Polecane posty

krilan06    2400

Pewnie oznaki niedoboru Mg lub Ca bo wątpię, żeby już pojawił się grzyb. Jak tam z pH u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

kiedy można dać saletre na jęczmień jeśli był siany ok.20 marca i dostał przedsiewnie 150kg saletrzaku? Dodam że ma już dwa rozkrzewienia a był dość gęsto siany więc żeby nie było źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ambrilo93    0

Co do pH to dokładnie nie wiem, ale raczej w normie tym bardziej że jesienią ziemia dostała trochę Ca..

Przedsiewnie poszło 200 kg/ha saletrzaku z canwilu więc Mg też jakieś dostarczone.

Jutro postaram się zrobić jakieś fotki poglądowe. Aha i jeszcze dodam że nie występuje to na całym polu tylko miejscami.

I jeszcze jedna kwestia jest taka że nie było siane materiałem kwalifikowanym tylko własnym więc pierwszej jakości na pewno on nie był.

 

Sam już nie wiem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

 

Witam Panownie,

 

mam pytanie, w jęczmieniu jarym sianym 24.03 pojawiają mi się żółte place co może być przyczyną?

Dodam że żółkną końcówki liści, jesienią poszło pogłównie wapno granulowane 400kg/ha, jęczmień zasiany po wymarzniętej pszenicy ozimej.

Proszę o pomoc!

 

z góry dziękuję smile.png

 

A miałeś przymrozek ostatnio?

Żółknięcie placowe masz pewnie dlatego że placami pole może być po prostu gorsze, również wątpię żeby to był grzyb , najszybciej braki magnezu,

jak tylko będziesz miał warunki to leć z siarczanem magnezu z mocznikiem- na pewno nie zaszkodzi. 

Nie szukaj winy w nasieniu - gorsze nasienie to gorsze wschody i  nieco słabsze rośliny ale nie przyczyna żółknięcia.

Edytowano przez piotrczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

napaleniec93 - jak na moje to już możesz jechać z saletrą, no chyba że brak opadów albo chcesz dać jedną dawkę pogłównie to jeszcze bym zaczekał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Witam Panownie,

 

mam pytanie, w jęczmieniu jarym sianym 24.03 pojawiają mi się żółte place co może być przyczyną?

Dodam że żółkną końcówki liści, jesienią poszło pogłównie wapno granulowane 400kg/ha, jęczmień zasiany po wymarzniętej pszenicy ozimej.

Proszę o pomoc!

 

z góry dziękuję :)

W tym saletrzaku magnezu jest tyle co kot napłakał. Stawiam na nie dobory czegoś, a pszenica była odchwaszczana na jesieni?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ambrilo93    0

Przymrozków nie było, więc to na pewno nie od zimna. Co do zawartości magnezu w saletrzaku to faktycznie masz racje.

Był oprysk chlorotoluronem na miotłe ale prawdopodobnie nawet nie podziałał bo mocna ulewa przyszła nie długo po oprysku, ziemia też dość głęboko została wymieszana. Jutro wrzucę jakieś fotki będziecie mogli coś więcej pomóc mam nadzieję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam . Stosował ktoś może zamiennik rubinu 50 se, natius 55 wg w jeczmieniu jarym? nie mają one rejestracji na jęczmień jary lecz ich substancje są wykorzystywane w jego odchwaszczaniu. Jak myślicie warto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cuba    0

Wiyam,

 

Ja uważam, że placowe zółknięcie to na 70% niedobór wapnia. Przynajmniej u mnie to było przyczyną. To, że dawałeś wapno nie znaczy, że masz tam już optymalne Ph.U mnie dopiero po dwóch latach od rozsiania wapna znikły żółte place w jęczmieniu(wapno było siane na tym kawałku dwa razy).

 

Pozdrawiam

Qba

Edytowano przez cuba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Mnie się wydaje, że -5 powinien wytrzymać, zależy w jakiej fazie jest Twój jęczmień, ja siałem wcześnie także raczej jestem spokojny o swój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy można w jęczmieniu ozimym zastosowac środek Aneks SX 50 SG, niby nie ma rejestracji w jęczmieniu ozimym, ale sprzedawca powiedział, że nic się nie powinno stać? Macie jakieś doświadczenie w stosowaniu tego środka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Mnie się wydaje, że -5 powinien wytrzymać, zależy w jakiej fazie jest Twój jęczmień, ja siałem wcześnie także raczej jestem spokojny o swój

 

1-2 liście, kiedy siałeś??

Ja jak tylko dałem rady zasiać na całej działce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacsz1986    0

Drugi dzień z rzędu był przymrozek dzis akurat -3 jęczmień jest szpilkowania myślicie ze cos z niego bedzie czy trzeba przesiewać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Mnie się wydaje, że -5 powinien wytrzymać, zależy w jakiej fazie jest Twój jęczmień, ja siałem wcześnie także raczej jestem spokojny o swój

Wcześnie to znaczy kiedy? W jakiej fazie jest twój jęczmień ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

Wczoraj na jęczmień jary poszła druga dawka N- 180 kg/h ZAKSAN , jęczmień siany miesiąc temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Drugi dzień z rzędu był przymrozek dzis akurat -3 jęczmień jest szpilkowania myślicie ze cos z niego bedzie czy trzeba przesiewać?

To się dopiero okaże, jak przymrozek uszkodzi jęczmień to będziesz to widział a może być taka sytuacja że tylko liście zostaną przemrożone a jęczmień odbije i będzie rósł dalej. 

Widzę że większość ludzi sieje saletrę w fazie 2-3 liści a nawet jeden duży gospodarz u mnie we wsi tez jus jechał z saletrą na jare. nie wiem czy dobrze robię ale ja planuję dać saletrę dopiero pod koniec krzewienia.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacsz1986    0


To się dopiero okaże, jak przymrozek uszkodzi jęczmień to będziesz to widział a może być taka sytuacja że tylko liście zostaną przemrożone a jęczmień odbije i będzie rósł dalej.






To znaczy ile czasu trzeba czekać żeby zobaczyć skutki uszkodzeń mrozu??
Edytowano przez jacsz1986

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Ja siałem swój 18.03 i przesiewałem część ozimego 23.03 i u mnie do tej pory nie było przymrozków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ja dawałem przedsiewnie mocznik 150kg i z druga dawka poczekam do konca krzewnienia narazie ma azot z mocznika


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

U mnie na jary poszło 2,5q polifoski 6 i 3q saletrzaku. Saletrzak najlepiej się jednak sprawdza, był i mocznik i saletra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie czy można wjechać z saletra w jęczmień jary faza 3 liści ?czy moze w pod koniec krzewienia

Edytowano przez dominikuuu123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ambrilo93    0

Witam Panowie,

 

wrzucam fotki mojego jęczmienia jarego sianego miesiąc temu, więc te żółte odbarwienia końcówek to przyczyna braku Ca lub Mg? Czy może coś innego, powoli widać też nie dobory wody ponieważ dawno nie padało..

 

Proszę o opinie :)

 

post-166919-0-87654500-1461409809_thumb.jpg

post-166919-0-43421200-1461409866_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Wg mnie to jest właśnie brak Ca lub Mg, mam jeden taki kawałek gdzie jęczmień też się robił żółty, a gdy na tym samym kawałku wsiałem owies a następnie żyto to plonowały super, a jęczmień niestety lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Drugi dzień z rzędu był przymrozek dzis akurat -3 jęczmień jest szpilkowania myślicie ze cos z niego bedzie czy trzeba przesiewać?

 

Nic mu nie będzie obojętnie w jakiej fazie -7 to by mogło coś zaszkodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj