Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek90    2255

Hah tez się dziwię ze nawożenie jak pod pszenicę.

Myślę 2x 150l rsm 32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

U mnie kucyk 122 kg/ha nie pamiętam parametrów.

 

Nie za mało? Kucyk ma dość grube ziarno.

U mnie Kucyk przy MTZ 49,72 wysiałem 149 kg a Penguin przy MTZ 47,25 wyszło 150 kg i myślę że za dużo ;/

Co do nawożenia to poszło 150 kg mocznika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Jeżeli pogoda dopisze to celuje w 7 ton, także lepiej niech jest tego azotu troszkę więcej. A i według mnie jęczmień jary nie ma dużo mniejszego potencjału plonowania niż pszenica. Dziś zacząłem siać jęczmień, na początek Ella 160 kg/ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Jęczmień jary dosyć dobrze się krzewi ale 250 roślin na metrze to chyba trochę mało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

A kto to może wiedzieć co to będzie. 

 

Jeżeli pogoda dopisze to celuje w 7 ton, także lepiej niech jest tego azotu troszkę więcej. A i według mnie jęczmień jary nie ma dużo mniejszego potencjału plonowania niż pszenica. Dziś zacząłem siać jęczmień, na początek Ella 160 kg/ha 

 

 

Jaki przedplon pod te 7t?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Zyto 6,5 tony z hektara i pszenżyto 6,5 tony z hektara, wiem że przedplony chyba najgorsze jakie mogą być (zboża) ale w tym roku ella sypała prawie 6 ton przy jednym zabiegu fungicydowym i nawożeniu 150 N no i jeszcze mikroelementy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

U mnie Basic w poprzednim sezonie plonowal srednio 6,5 t/ha. Siew 10 kwietnia, 170 kg. MTZ nie okreslona. N 105kg/ha. jesienią pod orke ok.60 ton obornika na ha. W tym roku wysiew nie wiecej niz 150 kg przy MTZ.57 gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

Zyto 6,5 tony z hektara i pszenżyto 6,5 tony z hektara, wiem że przedplony chyba najgorsze jakie mogą być (zboża) ale w tym roku ella sypała prawie 6 ton przy jednym zabiegu fungicydowym i nawożeniu 150 N no i jeszcze mikroelementy. 

 

kolego nie ogarniam jak mogłeś mieć żyta 6,5t/ha a jeczmienia tylko 6t/ha przy tak wysokim nawożeniu jeczmienia jak to robisz,zastanawiam się też nad nawożeniem żyta że takie plony osiagasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Na żyto poszły lepsze fungicydy, a jęczmień był za rzadko posiany (mój błąd) no i był tylko jeden fungicyd i to w dodatku z dolnej półki także choroby go troszkę męczyły. Nawożenia na żyto nie pamiętam, co 6,5t/ha żyta to dużo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

zebrać żyta 6,5t/ha to jest dużo jeśli jest to w dodatku jeszcze żyto zwykłe populacyjne chyba że miałeś hybrydowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

150 kg N w jeczmieniu ? ooo kurde u mnie idzie max 110 kg


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz_5    2

panowie zostało mi trochę chwastoxa turbo z ubiegłego roku i czy mogę go zmieszać z chwastoxem trio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

zebrać żyta 6,5t/ha to jest dużo jeśli jest to w dodatku jeszcze żyto zwykłe populacyjne chyba że miałeś hybrydowe

 

 Tak, była to hybryda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Mam kłopot z jęczmieniem eunova. Wziąłem go z centrali w zeszłym roku i chciałem zasiać też w tym roku w mieszance. Ale ma takie wąsy/ości... nie wiem jak to nazwać. Niby na pierwszy rzut oka jest tego mało, ale w siewniku sie zapycha przed rolkami i nie leci. 

Rozmawiałem już ze sąsiadem i ma jakąś tam mieszankę ale trochę mi szkoda bo ten już mam wyczyszczony. 

Jest jakaś metoda żeby coś z tym zrobić? Dlaczego taki ogonek został, to od młócenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

Ja kiedyś jak jęczmień miał wąsy to puściłem go do mieszalnika potem na wialnie i było git  tyle że ja miałem 500 kilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Mam kłopot z jęczmieniem eunova. Wziąłem go z centrali w zeszłym roku i chciałem zasiać też w tym roku w mieszance. Ale ma takie wąsy/ości... nie wiem jak to nazwać. Niby na pierwszy rzut oka jest tego mało, ale w siewniku sie zapycha przed rolkami i nie leci. 

Rozmawiałem już ze sąsiadem i ma jakąś tam mieszankę ale trochę mi szkoda bo ten już mam wyczyszczony. 

Jest jakaś metoda żeby coś z tym zrobić? Dlaczego taki ogonek został, to od młócenia?

 

U mnie też ta odmiana trzyma ości. Albo osłony na bęben młócący albo poczekać z koszeniem dłużej.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basior    7

Tak jak kolega napisał osłony na bęben i ości nie będzie, bo wiadomo z czekaniem różnie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

mało te osłony pomagają , kiedy jeczmień jest przypalony od słonca zostają osci ,


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Jęczmień ozimy zamiast wyglądać lepiej to wygląda coraz gorzej. Niby wypuszcza młode liście ale chyba jest bardzo przemrożony :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Zasiałem dziś 3 ha, ale 2 osoby musiały z tyłu na podeście siedzieć i pilnować. Ogólnie nie ciekawie to wyglądało, bo mieszam zaprawę w siewniku i trochę byli różowi. Nie wspomnę że wolniej o jeden bieg jeździłem. Jeżeli znowu się tak wymłóci to więcej nie będę go siał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj