Polecane posty

adamgaleon    7

to musisz teraz obserwować po tygodniu powinno być widać jakąś zmianę nie wiem jak u ciebie z pogodą ale ten zabieg z siarczanem będziesz musiał powtórzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

oczywiście że siew jęczmienie powinien być na ziemi z odpowiednim ph jak wiadomo jęczmień i burak cukrowy są najbardziej wrażliwe na niskie ph więc wapnowanie po żniwach musowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

odżywki nie wspomogą krzewienia na kwaśnej ziemi.Podać to co jest musowe i wapnować po zbiorach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Panowie pomóżcie co jest przyczyną tych żółtych przebarwień? pH? Czy może już jakiś grzyb atakuje?

Widać plamistość siatkowa zaatakowała twoją plantację. Zaprawiane nasiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Nasiona zaprawiane Systiva+ Certicor 


to musisz teraz obserwować po tygodniu powinno być widać jakąś zmianę nie wiem jak u ciebie z pogodą ale ten zabieg z siarczanem będziesz musiał powtórzyć

Jest sucho, bardzo sucho 


siarczan i mocznik poprawia ph?Wapnowanie po zbiorach.Teraz już po ptakach

No mocznik i siarczan nie poprawiają pH ale chciałem podać trochę składników dolistnie, a co do wapnowania to w pierwszej kolejności zrobię badania gleby bo na tym polu było wapnowane 2 lata pod rząd i dziwi mnie trochę że jest tam niskie pH no ale cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszalu    2

macio9554 mogą to być też objawy przymrozków... Rośliny po nich wyglądają jakby grzyb je atakował... Jest o tym wykład na topagrar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

W pszenicy mam to samo to raczej nie są przymrozki. Mam to w miejscach gdzie słabe ph, siane w mokrą/zimną glebę. 

Dałeś siarczan i micro to teraz czekaj na deszcz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Raczej nie przymrozki. Choroby też pewnie nie skoro takie mocne zaprawy. Może było bardzo kwaśno i dałeś za mało wapna albo słabo reaktywnego i jeszcze nie zadziałało. Dawałeś tylko mocznik i siarczan Mg czy też z mikro? Jeżeli bez mikro to mozesz poprawieć z jakimś dobrym mikro

 

U mnie jęczmień jest żółty na zlikwidowanej wewnętrznej drodze, pewnie jest kwaśno bo przecież na drogę nikt wapna nie sypał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na T1 zastosowac Tilt turbo 1l + 0,5l Mondatak, czy sam tilt a za jakis czas drugi zabieg fungicydowy?
W jakiej fazie najlepiej dac pierwsza dawke saletry? Chce sypnac 175kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Wczoraj poszło na jary 180 litrów RSM 28, ale choroby strasznie szaleją na nim w tym roku z nadmiaru wilgoci.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516

Ja też wczoraj rozlałem 160l RSM 32. Jęczmień siany 2 kwietnia, w tej chwili jest w pełni krzewienia. Zobaczymy co z tego wyjdzie, czy trochę nie za wcześnie podana druga dawka. Ale jest za sucho. Dziś spadł 1mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a czym mozna dobrze skrocic jeczmien jary. Porzadnie sie rozkrzewil siany 175kg/ha i dostal troche N wiec pasowalo by go usztywnic. Ile modusa podac i czy mozna w mieszance z mocznikiem siarczanem dr green i wirtuozem? faza 1 kolanka u mnie juz wiec chyba pora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Witam mam pytanie. Stosowałem dokładnie 6 dni temu nawóz dolistny mocznik, siarczan magnezu, plonvit. I czy teraz mogę to ponownie popryskac dolistnie nawozem kristalon zielony 3 kg/ha???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

A czy oba środki nie będą ze Sobą kolidować ? Żeby lisci nie papalic ?

Jakie oba? Przecież napisałeś że będziesz stosował tylko kristalon zielony.

dzis jęczmień opryskany linturem, kiedy mogę jechać z odrzywkami dolistnymi? 

4-5 dni przerwy. Ja osobiście czekałem 4 dni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Ale ten mocznik Z siarczanem wcześniej. I jak teraz popryskam kristalonem to żeby lisci nie popalilo. I czy dawka 3 kg na 300 liter wody jest dobra. Czy nie za dużo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

mozesz dać tyle sam stosuje do 5 kg/ha + mocznik ( zalezy od fazy jego ilość)  i siarczan (7) 5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj