Polecane posty

bratpit    29
Napisano (edytowany)

Wszyscy piszą, że ostrożnie z tym Cerone także nie wiem

 

JAk bedzie susza to z każda chemią ostroznie.

NIe ma się czego bać bo akurat na flage w jęczmieniu daje najlepsze skrócenie ze wszystkich i zapobiega wyłąmywaniu sie kłosa co może przełozyć się na 2-4% uratowanie plonu.

 

NAjlepsza kombinacja ze skracaniem jarego w tym doświadczeniu to CCC w fazie 31 i Cerone/Terpal/ w fazie 49. Samo CCC niewskazane bo póżniej następuje "zemsta chińczyka" i w czasie flagi roślina kompensuje poprzedni zastój jeszcze wyższym przyrostem dokłasia z czym dobrze sobie radzi jak widać Cerone /Terpal/. 

 

https://www.hostmat.eu/images/69848317220792773025.png

Edytowano przez bratpit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

19.05 Godyl 20g + Granstar 20g  

20.05 Saletra Amonowa 150kg 

21.05 0.5 prochloraz + 0.5 juwel + 1 pro leaf max + 5kg mikrokomplex + 0.3 moddus + 0.05 super cyper + 0.1 faster 

Dostał stresa   :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Panowie czy taka mikstura zaszkodzi jęczmieniowi?:0,4 Lotusa+0,7 Safiru+Siarczan magnezu+Micro, bo dziś wieczorem pryskałem ten jęczmień saletrą wapniową i właśnie jutro rano chciałem dać T1 i odżywki, będzie ok ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

Co sądzicie aby na jęczmień z owsem zamiast drugiej dawki czyli saletrzy opryskać że 3-4 razy odżywkami azotowymi ? jest to stanowisko na którym nie wiem jakie jest ph i sądzę że jeśli jest niskie to może roślina nie pobrać tego azotu z saletry dlatego chciałbym wspomóc je w formie oprysku to może lepiej by to przyjęło. Dodam że przedsiewnie dostało 200kg/ha saletrzaku. Czy to dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Jeżeli nie widać objawów niskiego pH to śmiało syp saletrę, a po drugie będzie ciężko dostarczyć tyle N dolistnie co byś wniósł sypiąc saletrę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deerf    5
Napisano (edytowany)

Potrzebuję rady odnośnie skracania jęczmienia jarego - paszówka.
W skrócie: przedsiewnie nie mniej jak 200 polifsoki (8) i około 150 saletry (32), potem kolejne ~150, dolistnie 10kg mocznika na T1. Z tym że 2 dawka saletry poszła dopiero po T1.
Łącznie wychodzi tak plus minus 110-120 N
Gęstość siewu: na części wcześniej sianej jakieś 135kg, a później 147kg. (ten pierwszy wysiany 5 kwietnia)

Nigdy wcześniej moddusem nie pryskałem i razem z T1 jęczmień dostał jedynie 0,27 litra i mam obawę, że to stanowczo za mało.
Pogoda słoneczna, ciepło.

Proszę o rady co dalej z tym zrobić.

Edytowano przez Deerf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Sam siałem jęczmień 26 marca 160kg/ha i wysokie nawożenie N i dałem tylko 0,3 moddusa i jakoś specjalnie nie obawiam się że wylegnie. A u Cb siany rzadziej, mniejsze nawożenie N no i jak dawałeś T1 razem z moddusem to podejrzewam że na T1 szedł jakiś triazol co w pewnym stopniu(może nie dużym ale jednak) spotęgowało działanie moddusa także nie obawiał bym się o wyleganie, a jeśli już naprawdę widzisz że wylegnie to daj medax top lub cerone na flagę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deerf    5

zgadza się, duett star 1l + moddus + mocznik + siarczan magnezu + mikro + faster

raz dałem za dużo N, ale na stanowisku po ziemniakach, jak się potem okazało na takie stanowisko za dużo - poległ i po jednym deszczyku porósł, do sprzedaży się nie nadawał. Na szczęście mała powierzchnia. Rok po tym zdarzeniu już miałem strach, bo ciągle widziałem porażkę z roku ubiegłego, to nawet zwykłym stanowisku ograniczyłem azot do chyba 200 kg saletry. Ze względu na suszę zaniechałem uprawy rzepaku i w tym roku jest większa powierzchnia, więc dobrze było by coś zebrać, a bez azotu ani rusz...

Jak by co to ile dać medax top / cerone,  tz zgodnie z etykietą czy mniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

zgadza się, duett star 1l + moddus + mocznik + siarczan magnezu + mikro + faster

 

raz dałem za dużo N, ale na stanowisku po ziemniakach, jak się potem okazało na takie stanowisko za dużo - poległ i po jednym deszczyku porósł, do sprzedaży się nie nadawał. Na szczęście mała powierzchnia. Rok po tym zdarzeniu już miałem strach, bo ciągle widziałem porażkę z roku ubiegłego, to nawet zwykłym stanowisku ograniczyłem azot do chyba 200 kg saletry. Ze względu na suszę zaniechałem uprawy rzepaku i w tym roku jest większa powierzchnia, więc dobrze było by coś zebrać, a bez azotu ani rusz...

 

Jak by co to ile dać medax top / cerone,  tz zgodnie z etykietą czy mniej?

No dałbym z 0,5-0,7 medaxu na flagę tylko najpierw zorientuj się czy w ogóle skracanie jest potrzebne, żeby za bardzo go nie skrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Ja bym dał przed  pierwszymi ościmi, etefon 0.4 czy 0.5.

W sumie tak zrobie u siebie jak bedzie potrzeba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deerf    5
Napisano (edytowany)

OK, dzięki za odpowiedzi.

a jeszcze tak lekko odbiegnę od tematu, doszukałem się w niemieckich dokumentach medax top + turbo.

https://www.google.pl/search?q=gerste-feuchtgebiete-710x314&biw=1280&bih=911&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiin7eYzvPMAhXJhSwKHSMWAFcQ_AUIBigB#imgrc=yqOIFPJdP4COaM%3A

http://www.agrar.basf.de/agroportal/de/media/migrated/de/productfiles/labels_1/2014/Medax_Top_210314.pdf
TURBO: http://www.agrar.basf.de/agroportal/de/media/migrated/de/productfiles/labels_1/TURBO_080424.pdf

Za translatorem: "Medax Top jest zawsze używany wraz z Turbo. Stosunek wynosi 1:1", a ten cały turbo to siarczan amonu)

 

Co do siarczanu amonu:
"Adiuwanty mineralne, których przykładem jest siarczan amonowy, wykazują działanie aktywująco-modyfikujące i dodatkowo pełnią funkcję kondycjonera wody. Siarczan amonu zakwasza wodę i tym samym wpływa na właściwości fizykochemiczne, ale przede wszystkim poprawia przyswajanie glifosatu (w roli adiuwantu jest używany tylko z tą substancją)."

 

Co o tym połączeniu sądzicie?
 

Edytowano przez Deerf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Siarczanu amonu używam tylko do glifosatu, ponieważ siarczan ma działanie parzące i wspomaga działanie glifosatu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Bardziej chodzi o zmiękczanie wody przez siarczan niż o parzenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

W jakiej fazie skraca się jęczmień jary? Który srodek polecacie i w jakiej dawce?

Podobnie jak w pszenicy? Tylko jaka faza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    48

Ja skracam Cerone 0,5-0,7l w fazie wychodzenia liścia flagowego BBCH37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Ja skracam Cerone 0,5-0,7l w fazie wychodzenia liścia flagowego BBCH37

w fazie liścia flagowego co można skrócić jak roślina jest już duża?Jedynie można usztywnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam pilnie potrzebuję pomocy. Co to za choroba i jakim środkiem mogę spryskać aby pomóc jęczmieniowi jarym. Dodam że już 10 dni temu opryskalem go tocata duo w dawce 1 l/ha i wtedy jęczmień nie był chory. Błagam poradź cie cos

post-168429-0-66004300-1464194475_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Jak obsychają dolne liście (właściwie robią się żółte), to raczej nie jest żadna choroba liściowa (odglebowe i tak nie są do zwalczenia w tej fazie), tylko kwestia pH lub niedoborów (np. azotu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cuba    0

Witam,

 

Czy mustang forte zastosowany w późniejszej fazie niż drugie kolanko uszkodzi mi jęczmień jary? Muszę zrobić poprawkę na dwuliścienne, tylko mam pewne obawy bo mustang forte w jęczmieniu przewidziany jest do drugiego kolanka. Pryskał ktoś jęczmień w późniejszych fazach i jakie były tego skutki? Proszę o porady?

 

Pozdrawiam,

Qba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Chłopaki została Menara z tamtego roku i chciałbym ją wykorzystać w jednozabiegowej ochronie jęczmienia. Macie jakieś pomysły na mieszankę? 0,8 Duett Star + 0,3 Menara? Ta mieszanka daje 200 g fenpropimorfu 67 g epoksy, 75 g propikonazolu  i 48 g cyprokonazolu co daje łącznie 190 g trazioli i 200 g fenpropimorfu. Co powiecie na taką mieszankę "z przymusu"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursussss    1

Witam rok temu dostałem można powiedzieć ze za darmo 1,2 ha ziemi IV klasa. W tam tym roku posiałem tam pszenżyto wyszło ok więc w tym też chciałem no ale wszystko wymarzło i musiałem to przesiewać połowę mieszanka a drugą połowę jęczmieniem. No i tu zaczyna się problem, wiedziałem ze jest tam zakwaszona ziemia kupiłem 2 metry wapna magnezowego na szybko i rozsiałem to po agregacie potem siewnik.Wschody były ok a teraz te zborze siedzi w miejscu ma ciemny kolor i prawie się nie krzewi wygląda to tak jak by czegoś mu brakowało tylko czego posiałem tam 2 metry saletrzaku jakieś 2 tyg temu i nic.Pole od kilku lat nie widziało obornika bo po prostu nie mam skąd go wżiąść. Jak myślicie wapno mogło nie zadziałać bo było słabo wymieszanie? .Proszę o szybką pomoc z góry dzięki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj