Polecane posty

ORZMO    48

Koledzy jaki odstęp między linturem a pumą?

W tym roku mam zamiar przetestować 0,5l pumy + adiuwant( tak jak w etykiecie foxtrota), pytanie- stosował ktoś z Was takie rozwiazanie, jaki najlepiej wybrać adiuwant i w jakiej fazie jęczmienia/ owsa głuchego pryskać?

Ja stosuje 3 sezon 0,5l pumy i 1l atpolanu. Najpierw w fazie krzewienia jadę z Pumą, a po tygodniu Mustang 306 (można go stosować do 2 kolanka). Lintur jest od 3-4 liści do końca krzewienia, to daj go pierwszego, a za tydzień Puma z Atpolanem (do początku strzelania w źdźbło). U mnie skuteczność zwalczania owsa jest taka sama jak w dawce pełnej Pumy, natomiast jest wyższa niż przy stosowaniu łącznym Pumy z Chwastoksem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

jaka dawke Axiala 50 stosujecie by wyczyniec z owsem gluchym wytepic z pszenicy jarej i jeczmienia jarego?

 

Ja lecę na jęczmień jary axial 50 w dawce 0.5l/ha + siarczan 7kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1

Od dwóch lat stosuje w jeczmieniu jarym foxtrot 0,5l/ha plus trend (u mnie nie mieli atpolanu) i efekt: czyste pole od owsa głuchego. Z tym ze na dwuliscienne jadę osobno. Niby dwa przejazdy ale warto.

Edytowano przez Gamzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

Ja lecę na jęczmień jary axial 50 w dawce 0.5l/ha + siarczan 7kg/ha

 

Tylko u mnie na 2 dzialkach wyczyniec polny sie pojawil w zeszlym roku, a z racji ze byl tam owies nie moglem go zwalczyc... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Ale jakie koszty...

W zeszłym roku stosowałem 0,8 Pumy, skuteczność na oko około 97% ale strasznie mi to jęczmień odchorował mimo pryskania samą Pumą, Wam też sie zdarzały przypalenia po Pumie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Ja pryskałem też Pumą, średnio wyszło 0,9l/ha i żadnych przypaleń nie zauważyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ja też jęczmień pryskam Pumą i przypaleń nie ma tylko staram się wykonywać zabiegi póżnym wieczorem i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

@cieplym3 no drogo to wychodzi bo około 160 zł/ha a co do tych przypaleń to u siebie nic takiego nie zaobserwowałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak robicie ze skracaniem jarego? CCC czy cos jeszcze? chciałem CCC w fazie poczatku krzewienia, ale nie wiem wtedy jak pozniej z 1. kolankiem zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Panowie jak robicie ze skracaniem jarego? CCC czy cos jeszcze? chciałem CCC w fazie poczatku krzewienia, ale nie wiem wtedy jak pozniej z 1. kolankiem zrobic

Jary skracam moddusem przy pierwszym kolanku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

czytalem gdzies ostatnio.ze stosuja 0.6 Medaxu Top w jeczmieniu jarym. u nas nie zarejestrowane ale w germani juz tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

No właśnie ja zastanawiałem się czy dać moddus czy medax top na jęczmień jary ale padło na moddusa bo medax nie ma rejestracji i nie wiedziałem zbytnio jaką dawkę dać żeby czegoś nie sknocić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

Mam pytanie 2 tyg temu opryskałem pszenżyto lancetem( jednak niepotrzebnie-bo mimo różnych nawozów i odżywek nic z tego nie będzie) i chce przesiać jęczmieniem jarym ale według etykiety lanceta 4 tyg nie można a terminy napięte i mam chęć jutro zaorać i zaraz siać i nie wiem czy nie za wcześnie i żeby nie było tak że nie będzie ani pszenżyta ani jęczmienia osoby zorientowane proszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Ja bym na twoim miejscu siał ten jęczmień oczywiście po orce bo przecież zboża do fazy 3 liści nie pobierają nic z gleby (żyją tylko z ziarna) a zanim ten jęczmień osiągnie fazę 3 liści to już będzie ponad 4 tygodnie od zastosowania środka, ale to tylko moje przypuszczenia niech wypowiedzą się ludzie bardziej doświadczeni ode mnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

witam mój jęczmień żółknie myślę że to niskie pH jest zasiany razem z owsem czy podanie 5% roztworu  siarczanu i 10% mocznika będzie tu dobrym rozwiązaniem jęczmień w niektórych miejscach ma 1 rozkrzewienie  a w innych 3 liście i tam jest żółty ,owies w fazie 3-4 liści. Czy takie stężenie nie zaszkodzi zbożu w ich fazie?

Edytowano przez rafal116

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Napisz jeszcze jakie dawki będziesz stosował, chodzi o kilogramy. 

Edytowano przez macio9554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile azotu dajecie pod jęczmień w drugiej dawce? Po wschodowo dałem 150 kg saletry myślę drugą dać ze 100 kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

Napisz jeszcze jakie dawki będziesz stosował, chodzi o kilogramy. 

30kg mocznika i 15kg siarczanu to na 300litrów wody na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj