Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojtek554    12

Witam, planuję zabieg axialem na owies głuchy.  Dodać do tego mustanga na dwuliścienne czy osobno po kilku dniach pojechać? A drugie pytanie ile dni po zabiegu herbicydem mogę wjechać z fungicydem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2414

Ja preferuję osobny oprysk na owies głuchy i dwuliścienne. Dzisiaj opryskałem chwastoxem turbo, w następnym tygodniu jak pogoda pozwoli pojadę Pumą. Wydaje mi się, że te 4-5 dni przerwy pomiędzy herbicydem a fungicydem będzie dobrze. A co, już chcesz pryskać na grzyba? U mnie jęczmień dopiero zaczyna się krzewić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

W moim jęczmieniu sianym ok. 30 marca pojawiły sie brązowe przebarwienia na łodygach i zżółkły liście. Występuje to na całym polu jedynie są pasy zdrowego pod zadrzewieniem. Jęczmień nie chce sie krzewić. Co z tym zrobić? z tego wszystkiego pasuje mi to na fuzaryjną zgorzel źdźbła. Jaki zastosować srodek? a może lepiej wsiać jeszcze raz jęczmień? Niestety pole wygląda katastrofalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Dawałem tebu 0,5l i wirtuoz 0,6l na ha do tego siarczan i cos na robaczki a siałem jeczmien 23.03.

 


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Ten chwast to rzepik. Zabieg mogłeś robić od 3 liści. Mustang da radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

mam jęczmień porażony fuzaryjną zgorzelą podstawy źdźbła czy jeśli wsieje w niego znowu jęczmień bez wcześniejszego zlikwidowania to ta zaraza się przeniesie ? czy dla pewności lepiej go zlikwidować? proszę o waszą opinię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poochacz    0

Czym pryskać jęczmień jary z wsiewką koniczyny czerwonej, żaden z chwastox'ów to nie najlepszy pomysł co? coś można zastosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poochacz    0
Napisano (edytowany)

chwastox extra 300sl

....

1.
Środka nie stosować:
− na zboża z wsiewkami roślin motylkowych
.... dane z etykiety
Edytowano przez Poochacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Tak!!! chyba że chcesz i koniczynę zwalczyć to możesz zastosować każdy inny środek na dwuliścienne. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Etykieta swoje doświadczenie swoje, sam stosowałem w tamtym roku chwastox extra w jęczmieniu z wsiewką koniczyny białej jak i w czystym siewie koniczyny białej i do tej pory ładnie rośnie koniczyna nic jej się nie stało po tym zabiegu a część chwastów wzięło. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba8080    1

jakim środkiem można zwalczyć plamistość siatkowa w jęczmieniu jarym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tocata Duo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajteeek    4

jęczmień jary Ella, czy przy nawożeniu około 120kg czystego składnika, trzeba zastosować regulator aby się nie położył? Cerone 0.75l/ha może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

jeczmień przy dawce 100 kg n potrafi już się położyć.Daj to cerone lub moddus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Mieszanka owies jeczmień

 

co mu może dolegać? na jesień było wapnowane na wiosne obornik i przed siewem saletrzak, miejscami tylko robi sie taki żółty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Witam. Potrzebuje pomocy. Mianowicie mam jęczmień jary 2 pola kolo siebie jednakowe nawożenie i na jednym jest piękny a na drugim strasznie żółknie i nie chce rosnąć. Co mu może być ??? Pilnie proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co było przedplonem może to efekt herbicydu w przedplonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj