewentualnie zastosować, wczesniej nie siałem nawozu bo straszna susza była

Troche pozno na nawoz ale widzialem ze jeden rolnik sial 3 dni temu. Mozesz miec pozniej problem bo jeczmien moze sie "odmlodzic" i trzeba bedzie desykowac. Jezeli jeczmien bedziesz uzywal do skarmiania mozesz zaryzykowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofer85    1

Troche pozno na nawoz ale widzialem ze jeden rolnik sial 3 dni temu. Mozesz miec pozniej problem bo jeczmien moze sie "odmlodzic" i trzeba bedzie desykowac. Jezeli jeczmien bedziesz uzywal do skarmiania mozesz zaryzykowac.

to może jakas odzywka byłaby lepsza niż sianie saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

W jęczmieniu do zapylenia dochodzi już w pochwie liściowej, można śmiało dodać odżywkę. 

Ale jeżeli kłosy wychodzą i jęczmień kwitnie na całego to ryzykować i dawać odżywki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Witam

Mam jęczmień jary w fazie 2 kolanka prawie 3 kolanka. Dostał na krzewieniu i przedsiewnie azot i dzisiaj został skrócony. Ogólnie roślinki są w dobrej kondycji kolor mają też nie najgorszy. Teraz moje pytanie brzmi czy dać w poniedziałek saletrę czy może dać mocznik dolistnie, jeżeli tak to w jakiej ilości dorzucił bym jeszcze do tego  jakieś makro i siarczan, czy może lepiej poczekać około tygodnia  (myślę że już wtedy kłuseczek  będzie wychodził powoli) i dać saletrę na tzw zgrubieniu na kłos). Teraz jest w jakiejś fazie około BBCH37-39.

Po anty lecieć z azotem, ale teraz w jakiej formie dolistnie czy granulek standardowo, boję się żeby go nie zatrzymać.

Łącznie dostał jak na razie jakieś 125 kg w czystym N.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

W jeczmieniu jarym nawozenie azotem powinno juz dawno byc zakonczone! To nie pszenica. Najefektywniejsze jest podanie N przedsiewnie i druga dawka najpozniej w poczatku strzelania w zdzblo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2201

Nawet koniec krzewienia. Była susza tyle czas to już żadna saletry nie pomoże niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Właśnie z tym wcześniejszym nawożeniem był u mnie problem, ponieważ było sucho a teraz popadało i chce go jeszcze jakoś odżywić. Jeszcze jedno pytanko ile robicie zabiegów fungi na jary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Jak narazie jeden zabieg pikoksystrobina + epoksykonazol i raczej bedzie to jedyny.. Jeczmien Basic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Przesiewałem jęczmień ozimy jęczmieniem jarym (nie było stosowanych herbicydów jesienią). Siew był późny tzn. po 20 kwietnia - inaczej się nie dało. Przedsiewnie dostał 200kg saletry na ha, w tym tyg 150kg/ha. Niby obsada jest, zdrowy jak na razie jest ale rośnie jakby w zwolnionym tempie. Czym to może być spowodowane?  Dodam tylko, że na innej działce była zasiana ta sama odmiana (Rubaszek, kwalifikat), w tym samym dniu i wygląda znacznie lepiej, jest większy (przedplon buraki cukrowe).


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1986    2

Wczoraj pryskałem jeczmień jary na wychodzący kłos od grzyba Yamato + mocznik ,siarczan,plonovit. ile dni muszę odczekać aby bezpiecznie wjechać z cyperkilem na skrzypionki?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Też mnie to zastanawia , trzeba było dolać do grzybówki


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

ja tylko koledze  Piotrek1986 powiem że Yamato jest nie warte swojej ceny bo ma skuteczność jak 1l tebu za 50 zł i proponował bym następnym razem choćby 1l tebu plus 0.5 l epoksykonazolu i za połowę zeny Yamato mamy dwa razy skuteczniejszą mieszaninę pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

panowie jakie szkody robi skrzypionka , co do bi 58 to  on stonki nawet jednej nie zabije a skrzypionka to ta sama rodzina .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Skrzypionka robi bardzo duże szkody, u mnie jest tragedia w pszenicy jarej, 3 dni temu opryskałem środkiem Hunter 400EC i skrzypionka dalej żre liście. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj