Polecane posty

MYCIO1    3

Irona miałem w tamtym roku na IV b dał koło 4 ton przy średnim nawożeniu. Ogólnie jestem zadowolony w tym roku tez sieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

@Tomek90 miałem Suwerena przez dwa lub trzy lata dokładnie nie pamiętam i zrezygnowałem z niego przez to że rósł za wysoki i był problem z wyleganiem,co do plonowania tej odmiany nie mam żadnych zastrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziom123    0

Witam. Mam pytanie odnośnie jęczmienia ozimego, ile litrów stosować rsm 28 na hektar. Dodam ze to mój pierwszy rok Kiedy uprawiam jęczmień ozimy i trochę mało o min wiem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Kiedy można zacząść siać jeczmien jary? Polska centralna. Koło 15 marca bedzie termin odpowiedni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Najlepiej jak najwcześniej, tylko kto wie czy po wyjściu jęczmienia z ziemi nie przyjdą mrozy i go nie uszkodzą. Ja żebym wiedział że już mrozy na pewno nie przyjdą to siałbym jęczmień na początku marca. Także siejąc go teraz troszkę ryzykujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

A czy zmarznięty jęczmień jary regeneruje się, czy przymrozek uszkadza całą roślinę włącznie z węzłem krzewienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Kiedy można zacząść siać jeczmien jary? Polska centralna. Koło 15 marca bedzie termin odpowiedni?

 

Jak masz sucho to siej ,w maju też występują przymrozki i co z tego?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

panowie jeczmień ozimy dokrzewiacie? zastanawiam sie co robić niby przezimował ale siany był późno (koniec września), widzę że powoli budzi się do życia ale zastanawiam się cy próbowac go ratować czyli saletra a później próbować go dokrzewić, czy lepiej szykowac się na sianie jarego.


 

Edytowano przez szwagier24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Ja bym siał,azot ci nie zginie a coś podratuje..
Jak nic nie da to wtedy jary..


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Zasiałem dzisiaj jęczmień jary Kucyk 126 kg/ha. 

 

 

Co do dokrzewiania ozimego to parę stron temu była o tym mowa, jęczmień jak i żyto praktycznie się nie krzewią wiosną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

Musze po jeczmieniu ozimym zasiać cos jarego prawdopodobnie jeczmien bądź pszenżyto ziemia klasy 4 nie aż tak bardzo zasobna w składniki. Co lepiej zasiać? I czy wystarczy tylko przejechac agregatem i zaraz po tym siać czyy lepiej płytko przeorac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

chyba lepiej jeczmień zasiej i jak zimowy się odnawia to najlepiej przeorać bo póżniej jak wyskoczy to ani tego ani tamtego niema 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Musze po jeczmieniu ozimym zasiać cos jarego prawdopodobnie jeczmien bądź pszenżyto ziemia klasy 4 nie aż tak bardzo zasobna w składniki. Co lepiej zasiać? I czy wystarczy tylko przejechac agregatem i zaraz po tym siać czyy lepiej płytko przeorac?

 

Jęczmień był pryskany na jesieni od chwastów? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

Jęczmień niczym nie był pryskany o tyle dobrze :) ale zamiast oziminy rosną chwasty więc wystarczy zaagregtowac czy przeorac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

U mnie będzie szła talerzówka i siew.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ambrilo93    0

Panowanie a jeśli ja będę przesiewał pszenice ozimą jęczmieniem jarym to orka jest konieczna? Pszenica była jesienią pryskana Tolurexem. Planowałem uprawę kultywatorem a następnie agregatem uprawowym, ale teraz już sam nie wiem..

Proszę o jakieś podpowiedzi :)

z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

wskazana byłaby orka.Część pszenicy zapewne żyje i po płytkich uprawach może się przyjąć i wyjdzie mieszanka z jęczmieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie tak jak w temacie czy są jakieś odmiany jęczmienia jarego wielorzędowego?

Wiem że są ozime ale głównie chodzi mi o jare.

 

 

(to mój pierwszy temat :D (jeśli pisze w złym dziale to sorry i proszę wtedy przenieść temat))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

ktoś robił korektę czy zabieg właściwy w jęczmieniu ozimym p. chwastom Granstarem Ultra?

 

mam sporo fiołka po jesiennym Expercie i planuję go zwalczyć.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

tez juz o tym pisalem wczesniej,odpowiedzi za bardzo nie dostalem :unsure:

ja chyba sie zdecyduje na galaper strong lub cos oparte na tych substancjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

do expertu na następny raz dodaj 150 ml legato 500 albo diflanil i będzie bez fiołka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

ktoś robił korektę czy zabieg właściwy w jęczmieniu ozimym p. chwastom Granstarem Ultra?

 

mam sporo fiołka po jesiennym Expercie i planuję go zwalczyć.

 

Możesz dać Lintur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

dużo drożej wyjdzie niż Granstar z tego co pamiętam


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj