Polecane posty

krilan06    2422

Czy u Was już sieją jęczmienie? Jestem z kujawsko-pomorskiego i planuję siać pojutrze, ale trochę mam obawy o pogodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

powiem tak: jak wyżej ogar pisał że zasiał, ja jestem ostrożny co do wczesnego siewu jarego jednak korzyści jakie za tym stoją każdy zna, np. w ub. roku żałowałem że nie zasiałem chociaż w 3 dekadzie marca bo przymrozków u mnie nie było, susza przeogromna jestem pewien że plonowałby dużo lepiej. Siałem w jakoś początkiem 2 dekady kwietnia. Na razie jeszcze mieszanki nie zasiałem (owies + pszenica) być może w tym tyg. się uda


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Poprawkę muszę zrobić chabra troszkę widzę ,planowałem linturem wychodzi najtaniej i bierze chabra ,ktoś wyżej pisał że granstar jeszcze taniej tylko czy bierze chabra ,ładny dzień się zapowiada ,słonce ostro daje  uszykowałem sprzęt aby zasiać resztę mieszanki jednak muszę jeszcze czekać bo ziemia zmarznięta -1 było i wpadłem na komp zobaczyć co nowego z rana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Taniej od Granstaru Helmstar albo Helm tribi ,bierze bławat. ;)zręsztąto to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

powiem tak: jak wyżej ogar pisał że zasiał, ja jestem ostrożny co do wczesnego siewu jarego jednak korzyści jakie za tym stoją każdy zna, np. w ub. roku żałowałem że nie zasiałem chociaż w 3 dekadzie marca bo przymrozków u mnie nie było, susza przeogromna jestem pewien że plonowałby dużo lepiej. Siałem w jakoś początkiem 2 dekady kwietnia. Na razie jeszcze mieszanki nie zasiałem (owies + pszenica) być może w tym tyg. się uda

Dzisiaj byłem zobaczyć to na szczycie ziarniaka pojawiło się takie białe "oczko"  będą za chwilę korzenie zarodkowe na wierzchu.

Podobno statystycznie wczesne siewy raz na 4 lata potrafią wymarznąć ale nadwyżka w postaci większych plonów przez 3 lata wczesnych siewów z nawiązką pokrywa koszty zakupu dodatkowego materiału siewnego w feralnym roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

zgadzam się tylko mnie kiedyś w 2012r. wymarzł placowo nawet w maju, wtedy przymrozki wystąpiły jakoś 17,18,19 maj, zbielał i niestety w tych miejscach było po plonie, szczerze powiedziawszy w marcu jeszcze jęczmienia nie siałem.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

W 2012 mówisz? Oby teoria "raz na cztery lata"  okazała się tylko teorią... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1

Witam. Wymarzł mi rzepak. Na jesieni pryskalem go Leopardem Extra. Chce go przesiać jeczmieniem jarym. Na opakowaniu jest napisane, że po 6 tyg od zabiegu można siac wszystkie zboża. Planuje głęboko ztalerzować. Może być? Czy jednak orka jest niezbędna?

Edytowano przez Gamzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku jeczmień jary  siany był ok 7marca , przyszło trochę zimna i nawet popadał śnieg. lecz jak się okazało przy zbiorze  jęczmień siany wcześniej plonował ok 1200-2000kg więcej , od jęczmienia sianego o ok. 2-3 tyg później .... -Odmiana Quench 

Edytowano przez davidzygmunt_85656

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

W 2012 mówisz? Oby teoria "raz na cztery lata"  okazała się tylko teorią... ;)

 

no tak teoria teorią a praktyka praktyką jednak jakby nie było teoretycznie minęły 4 lata, jednak każdemu życzę braku występowania przymrozków tej wiosny.

 

davidzygmunt w to nikt nie wątpi że warto wcześnie zasiać tylko jest to obarczone ryzykiem niestety no ale kto nie ryzykuje ten nie wygrywa.

 


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ja dwa lata temu zasiałem wcześniej jęczmień,później przyszły przymrozki nocne i jęczmień stanął ile ja się namęczyłem żeby go z powrotem bujnąć to głowa mała. A kto zasiał później ten wygrał od początku ładnie rósł i dlatego w tym roku wcześniej jak w kwietniu nie ruszam z siewem. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Jęczmień jary sieje od ponad dwudziestu lat kiedy tylko są warunki luty , marzec nieraz kwiecień jak jest opóżniona wiosna ale jeszcze nigdy nie wymarzł .W tym roku niestety jest jeszcze w bigbag niestety nie było warunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ja nie mówię że wymarznie, po prostu tak go przytrzymały te przymrozki że nie chciał wcale się bujnąć. Sypałem mu azot odzywki i dopiero jakoś ruszył do życia ale do żniw już nie był taki jak powinien być. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basti0999    2

Jutro planuję ruszyć z mieszanką jęczmień z owsem. Co myślicie siać czy się jeszcze wstrzymać? Kujawsko-pomorskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Ja nie mówię że wymarznie, po prostu tak go przytrzymały te przymrozki że nie chciał wcale się bujnąć. Sypałem mu azot odzywki i dopiero jakoś ruszył do życia ale do żniw już nie był taki jak powinien być. 

 

Ato się zgodzę i tak bywa,ryzyko zawodowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25580

Ja się właśnie gryzę  -siać  czy nie siać.  Nawozy posiane i rola zawleczona. Ale w sumie to ziemia mokra i zimna. Na najbliższe kilka dni spore nocne przymrozki. Ten tydzień odpuszczę, ale nie wiem czy przed samymi świętami nie posiać. W rejonie ludziska jeszcze śpią , w polu nic nie robione, jedynie sadownicy z nawozami i herbicydami ganiają. Z uwagi na rozłożenie prac bardzo pasowałby mi taki wcześniejszy siew. Tylko, że do tej pory przed 10 kwietnia nigdy jęczmienia nie siałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basti0999    2

No właśnie my tak samo zawsze koło 10 kwietnia jednakże w tym roku myślę o wcześniejszym siewie z uwagi na panujące susze. U mnie pola zawłókowane jednak nawozy jeszcze nie sypane. Nawóz będzie sypany  przed agregat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25580

Ja posypałem Macro Speed Optima, a ten ma w składzie PK, więc im wcześniej tym lepiej. Azot dam po siewie w formie rsm na jednym polu, a na drugim saletrzak z borem pod korzeń.

Tylko nie wiem czy rsm bezpośrednio po siewie, czy może na szpilkę.

Może ktoś doradzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Ja jutro planuję siew mieszanki owsa z pszenicą i pszenicy, a pojutrze jadę z jęczmieniem. Jest ryzyko, ale rok temu też siałem jęczmień 17 i 18 marca i plonował bardzo dobrze (5t/ha), a dostał w spód obornik i dwie dawki azotu pogłównie (ok 300kg saletry), więc z nawożeniem nie było szału, a susza też dała znać. Jestem z kujawsko-pomorskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo ryzyko zawsze jest , jak we wszystkim można stracić lub zyskać , osobiście pod jęczmień daje ok 240-280kg/ha polifoski6, 200-250kg/ha mocznika wszystko przed siewnie , Przedplonem była pszenica ozima , słoma została zrąbana , wysiana gorczyca jako poplon i orka zimowa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj