Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafal116    0

witam czy posianie wapniaka kornickiego w ilości 1 tony na hektar  przed siewem jęczmienia w znacznym stopniu mu pomoże czy lepiej posiać coś innego a kase przeznaczyć na porządne wapnowanie po żniwach. Ph 5.5 ziemie lekkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

teraz to nie ma sensu,lepiej na ściernisko i wymieszać

Optymalnym terminem stosowania wapnia jest nawożenie po zbiorach zbóż lub innych roślin.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2127

Jak dobrze pamiętam to pH=5,5 na ziemi lekkiej jest optymalne. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

W ostatnim numerze TOP Agrar jest artykuł na temat możliwości przesiewu po rzepaku i piszą że po Metazanexie nie można uprawiać jęczmienia macie jakieś doświadczenia z tym bo na etykiecie pisząą tylko że zboża jare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

W 2012 wypadł mi rzepak pryskany butisanem star chyba 2,5 litra/ha. Wychodzi 830 g metazachloru(ile ty zastosowałeś metazanexu? 1,5 l/ha)?. Wiosną poszedł gruber i agregat uprawowo-siewny  i jęczmień był ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

W ostatnim numerze TOP Agrar jest artykuł na temat możliwości przesiewu po rzepaku i piszą że po Metazanexie nie można uprawiać jęczmienia macie jakieś doświadczenia z tym bo na etykiecie pisząą tylko że zboża jare

 

Możesz siać jęczmień spokojnie, pszenice zresztą też.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

ale wiosna była ciepła i przekropna 2012, a jak bedzie sucho i zimno to może być problem ja bym orał wszystko idzie na dno bruzdy i nic się nieodnawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

W 2012 wypadł mi rzepak pryskany butisanem star chyba 2,5 litra/ha. Wychodzi 830 g metazachloru(ile ty zastosowałeś metazanexu? 1,5 l/ha)?. Wiosną poszedł gruber i agregat uprawowo-siewny  i jęczmień był ok.

 

1,25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

To poszło jeszcze mniej metazachloru niż u mnie. Ja bym gruberem jakimś to przerobił, uprawiał i siał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Co polecacie na T1 i T2 w jęczmieniu ozimym oraz jakim środkiem najtaniej i najlepiej pryskać, aby go nie wyległo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Co polecacie na T1 i T2 w jęczmieniu ozimym oraz jakim środkiem najtaniej i najlepiej pryskać, aby go nie wyległo ?

 

T1 0,7 Mondatak+Crbel 0,4 +0,35 Proteg + 0,4 CCC + siarczan magnezu + YARAzboże masz tanio i OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Tyle że to było w mieszaninie z Nawigatorem

Navigatorem bym się nie przejmował. Nawet w Topagrar podają ze po płytkiej uprawie można zboża siać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

W ostatnim numerze TOP Agrar jest artykuł na temat możliwości przesiewu po rzepaku i piszą że po Metazanexie nie można uprawiać jęczmienia macie jakieś doświadczenia z tym bo na etykiecie pisząą tylko że zboża jare

 

Proszę o więcej wypowiedzi praktyków. Dodawajcie do wypowiedzi technologię np. talerzówka- siew agregatem no i wynik plantacji (t/ha) i ogólny zarys pogody.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

No to cena konkret ;)  Możesz spróbować na niewielkiej powierzchni i podzielić się spostrzeżeniami...?

 

Taki mam plan, ogólnie tego materiału zaprawionego Systivą mam na 4 ha a kolejne 4 ha zasieje materiałem C1 prosto z centrali także zobaczymy jak to będzie wyglądało na polu :)

T1 0,7 Mondatak+Crbel 0,4 +0,35 Proteg + 0,4 CCC + siarczan magnezu + YARAzboże masz tanio i OK

 

Wiesz może jak wypada cenowo to T1 ? (bez antywylegaczy i odżywek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/czym-przesiac-zboza-ozime-nastepstwo-roslin,62805.html Co można siać a co nie można po jesiennym zastosowaniu herbicydów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

jak już pisałem to zależy w 2012 przesiewaliśmy jęczmieniem i nic się nie działo ale było prze kropnie bez suszy a co do technologi to zachacz pług ustaw go na 18 cm i moment zaorzesz a co czyste pole to czyste i na pewno mniejsze ryzyko że środek będzie działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Zamiast Corbelu, można do Mondataku , można dodać Weto , będzie nieco taniej , a mieszanka będzie odpowiednikiem Bumperu Super 490 EC .

Taki Bumper Super kosztuje ok 80 zl/ha , natomiast zrobiony samodzielnie ok 40 zl Mondatak (0.8l) i 25zl Weto (0,4l) -wszystko brutto.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

 Kalkuluj jęczmień po 4 stówki za tonę i wtedy zobaczysz dlaczego jechać po taniości , a nawet zupełnie eko .

Może lepiej zasiać byle co , sypnąć 100 kg saletry i zebrać 2,5 -3 tony .  

Zyskiem może być to czego nie wtopimy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Po 400 zł? Myślisz że cena w żniwa 2016 będzie aż taka niska? w tym roku sprzedawałem po 640 brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2127

Zamiast Corbelu, można do Mondataku , można dodać Weto , będzie nieco taniej , a mieszanka będzie odpowiednikiem Bumperu Super 490 EC .

Taki Bumper Super kosztuje ok 80 zl/ha , natomiast zrobiony samodzielnie ok 40 zl Mondatak (0.8l) i 25zl Weto (0,4l) -wszystko brutto.

 

Dodałbym jeszcze 0,5l fenpropidyny - kolejne 50zł więcej


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Mam do wyboru dwie odmiany jęczmienia jarego Olof i Atrika miał ktoś może styczność z tymi odmianami? Która będzie lepsza / Ziemia 4a-4b pH uregulowane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Po 400 zł? Myślisz że cena w żniwa 2016 będzie aż taka niska? w tym roku sprzedawałem po 640 brutto 

Kto to wie po ile będzie ? Ale lepiej się miło zaskoczyć , jak niemiło zawieść .

Każde 50 zł na tonie więcej , da przychód o magicznej wielkości 200 zł , przy plonie rzędu 4 ton .

Na dużo więcej bym nie liczył , także pytanie czy warto kruszyć kopię o lepszy zbiór , może mieć różne odpowiedzi .

Jedno jest pewne , metoda polegająca na maksymalizacji kosztów i wydajności wyczerpała swoje możliwości .

Dalszy wzrost plonów spowoduje jeszcze większy spadek cen , bo jakoś na horyzoncie nie widać by był pomysł na zagospodarowanie nadmiaru żywności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj