Polecane posty

Agrest    25516

Z doświadczenia co się wam lepiej sprawdza Puma czy Axial na owies głuchy? Który bezpieczniejszy i w jakich dawkach stosujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszenik    1

witam jak skracacie jęczmień jary dać modusa 04l w jednej dawce czy podzielić na dwie teraz dać 0,2 a resztę np za 2 tygodnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Moge dać 0.2 modusa przed 1 kolankiem?doradca tak mi poradzil by jeczmien sie lepiej ukorzenił...tylko czy mu nie zaszkodze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Z doświadczenia co się wam lepiej sprawdza Puma czy Axial na owies głuchy? Który bezpieczniejszy i w jakich dawkach stosujecie?

Oby dwa równie skuteczne Axial tańszy, u mnie Puma zawsze idzie po litrze na hektar. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlored    1

Witam! Czy mogę zastosować Bumper 250EC na mieszankę - jęczmień z owsem? Czy środek ten nie uszkodzi mi owsa? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228
Napisano (edytowany)

W czym miałby zaszkodzić? Przecież to fungicyd.

 

Teraz pytanie, w jakiej fazie jechać jęczmień jary na grzybki razem ze skracaniem i jaki fungicyd polecacie?  Myślę zrobić jeden zabieg i najlepiej w jednym przejeździe bo nie mam za dużo czasu na oddzielne pryskanie. W tamtym roku poszedł moduss 0,3 i 1 litr CCC plus 0,5 l Propico i 0,5 l Corbel i na jednym polu pięknie stało, a na drugim jakby walec przejechał... Swoją drogą fungi ładnie podziałało i trzymało do końca, ale w tym roku nie mogę tego dostać w okolicy...

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19
Napisano (edytowany)

z 4 dni przerwy by się przydało, a tak btw wystarczyło cofnąć się o parę stron i byś się wszystkiego dowiedział. 

Edytowano przez macio9554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

W czym miałby zaszkodzić? Przecież to fungicyd.

 

Teraz pytanie, w jakiej fazie jechać jęczmień jary na grzybki razem ze skracaniem i jaki fungicyd polecacie?  Myślę zrobić jeden zabieg i najlepiej w jednym przejeździe bo nie mam za dużo czasu na oddzielne pryskanie. W tamtym roku poszedł moduss 0,3 i 1 litr CCC plus 0,5 l Propico i 0,5 l Corbel i na jednym polu pięknie stało, a na drugim jakby walec przejechał... Swoją drogą fungi ładnie podziałało i trzymało do końca, ale w tym roku nie mogę tego dostać w okolicy...

1 litr CCC ? Przecież CCC prawie w ogóle nie działa na jęczmień. Ja jutro jadę T1 razem z skracaniem. A co do tego co na T1 to zależy ile kasy chcesz przeznaczyć?. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516

Dobrze jak byście podawali termin siewu, podając planowane zabiegi T1 i skracania.

Ja siałem 2 kwietnia i na razie jest w pełni krzewienia - a przynajmniej był 3 dni temu. Pierwszy raz wprowadzam intensywniejszą produkcję jęczmienia i trochę praktyki mi brakuje. Pola daleko i z reguły raz na tydzień zaglądam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Nie oszukuj, że powodem rzadkich wizyt na polu jest odległość. Przyznaj się, że nie chcesz pozwolić aby przeterminowaly Ci się te artykuły, które zakupileś i pochwaliłeś się nimi w temacie,, Co ostatnio kupiliście do swojego gospodarstwa,, he he. Żarty żartami, ale post o fazach rozwojowych popieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516

W życiu trzeba się zabezpieczać i ubezpieczać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fryzek    0

Mam problem z jęczmieniem jarym "kucykiem", który żółknie pasami, co może być z nim nie tak?
przedsiewnie poszło 500kg/ha wapna granulowanego, 250kg/ha polifoski 6 i 200kg/ha saletrzaku

 

 

i2k9r6.jpg24wy612.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248
Napisano (edytowany)

Ile zabiegów fungicydowych na jęczmień jary? Kiedy pierwszy zabieg, strzelanie w zdzbło? 

Na pierwszy mam 0.6 prochloraz + 0.6 Juwell 

Mam jakby już objawy plamistości siatkowej ale nie jestem pewny. 

Faza pełni krzewienia. 

Ile macie średnio rozkrzewień?? 

 

Jak narazie ~80N w RSM na 3 liść. 

Za tydzień 50N w saletrze najprawdopodobniej. 

 

 

@napaleniec93 czy Ty jesteś poważny?? 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

w południe na wilgotną ziemię rozsiałem saletre już po 3 godzinach się rozpuściło. Teraz czyli 5 godzin po rozsianiu przyszła ulewa czy nawóz nie zostanie wymyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2416

Się ciesz, że pada i jest wilgoć. Nic złego nie powinno się stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Ile zabiegów fungicydowych na jęczmień jary? Kiedy pierwszy zabieg, strzelanie w zdzbło? 

Na pierwszy mam 0.6 prochloraz + 0.6 Juwell 

Mam jakby już objawy plamistości siatkowej ale nie jestem pewny. 

Faza pełni krzewienia. 

Ile macie średnio rozkrzewień?? 

 

Jak narazie ~80N w RSM na 3 liść. 

Za tydzień 50N w saletrze najprawdopodobniej. 

 

 

@napaleniec93 czy Ty jesteś poważny?? 

jeśli masz pierwsze oznaki plamistości siatkowej to nie ma na co czekać.Faza początku strzelania w źdźbło będzie odpowiednia.Drugi zabieg na początku pojawiania się ości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Mam problem z jęczmieniem jarym "kucykiem", który żółknie pasami, co może być z nim nie tak?

przedsiewnie poszło 500kg/ha wapna granulowanego, 250kg/ha polifoski 6 i 200kg/ha saletrzaku

 

 

i2k9r6.jpg24wy612.jpg

 

u mnie tak samo pasami bledszy i widzę że masz też plamistość  siatkową jęczmienia .Widocznie ta odmiana jest na to podatna ja już opryskałem na t1.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

te pasy to jak po kombajnie z zeszłego roku.Pomiedzy nimi wygląda mi na braki azotu.Słoma z cięta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

u mnie tak samo pasami bledszy i widzę że masz też plamistość  siatkową jęczmienia .Widocznie ta odmiana jest na to podatna ja już opryskałem na t1.

 

 

 

Też mam kucyk i wcześnie ta plamistość  :wacko:

Czym i w jakiej fazie opryskałeś??

 

Może lecieć samym prochlorazem teraz, potem juwellem na strzelanie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516

Te pasy wychodzą strasznie regularnie. Trochę wygląda na siew nawozu starym kosem ze zbyt luźnym paskiem napędzającym tarczę rozsiewającą, który sypie nawóz  "za d.pą". Trochę też wygląda na źle ustawiony pług podczas orki zimowej - pierwszy korpus po pas, ostatni po wierzchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fryzek    0

Tak słoma była cięta, braki azotu to raczej nie ponieważ dostał sporo pod korzeń.

Siew nawozu był regularny siane dwutarczowym rauchem komet.

Pług był równo ustawiony.

Czy może to być wina wyoranej jałowej ziemi? ponieważ poprzedni gospodarz orke robił bardzo płytko. 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Opryskałem Duet star 1l/h  faza chyba pełnia krzewienia .  2 dni po oprysku jeszcze więcej wyskoczyło plamistości, ale mam nadzieje ze na tym się zatrzyma na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Tak słoma była cięta, braki azotu to raczej nie ponieważ dostał sporo pod korzeń.

Siew nawozu był regularny siane dwutarczowym rauchem komet.

Pług był równo ustawiony.

Czy może to być wina wyoranej jałowej ziemi? ponieważ poprzedni gospodarz orke robił bardzo płytko. 

radzę zrobić oprysk saletry wapniowej płynnej z siarczanem magnezu.Koszt nie duży a  pomoże.200 kg saletrzaku przedsiewnie to wcale nie dużu.Ziemia mogła być uboga w azot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj