Polecane posty

Kamilo1888    61

azotu na zime nie dawaj , kizeryt mozesz bardziej dać na wiosne jak Tylko da rade wjechac nawet w lutym i potem azot , jesli to słaba gleba to mozliwe że wapnia za mało masz to lepiej na zime dac wapno a na wiosne gonic magnezem i azotem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

a chwasty jeszcze teraz mozna zwalczyć?? tzn można pryskać? czy już za późno?? porąbana w tym roku ta pogoda przez te susze długo wszystko wychodziło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

panowie potrzebuje jakiegos turbo mixa z herbicydów na oprysk wiosenny,bo po moim oprysku lentipurem zielsko dalej rosnie i nic nie widac zeby cos działało,po oprysku 2,5 godz deszcz a w nocy przymrozek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

dzisiaj opryskałem pszenice lexus + legato, część miałem juz ok 4 tyg temu opryskane tą samą mieszanka i widać efekt,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

ja juz w tym roku nie zdaze nic zdziałac dlatego prosze o pomoc na wiosne ,najlepiej zeby jedno i dwuliscienne zwalczyc w jednym zabiegu

wiem ze puma i chwastox da sie mieszac ,ale niby troche moze poparzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam nie dasz rady ja też tak mówiłem nawet już środki oddałem, aż tu nagle piękna sobota i poleciałem z opryskiem przed Mikołajem.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

tylko nie wiem czy nie zaszkode jezeli wczesniej był stosowany lentipur i ewentualnie co polecacie na chwile obecną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

można pryskać,byle nie było przymrozków nocnych....

i rośliny były suche...

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Ok a co może się stać jak jest trochę wilgoci na roślinach w postaci kropel (kilka na roślinę) nieskuteczny oprysk czy poparzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Witam jaką odmianę wybrać na wiosnę Kucyk czy Ella który waszym zdaniem byłby lepszy na 4 klasę ?

 

jedna i druga jest dobrą , Kucyk ma mniejsze wymagania w porównaniu z Ellą :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie zapytanie:

 

Jęczmień ozimy browarny, u mnie Wintmalt, uprawia ktoś i może sie podzielić agrotechniką? Szczególnie mnie interesuje ilość N/ha. Dodam, że w jarym browarnym stosowałem około 100N/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol13    5

Witam Mam takie pytanie bo wziolem ładny kawałek pola tylko ze jest na nim trochę perzu chciałem tam zasiać jeczmien jary ale chyba nie ma takiego cherbicydu ktory zwalczyl by perz w jeczmieniu albo chociaz ograniczyl jego wzrost.Myslalem o apyrosie tylko nie wiem czy można w jeczmieniu stosował ktoś coś podobnego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Apyros czy attribut kasują jęczmień. Jak tam jest niewiele tego perzu to skasuj go glifosatem po żniwach.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol13    5

Ok dużo go nie ma ale lubię mieć czyste pole :) A jaką odmianę jęczmienia byście polecili chodzi mi o jakąś na pasze żeby dała wysoki plon gleba cięższa IV Województwo małopolskie kucyk bd dobry ? Chciałbym coż żeby chociaż 6 ton było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol13    5

Na jęczmień myslalem dac przedsiewnie 300 kg polifoski 6 + 300 kg saletrzaku a puzniej poglownie 150 L RSM 32 lub 200 kg mocznika pola sa to 50 ar łąki zaorane jesienią i 50ar rok ugorowanego i właśnie na nim jest trochę perzu. Czy takie nawożenie było by dobre ? Próbek gleby nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

pod jęczmień to sprawdziłbym przede wszystkim ph gleby ponizej  pewnej granicy jęczmień nie wyda plonu  to najbardziej wrażliwa na ph roślina na jezlei miałbym Ci radzić to przedsiewnie ok  z nawozem natomiast ta druga dawka  to musi być bardzo przemyślana  i jak mocznik to odpowiednio wcześnie  jeżeli to pastewny jęczmień natomiast i tak trochę sporo pod jęczmień azotu ciężko będzie utrzymać Ci go w pionie

bodajże dwa sezony temu odmiana kucyk na kilku ha średnia plonu z faktur 8.2 t/ha ale tak jak mówie ziema 3a-3b ,ph 6.7-6.9  nawożenie sól 200kg jesień  fosdar 150 kg jesień

na wiosnę 100 kg sól  ,saletrosan 300 kg przedsiewnie i około 150 kg saletra pogłównie ochrona pełna

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol13    5

próbki bd robił jesienią, a teraz to może dbać dla pewności wapna tylko jakie najlepsze i w jakich ilościach tak żeby działało już wiosną, a co proponujesz z tym azotem skracany bd na pewno ochrona także, ten Mocznik zamienić na coś innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

zamień na saletrę  i już wapno   kreda teraz ale pamiętaj o odstępie miedzy polifoską (uwstecznienie fosforu) teraz jak nie jesteś pod osn to dałbym wapno w tej chwili jak pogoda pozwala  a poza tym nie ryzykowałbym jęczmienia jeżeli nie znam ph chyba że wiesz w przybliżeniu że nie ma tam kwasu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

W jeczmieniu ważne jest nawożenie ale ważniejszy jest płodozmian , i wapno , po kukurydzy jeczmien bedzie dużo lepszy przy mniejszym nawożeniu niż po zbozu na dużym nawożeniu , dużo można zyskać na płodozmianie i oszczedzić , moim zdaniem lepiej iść w tym kierunku


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj