Polecane posty

pawelek11    28

Pole zaniedbane przez pare lat jak było to w rok go napewno nie wyprowadzisz. 2 metry wapna to bardzo mało przynajmniej z 500kg trzeba było dać a najlepiej to kredę. Teraz możesz ratować go jakimiś odrzywkami saletry daj bo ona działa uderzeniowo tylko że wilgoć musi być. No i sam musisz ocenić czy warto jeszcze w niego inwestować.
Inwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursussss    1
Napisano (edytowany)

Tylko teraz pytanie czy jeśli dam saletrę to czy go nie spale bo u nas straszna susza. Moze lepiej dolistnie jak myślicie a jeśli tak to czym. Jutro tam będę zrobię tego zdj bo nwm już czy coś z tego wyrośnie w dodatku przy tej suszy :/

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sani    1

u mnie jest taka sama sytuacja. Jutro pojadę z mocznikiem i w poniedziałek będę widział czy zdał egzamin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ile Ty masz dziecko lat, na pewno mniej niż 6 bo już w 1 klasie podstawówki byś wiedział ile to jest. 1 metr to 100kg !!! zapamiętaj to sobie do końca życia. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Jak jeczmien stoi w miejscu, nie krzewi sie, ma ciemny kolor (matowy ), to daj sobie kolego spokoj z azotem doglebowo.. Ph widocznie jest tak niskie, ze uruchamiają sie toksyczne dla korzeni jony glinu i "zatruwają" korzenie. W takich warunkach roslina nie jest w stanie niczego z gleby pobrac. Mozesz probowac dolistnie, tylko co to teraz pomoze...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
Napisano (edytowany)

to tak jak ze stopniami

kąt prosty ma 90o wrzątek 100 jak chcę wejść do ciągnika to pokonuję 3 stopnie ale jak kto tego nie łapie to otrzyma najniższy stopień - pałę  :D

teraz już chyba zrozumiesz jak to też jest z tymi metrami, po prostu podobnie :P

 

Tak by być w temacie

 trzeba najpierw sprawdzić PH bo jak powszechnie wiadomo jęczmień jest wrażliwy na zakwaszenie gleby 

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
admon1212    10

muwią przyjechała wieś do miasta a tu jest na odwrót skoro ktoś nie wie ile to metr nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

no to już jest coś strasznego jeśli ktoś nie zna podstaw,nie ukrywam dla mnie to szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko teraz pytanie czy jeśli dam saletrę to czy go nie spale bo u nas straszna susza. Moze lepiej dolistnie jak myślicie a jeśli tak to czym. Jutro tam będę zrobię tego zdj bo nwm już czy coś z tego wyrośnie w dodatku przy tej suszy :/

 

Prędzej spalisz dolistnie w suszy jak doglebowo B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Może spróbowałbyś dać dolistnie wapnovitu albo saletry wapniowej??. Tylko przydałoby się trochę wilgoci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co polecacie na 2 zabieg w jęczmieniu jarym gdzie na t1 było 0.8 tiltu + 0.8 promaxu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

panwie jak wasz jęczmień jary?

w centralnej polsce susza, w maju praktycznie brak opadów, jeczmień do połowy łydki już wyczuwalny kłos tylko jak później młócić tak niskie zboze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy można łączyć Fungicydy z opryskiem na skrzypionki Bi 58?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Teorytycznie można aczkolwiek nie które mieszaniny mogą trochę przypalić liście. 


panwie jak wasz jęczmień jary?

w centralnej polsce susza, w maju praktycznie brak opadów, jeczmień do połowy łydki już wyczuwalny kłos tylko jak później młócić tak niskie zboze?

Mój też jest do połowy łydki i powoli zaczynają wychodzić pierwsze ości, a tak poza tym to susza gorsza jak w zeszłym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    12

u mnie trochę wyżsZy, do kolan mniej więcej. Zastanwiam się czy dawać na niego cerone, ale chyba nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

moj jeczmien Kucyk byl mega jak.na ta susze , ale najpierw przymrozek go chwycil , a teraz majowa susza i z dobrego plonu.nici bd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj