Polecane posty

robi57362    2345

ją sądzę za można wszystko dać w gleba bo saletrzak dluuuugo się rozkłada . jak chcesz to dał połowę saletrzaku w glebe a pozniej saletra mocznik itp


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie mam do Was pytanie bo dzisiaj na zaorane pole jesienią dałem +/- 25 ton pomiotu kurzego, to wszystko ładnie wymieszałem agregatem i jutro planuje siać jęczmień jary tylko nie wiem czy teraz moge dać saletrzak pod siewnik, może lepiej w innym terminie ?? Na drugą dawke chce rozsiać 150 saletry tylko w jakim terminie ??

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

No jak azot z saletrzaku jest później dostępny od azotu z mocznika to naprawdę chylę czoła. Jaki jest sens dzielenia dawki na na połowę w saletrze i połowę w saletrzaku? 


Jak faktycznie było tego pomiotu kurzego 25 ton to martwił bym się o przyszły jęczmień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Napisałem +/- więc może być go 20 ton, zresztą czym mam się martwić jęczmień po sammym pomiocie na pewno się nie wyłoży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko o co ?? Stosowales kiedyś kurzy pomiot czy słyszałeś gdzieś coś od kogoś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Stosuję gęsi, indyczy i kaczy to trochę inny temat, ale jeżeli dajesz 25 ton pomiotu (praktycznie same odchody z niewielką ilością słomy) to efekt może być tylko jeden. Cyba że jest mocno słomiasty, albo ważony na oko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stosuję gęsi, indyczy i kaczy to trochę inny temat, ale jeżeli dajesz 25 ton pomiotu (praktycznie same odchody z niewielką ilością słomy) to efekt może być tylko jeden. Cyba że jest mocno słomiasty, albo ważony na oko.

 

Tak są tam prawie same odchody (kury nioski) a w szczególności jak trafi się z pod rusztu ale niema problemu z tym żeby wypalić zboże chyba że spadniee wieksza kupa to nawet trawa nie rośnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Witam.

 

Jak tam Wasze jęczmienie ozime? Moj chyba kolekjny rok z rzędu zaatakowała pałecznica zbóz i traw jeszcze wczesna wiosną wyglądał ładnie teraz marnieje, raz zwalczałem mszycę na jesien myślę że wirusowa karłowatośc to nie jest


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

mój mozesz zobaczyc w galerii,w tym roku cudów nie bedzie

wczoraj poszedł oprysk herbicydem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jak tam Wasze jęczmienie ozime?

Bieda z nędzą. Zostawiliśmy z Ojcem 1/3 tego co było zasiane. Reszta już dawno przemieszana z glebą. W mojej okolicy wszystkim praktycznie wymarzło. Na swojej i dwóch sąsiednich wioskach nie widziałem nawet kawałka, który by się uchował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Panowie jaki dobry herbicyd polecacie do jęczmienia ozimego aby kompleksowo czyścił. Sporo samosiewów rzepaku jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Fluroksypyr+ metsufluron metylowy ,moze byc galaper strong lub cos innego z tymi substancjami,ja pryskalem w sobote herbistar+galmet i mozesz wierzyc lub nie, w niedziele po południu juz bylo widac ze dziala,chwasty zaczeły żółknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Koledzy mam problem, mieszanka owies/jęczmień 60/40% zawiesza się w siewniku, dużo wąsów w jęczmieniu i co dwa przejazdy trzeba mieszać do dna... co zrobić, macie jakieś sposoby? Wpadłem na pomysł mieszania w betoniarce, coś to da?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

 

 

Witam.

 

Jak tam Wasze jęczmienie ozime? t[/equote]

mój dzisiaj z ozimego zamienił się w jary

po zimie lepiej wyglądał jak teraz i większość ludzi zlikwidowała

Edytowano przez mikcom20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

u mnie poszedł dziś pakiet Mocznik 35 kg + 15 kg Siarczan + 5 kg ProHorti extra ( 11-46-6) + 0,3 kg MikroMaximus + 0,7 L CCC , i z dwóch działek jedna o pow 1,4 ha  sądze ze wyda jakis plon a druga 0,7 ha jakieś 30 % odbiło ładni a reszta rzadka bardzo , daje mu 7 dni jesli nie ruszy ( 82 kg N w 1 dawce ) to przesieje ją jarym , i jesli mnie znów jeczmien zawiedzie to rezygnuje całkowicie z uprawy jego .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Koledzy mam problem, mieszanka owies/jęczmień 60/40% zawiesza się w siewniku, dużo wąsów w jęczmieniu i co dwa przejazdy trzeba mieszać do dna... co zrobić, macie jakieś sposoby? Wpadłem na pomysł mieszania w betoniarce, coś to da?

Betoniarka nic nie da, sam to przerabiałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

nie wąsów a ości, to jaki Ty materiał siejesz? Nie doczyściłeś?

 

kiedyś w poznaniaku zerwał mi się klin z mieszadła i jęczmień się zawiesił, musiałem przesiewać jak się zorientowałem że nie ubywa.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterek91    0

Dzis wsiany oberek 160kg/ha wydaje mi sie ze ciut za żadko wyszło..Przedsiewnie 220kg polifoski 6 i 150kg mocznika i 400kg kredy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

zależy od MTZ oraz warunków: pH, przedplonu, kultury gleby jak te czynniki będą sprzyjały to rozkrzewi się pięknie- ma potencjał ogromny


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

nie wąsów a ości, to jaki Ty materiał siejesz? Nie doczyściłeś?

 

kiedyś w poznaniaku zerwał mi się klin z mieszadła i jęczmień się zawiesił, musiałem przesiewać jak się zorientowałem że nie ubywa.

Jak zwał tak zwał... czyszczony dwa razy, w zeszłym roku po prostu nie dojrzał tylko pod koniec usechł i mocno się trzymają... Myślałem przerobić mieszadło żeby się obracało, ale za duża robota nie ma na to czasu, toczenie zębatek... przerzucilem w betoniarce teraz na wialnie, zobaczymy...

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Jęczmień zimowy powymarzał placami, nie chce tego orać żeby nie przesuszać gleby, co myślicie o bronie ciężkiej i posiać jary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

ja dzisiaj przesialem 5 ha zimowego ...wczoraj brona dzisiaj uprawo-siewny i zasiane na jesien bylo opryskane legato plus ... ciekawe czy jary nie bedzie odczuwal ... posiana ella i melius 160kg/ ha C1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj