Polecane posty

napaleniec93    13

Niestety jeczmien po jeczmieniu. ph glaby nie jest znane ale w tamtym roku bylo dawane wapno lecz nie ukrywam ze zapewne jest slabe. Nie stosowalem w nim zadnych opryskow nawet od chwastow nie pryskam aby go bardziej nie oslabic. Zamierzam opryskac go tilt turbo od grzyba w dawce 0,5l/ha(własnie tak jak zalecałeś komuś wyżej) :D Czy to bedzie dobre rozwiazanie ? Moze czym innym go poratowac ?

Edytowano przez napaleniec93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian8070    1

trochę niewyraźne te zdjęcia. najlepiej dorzuć jeszcze jakieś mikroelementy i na mszyce. ph warto byłoby zbadać jakby się uprzeć to koszt na 4 hektary -jedna probka  i kosztuje 12zł. a jaki był jęczmień poprzedniego roku? był przerzedzony łan czy gęsty?. po tym co tu widać to mozna jedynie stwierdzić że jest osłabiony stresem-najpewniej suszowym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

niskie ph ewidentnie jakie wapno było dawane 

ewentualnie  jeszcze czy były silne przymrozki?

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

Było dawane wapno węglanowe. Przymrozki były około -6 wiec te uschniete, zolte czubki moga byc tez tego powodem. Na lisciach nie zaobserwowałem jakichś np. brązowych nalotów wskazujących na jakies grzyby. W zeszłym roku w miare dobrze był rozkrzewiony choć były problemy z mszycami. Teraz są w miare obfite deszcze po długiej suszy to też mogło na to wpłynąć. Macie jakieś konkretne odżywki aby w nim zastosowac ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to jest właśnie to jęczmień jest tak wrażliwą i wymagającą rośliną że powinno się robić próby glebowe i mamy jak na dłoni wszystko jasne ja zawsze robię płacę grosze a wiem co mam w polu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

przedsiewnie 200kg/ha polifoski 6

 

Panowie może to głupie pytanie ale co bysie powiedzieli na to aby rzucić mu teraz jakieś 80-100kg/ha saletry kędzierzyńskiej?. W tamtym roku jęczmień o tej porze miałem już dobrze rozkrzewiony a teraz jest mocno osłabiony i wypuszcza dopiero 3 liść. Czy to by nie zaszkodziło?

Edytowano przez napaleniec93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Panowie, 11.09 zasiałem 2 odmiany jęczmienia - Titus (160kg/ha) i Antonella (140kg/ha) na 2 różnych kawałkach. Titus był na gnojówce i na razie wygląda ładnie, Antonella była na oborniku, jest słabiej rozkrzewiona i końcówki liści robią się żółte. Czym to może być spowodowane? Antonella była zasiana na polu obok którego w zeszłym roku jęczmień ozimy został porażony przez mszyce. Czy to możliwe, że mszyce przeniosły wirusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Ja dzisiaj mój jęczmień opryskałem Falconem zapobiegawczo, jeszcze nigdy nie stosowałem środka na grzyba jesienią, zobaczymy czy będzie efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

u mnie jeczmien ozimy siany 02-10-2015 dopiero po tych ostatnich deszczach łądnie wyszedł ale ma od 1-2 lisci mam nadzieje że uda mu sie rozkrzewic na zime , planuje Kompletem opryskać go a potem odzywka jak bd miał z 4-6 lisci aby go wzmocnić micro elementy i PK 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

witam.ja sialem jeczmien 30.09 a ma teraz tak 1-2 liscie załwarzylem na lisciach dziurki na wylot .(wyglada jakby od slimaka) lub od skrzypionki ktos wie co to jest ?jaki powod ?mszyca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

Panowie czy mogę opryskac teraz jeczmien odzywka kristalon czerwony 12-12-36 ktory jest w fazie 3-4 liści? Czy można tę odzywke stososwac jesienią i w jakiej dawce pryskac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian8070    1

odżywkę jak najbardziej tylko najlepiej jaby było ok. 15 stopni. w dawce takiej jak w etykiecie


mszyca zależenie od regionu.....u mnie nie było ale opryskałem profilaktycznie, duży koszt to nie jest a wszyscy w tym roku widzieliśmy jakim problemem są choroby wirusowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

odżywki i różnego rodzaju zasilanie  to najlepsza pogoda bez nasłonecznienia czyli pochmurne dni temp starczy 7-8st C


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian8070    1

oczywiście odzywkami można pryskać jak jest 7-8 stopni. Chodzi mi o to że optymalne warunki są przy ok 15 i wtedy największe będzie wykorzystanie składników. i oczywiście jak pisze rozmówca wyżej najlepiej bez nasłonecznienia , jednak ze względu na to jaką mamy aktualnie pore roku (jesień), lepiej zrobić ten zabieg w środku dnia gdyż nie będzie niepotrzebnej rosy a najlepiej przed po południu przed nadejściem rosy. Wtedy to aparaty szparkowe się otwierają (na noc) i następuje jeszcze lepsze wykorzystanie składników zastosowanych przez nas a przy obecnych cenach myśle że chodzi żeby jak najwiecej wykorzystac kupowanych przez nas środków. Pozdrawiam  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj