Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Westa    9

Mam do wyboru dwie odmiany jęczmienia jarego Olof i Atrika miał ktoś może styczność z tymi odmianami? Która będzie lepsza / Ziemia 4a-4b pH uregulowane 

 

Też wybieraliśmy miedzy tymi odmianami, bo mamy zaufanie do nasion KWS akurat, ale zdecydowaliśmy się na Atrikę - podobno nowość, wiec nie znajdziesz raczej opinii jak to jest z plonowaniem, ale przynajmniej MTZ i zawartość białka ma niby wyższą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Dodałbym jeszcze 0,5l fenpropidyny - kolejne 50zł więcej

 

Ot celna uwaga .

T1 za 65 zł ? Ciekaw jestem jak to spiszę się w polu...

 

Przychód - koszty =zysk  (każdy liczy po swojemu)    ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Fajne zestawienie tabel różnych środków , na rożne choroby z zaznaczeniem substancji aktywnej dla rzemieśliników-rzeżbiarzy , którzy samodzielnie konfigurują zestawy , a chcą to zrobić tanio przy jednoczesnym wykluczeniu dublowania się substancji .

Tabela pozwala nieco przyoszczędzić

http://www.agrofoto.pl/tabela/fuzaryjna-zgorzel-podstawy-zdzbla-i-korzeni,6,2.html

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Panowie, siac juz jęczmień czy czekac? owies dzisiaj zasiałem, wilgotnosc do siewu idealna , zapowiadają juz ciepło, wiec siac/ czekac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

według mnie jeszcze jest za wcześnie ale mój kolega siał jęczmień w ubiegłym roku 10 marca i był zaje..sty a starsi gospodarze pukali się mu w głowe że tak wcześnie z siewem jęczmienia wystartował ,ja w ten dzień siałem dopiero pszenice jarą a on odważył się z jęczmieniem

Edytowano przez tomekZ058

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

W jakim regionie? ja okolice kalisza i myślę że po niedzieli przebronuję to i może zasieje łubin i jęczmień. Na ten moment strasznie pole by się mazało... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Poznań, u mnie wcale za mokro nie jest.


Poznań, u mnie wcale za mokro nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

WLKP w okolicy cisza z ciągnikami na polu ,jak czytam prognozy pogody  w przyszłym tygodniu ok czwartku piątku  ma być ładnie może zasieję owies jednak z mieszanką ,jest dużo jęczmienia jeszcze z tydzień poczekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2099

Północno-zachodnia Wielkopolska, jak dojadą w przyszłym tygodniu nasiona, to może uda się zasiać owies, jęczmień na spokojnie koniec marca/początek kwietnia, gdyż przypada on na pole po zaoranej łące.


 

Edytowano przez misio3p

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Ludzie co jest? sać te jęczmiona na co czekacie jak tylko są idealne warunki bo jęczmień nie lubi mokrego siewu.Jak tlko pogoda pozwal to ja sieje choćby był luty ,no w tym roku mi się  udało choć w okolicy widuje się pola posiane ze 2 tygodnie temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

tomekZ058 

my rok temu też sialiśmy jęczmień jary bardzo wcześnie i oberwał od przymrozków. strat jako takich nie było ale na pewno mu to nie pomogło a co się strachu najedliśmy to nasze...także te wczesne siewy wiążą się z ryzykiem.

tomekZ058 

my rok temu też sialiśmy jęczmień jary bardzo wcześnie i oberwał od przymrozków. strat jako takich nie było ale na pewno mu to nie pomogło a co się strachu najedliśmy to nasze...także te wczesne siewy wiążą się z ryzykiem.

tomekZ058 

my rok temu też sialiśmy jęczmień jary bardzo wcześnie i oberwał od przymrozków. strat jako takich nie było ale na pewno mu to nie pomogło a co się strachu najedliśmy to nasze...także te wczesne siewy wiążą się z ryzykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Ja mam Wotana jęczmień ozimy hybrydowy, siany 1 października ze względu że byłem na wczasach. Stanowisko po rzepaku, jeszcze dziki go dopadły i nie jest jakoś gęsty za bardzo. Moje pytanie na start 250kg saletry będzie dobrze aby się bardziej rozkrzewił ? I druga dawka 300 kg saletry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Też wybieraliśmy miedzy tymi odmianami, bo mamy zaufanie do nasion KWS akurat, ale zdecydowaliśmy się na Atrikę - podobno nowość, wiec nie znajdziesz raczej opinii jak to jest z plonowaniem, ale przynajmniej MTZ i zawartość białka ma niby wyższą. 

 

Zamówiłem trochę Olofa i trochę Atriki i się okaże co lepsze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Ja mam Wotana jęczmień ozimy hybrydowy, siany 1 października ze względu że byłem na wczasach. Stanowisko po rzepaku, jeszcze dziki go dopadły i nie jest jakoś gęsty za bardzo. Moje pytanie na start 250kg saletry będzie dobrze aby się bardziej rozkrzewił ? I druga dawka 300 kg saletry?

nie za dużo tego azotu chcesz dać....


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Ja mam Wotana jęczmień ozimy hybrydowy, siany 1 października ze względu że byłem na wczasach. Stanowisko po rzepaku, jeszcze dziki go dopadły i nie jest jakoś gęsty za bardzo. Moje pytanie na start 250kg saletry będzie dobrze aby się bardziej rozkrzewił ? I druga dawka 300 kg saletry?

 

Moim zdaniem 250 kg saletry to jest już bardzo duża dawka, ale co tam daj na start tak jak mówisz 250 kg saletry a jeżeli jeszcze obsada nie będzie taka jaka być powinna to rozważ dokrzewienie tego jęczmienia za pomocą CCC, ale myślę że jeśli dasz tyle N na start to powinno być ok 

 

 

Czym odchwaszczacie jęczmień jary? 

Edytowano przez macio9554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Jest to jęczmień hybrydowy więc rzadko siany i nie zdążył sie rozkrzewić dobrze więc wyższa dawka startowa. Druga musi jeszcze wyższa bo ilość pięter w kłosie o tym decyduje. Stanowisko jest dobre i tylko 1ha więc chcę zobaczyć co uda się wyciągnąć z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Czym najlepiej skracać jęczmień jary? Moddusem (0,4l/ha) na pierwsze kolanko czy cerone (0,75 l/ha) na liść flagowy?

W tamtym roku dawałem medax top w dwóch dawkach( 0,6l z 1l ccc a później 0,3l) i połowa leżała nie polecam tego środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Ja mam Wotana jęczmień ozimy hybrydowy, siany 1 października ze względu że byłem na wczasach. Stanowisko po rzepaku, jeszcze dziki go dopadły i nie jest jakoś gęsty za bardzo. Moje pytanie na start 250kg saletry będzie dobrze aby się bardziej rozkrzewił ? I druga dawka 300 kg saletry?

 

Jeczmień ozimy tak jak żyto praktytycznie się nie krzewi wiosną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Jeczmień ozimy tak jak żyto praktytycznie się nie krzewi wiosną. 

Dokładnie.

 

Jest to jęczmień hybrydowy więc rzadko siany i nie zdążył sie rozkrzewić dobrze więc wyższa dawka startowa. Druga musi jeszcze wyższa bo ilość pięter w kłosie o tym decyduje. Stanowisko jest dobre i tylko 1ha więc chcę zobaczyć co uda się wyciągnąć z tego

Ilość pienterek w kłosie jest już ustalona od jesieni teraz jedynie możesz je utrzymać poprzez odp zastosowanie 2 dawki.

Proponuję przeliczyć rośliny i pędy na metrze bo może się okazać że pierwsza tak wysoka dawka podtrzyma tylko pędy płonne i efekt w postaci plonu będzie odwrotny od zamierzonego. Jeżeli wyjdzie gdzieś z 500 pędów to nie ma co szaleć z wysokim N1.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Czym najlepiej skracać jęczmień jary? Moddusem (0,4l/ha) na pierwsze kolanko czy cerone (0,75 l/ha) na liść flagowy?

W tamtym roku dawałem medax top w dwóch dawkach( 0,6l z 1l ccc a później 0,3l) i połowa leżała nie polecam tego środka.

 

Z tego co wiem to jęczmień trudno jest skrócić a zwłaszcza zasiany zbyt gęsto ja sieję 130 kg na ha i jeszcze nie zdarzyło się by wyległ nawet przy 7 tonach z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

U mnie jary sypał ok 7 t/ha ale połowa leżała. Podobno cerone nieźle działa na jęczmień jary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Plon zadowaljący, także może leżeć aby kamieni nie było  :)

 

Jakie nawożenie azotowe stosujecie pod jary, oraz jak rozkładacie %. Dawno nie siałem ale coś okolice 120-130kgN/ha myśle? Monokultura. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja daje 2/3 dawki około 300 kg saletrosanu pod agregat pogłównie raz 100 kg saletry 

regulacja tradycyjnie ccc poza rejestracją oraz w tym roku zamiast modussa pójdzie medax


wysiew 110 kg


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

w tamtym roku poszło 0.7cerone na liść flagowy, jęczmień stał w 100% przy plonie 6t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Przedstawiciel z syngenty mówi że te hybrydowe mozna bardzo mocno rozkrzewic przez podanie moduusa start w fazie bbch 25-29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj