Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mieto35    2

Witam Panowie,

 

wrzucam fotki mojego jęczmienia jarego sianego miesiąc temu, więc te żółte odbarwienia końcówek to przyczyna braku Ca lub Mg? Czy może coś innego, powoli widać też nie dobory wody ponieważ dawno nie padało..

 

Proszę o opinie :)

U mnie też są takie żółte końcówki , i u sąsiada też zauważyłem , ale u mnie wydaje mi się że to przyczyna przymrozków .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

Co najtaniej i najskuteczniej na maki w j. jarym? Do tego standardowe komosa, jasnota, pospolite ognicho (rzodkiew świrzepa??) Przytulia pewnie też jeszcze wyjdzie, ale najważniejszy mak, bo części agregat nie zniszczył po zimie i jest w większej fazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

robi ktos z Was mieszanke na skracanie Medax + CCC w jeczmieniu jarym??

 

A w jakim celu CCC nie działa w jęczmieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

U mnie coś blado zielony.

Czy można na samym początku krzewienia dać w oprysku ze 25kg/ha mocznika i 10kg/ha siarczanu magnezu ?

Oczywiście że możesz, sam mam plan dawać na początku krzewienia w takiej dawce. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil200    1

panowie mam kilka pytan  wsiałem jęczmień 16. kwietnia  dodam ze wziołeem pole nie uprawiane rok czasu. Ja porane i uprawiłem . przed siewem wysiałem 230 kg polifoski 6 i 180 saletrzaku . Jęczmienia  wysiałem 230 kg jenczmienia  zaprawianego   zastanawiam sie czym i kiedy pryskac od chwastów i czy dawac cos na lepsze ukorzenienie  klasa ziemi  2 moze 3  czym pryskac od grzyba co polecacie dziekuje  za wszystkie podpowiedzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

witm.  w tym tygodniu bedę pryskał  axialem na owsik w jęczmieniu ozimym , i zauważylem że  sporo jest fiołka polnego czy mogę coś zmieszać , aby za jednym przejazdem zniszczyć  osik i fiołek , czy osobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

robi ktos z Was mieszanke na skracanie Medax + CCC w jeczmieniu jarym??

 

Ja w tym roku chce  sprubować tak z 0,5l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie mam kilka pytan  wsiałem jęczmień 16. kwietnia  dodam ze wziołeem pole nie uprawiane rok czasu. Ja porane i uprawiłem . przed siewem wysiałem 230 kg polifoski 6 i 180 saletrzaku . Jęczmienia  wysiałem 230 kg jenczmienia  zaprawianego   zastanawiam sie czym i kiedy pryskac od chwastów i czy dawac cos na lepsze ukorzenienie  klasa ziemi  2 moze 3  czym pryskac od grzyba co polecacie dziekuje  za wszystkie podpowiedzi 

 

230 kg jęczmienia? No niepoważny chyba jesteś 130 kg góra jeszcze na 2 klasie nie spodziewałbym się dużego plonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

Ja na IV a,b i V, miejscami  VI posiałem Kucyka (mtz 48) 2 kwietnia w ilości 121kg/ha.  Pole w dobrej kulturze. Byłem sceptycznie nastawiony do tak rzadkiego siewu, ale jak spojrzę teraz na pole to wygląda super. Jeszcze się nie krzewi, a rzadki to raczej nie jest. Na 5 dzień po siewie dostał 170l/ha rsm. Jak na razie tak szerokiego liścia w jęczmieniu nie miałem. Zobaczymy jak się będzie krzewił.

Na drugim kawałku IVb i V w słabszej kulturze (bo dopiero rok temu zakupiłem) posiałem 145kg/ha.  Dostał 300kg saletrzaku z B, ale już tak dobrze nie wygląda. Liść dużo węższy. Tylko że zaczyna być za sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

kamil200 - i tak pomimo tego też uważam, że 230 kg/ha to za duża norma wysiewu. Ja jęczmień z centrali ustawiłem na 155kg, a swój, oczyszczony na 162kg i na razie wygląda dobrze. U mnie też niektórzy sieją jęczmień po 220 kg/ha i więcej, tylko jestem ciekaw jak przy takiej obsadzie jęczmień zachowa się w razie suszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

To czy liść jest węższy czy szerszy to chyba nie zależy od gęstości siewu ale od odmiany. 

 

Pewnie zależy, tylko że ja na obu polach mam tą samą odmianę. Różnią się znacznie szerokością liścia. Tylko  że pola są oddalone od siebie o 20km, więc są to dwie zupełnie różne gleby (choć w klasyfikacji geodezyjnej nie odbiegają znacznie) i zapewne dwa różne mikroklimaty. Różnica w kulturze gleby też raczej kolosalna.

Żniwa zweryfikują co która działka odda. Na razie potrzebny deszcz, no i żeby przymrozki ominęły (choć ubezpieczone, ale wolę nie fatygować ubezpieczyciela ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil200    1

kamil200 - i tak pomimo tego też uważam, że 230 kg/ha to za duża norma wysiewu. Ja jęczmień z centrali ustawiłem na 155kg, a swój, oczyszczony na 162kg i na razie wygląda dobrze. U mnie też niektórzy sieją jęczmień po 220 kg/ha i więcej, tylko jestem ciekaw jak przy takiej obsadzie jęczmień zachowa się w razie suszy

krilan06

A ty kolego jak dbasz o jeczmien jakie opryski i oglnie jak nawozisz 

kamil200 - i tak pomimo tego też uważam, że 230 kg/ha to za duża norma wysiewu. Ja jęczmień z centrali ustawiłem na 155kg, a swój, oczyszczony na 162kg i na razie wygląda dobrze. U mnie też niektórzy sieją jęczmień po 220 kg/ha i więcej, tylko jestem ciekaw jak przy takiej obsadzie jęczmień zachowa się w razie suszy

krilan06

A ty kolego jak dbasz o jeczmien jakie opryski i oglnie jak nawozisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

czym pryskać mieszanke jęczmień i owies od chwastów w szczególności perz i stokłosa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Podejrzewam, że nie istnieje oprysk którym można zwalczać perz i stokłosę bez jednoczesnego zwalczenia owsa.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

A galaper? Albo galaper z galmetem?

 

Zamówiłem dziś galaper strong w cenie coś około 570zł za pakiet na 12,5ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

W tym roku pod jęczmień poszedł obornik ok.12 rozrzutników na ha (normalne, nieprzeładowane), 10 dni temu poszła pierwsza dawka saletry (wyszło ok 140kg/ha), pod koniec tego tygodnia pójdzie druga ok 200 kg/ha, a w połowie maja trzecia ok 150 kg/ha. Jak się teraz ociepli pojadę z opryskiem - najpierw chwastox turbo 2l/ha, po ok 3-4 dniach puma axial 0,9l/ha, a następnie dolistnie mocznik 20 kg/ha, siarczan magnezu siedmiowodny 10kg/ha, plonvit zboża 2l/ha. Potem się zastanowię czy ewentualnie skracać czy dać coś jeszcze na robaka. Oczywiście ochrona fungicydowa też będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No 500 kg saletry pod jęczmień i jeszcze obornik ? No na bogato u Was tyle to pod rzepak sypią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

W tym roku pod jęczmień poszedł obornik ok.12 rozrzutników na ha (normalne, nieprzeładowane), 10 dni temu poszła pierwsza dawka saletry (wyszło ok 140kg/ha), pod koniec tego tygodnia pójdzie druga ok 200 kg/ha, a w połowie maja trzecia ok 150 kg/ha. Jak się teraz ociepli pojadę z opryskiem - najpierw chwastox turbo 2l/ha, po ok 3-4 dniach puma axial 0,9l/ha, a następnie dolistnie mocznik 20 kg/ha, siarczan magnezu siedmiowodny 10kg/ha, plonvit zboża 2l/ha. Potem się zastanowię czy ewentualnie skracać czy dać coś jeszcze na robaka. Oczywiście ochrona fungicydowa też będzie

170 N z samej saletry, widzę kolega nie żałuje. Może pochwalisz się jaką ochronę fungicydową planujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj