Polecane posty

krilan06    2411

Możesz dać spokojnie teraz obornik przed orką a siejąc jęczmień po jęczmieniu chociaż odmianę weź zmień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

czy ktoś śledził strony IOR w Poznaniu lub PIORiN-u dot. sygnalizacji szkodników na jesieni w ub. roku? Bo nie wiem czy oczekiwać rzetelnej informacji i czy w ogóle oczekiwać informacji nt. mszczyc w jęczmieniu ozimym tej jesieni? Jak na razie żadnego komunikatu nie wydali.

 

Czy ktoś zauważył nalot mszyc u siebie? Jakie woj.?

w tym momencie nie ma mszyc za zimno zobaczymy jak będzie później ale raczej nie będzie takiego nasilenia jak w zeszłym roku


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

mam podobny tok myślenia, w przyszłym tygodniu również ma być zimno, nie wiadomo co robić, jak postępować.


mam podobny tok myślenia, w przyszłym tygodniu również ma być zimno, nie wiadomo co robić, jak postępować.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

zresztą jaki insektycyd dobrze zadziała w tak niskich temp szkoda jeździć


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Witam, koledzy zasiałem 14.09.2015 jęczmień Wootan. wszystko szło dobrze chociaż bardzo sucho, lecz wczoraj

zauważyliśmy białe plamki. Jeśli możecie odpiszcie co to może być i czym zwalczać.

post-27529-0-80682300-1444563424_thumb.jpg

post-27529-0-30956000-1444563437_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

czy jeczmien ozimy da rade wykiełkowac w niskich temperaturach, u nas spadło dzis troche sniegu ,temp. tez od-2 do 6 st.  u mnie nie wszystko wzeszło ze wzgledu na susze i niezbyt dobre zakrycie ziaren przez grabki siewnika,czy jeszcze cos z tego bedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

czy jeczmien ozimy da rade wykiełkowac w niskich temperaturach, u nas spadło dzis troche sniegu ,temp. tez od-2 do 6 st.  u mnie nie wszystko wzeszło ze wzgledu na susze i niezbyt dobre zakrycie ziaren przez grabki siewnika,czy jeszcze cos z tego bedzie?

 

wzejść wzejdzie, tylko stopniowo i długo bedzie wschodził w takich warunkach, opóźnienie w wegetacji już pozostanie.

 

na razie zimno jak diabli, wczoraj lekki śnieg także nalotu na razie nie będzie.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Panowie mam do oprysku w jęczmieniu Expert Met i bi 58 i chciałem coś kupić na grzyba. Co polecacie na grzyba i co z czym mógłbym połączyć żeby zrobić te opryski za dwoma przejazdami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2411

A expertem przy jakich temperaturach można prysnąć jęczmień? Nie jest za zimno obecnie, na dniu ok 8 stopni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

byleby w nocy nie było przymrozku, broń Boże mrozu i wg. mnie można jechać na wilgotną glebę.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jęczmień siany 26.09 bardzo nierówne wschody. Siany w popiół. Dużo ziarna na wierzchu. Dwa dni przymrozku do -4. Zobaczymy co dalej, obecnie leje cały dzień. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian8070    1
andrews1987

na grzyba polecam tilt turbo albo zenit ( to jest dokładnie to samo)  litr kosztuje ok 110 zł a wystarczy go dać 0,5 litra/ha przy tej wielkości roślin i działa w niskich temperaturach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2411

Po jakim czasie od zastosowania środka Bi 58 może przyjść deszcz? Jutro chciałem prysnąć ale zapowiadają deszcz - jak nie susza, to przymrozek, jak nie wiatr to teraz codziennie deszcz zapowiadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Jak nie za duzy areal to bym sprobował,w sumie niewiele straciles na skutek suszy slabo wschodził i nie równo u nmie czesc ma 3 liscie a to co nie przykryte ziemią dopiero po deszczach wypuszcza kiełki

Sam nie wiem czy pryskac na zielsko jak bedzie pogoda czy czekac do wiosny,bo boje sie ze uszkodze ten ktory pózniej wschodzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Panowie, zasialem jęczmień hybrydowy wootan 28 wrzesnia po kukurydzy na kiszonke, siany byl w popiół i problem w tym ze dopiero teraz po deszczach ZACZYNA wschodzic, pytanie czy warto cos z tym robic, odchwaszczac itp, czzy on ma w ogóle szanse dobrze przezimowac.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

raptem niecałe 3h, znajomemu został zaprawiony i powiedziłał zeby siać- a faktycznie warunki pogodowe słabe były, przenzyto dopiero po 3 tygodniach zaczęło wschodzić, a w tym tygodniu 30l na metr spadło wiec teraz warunki na sianie wporządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

Witam mam problem z Jeczmieniem Ozimym a mianowicie pojawily sie na nim jakies zolte plamki dosc duze a gdzieniegdzie koncowki lisci zrobily sie tak jakby brozowo przezroczyste tak jak by uschly. Co moze mu dolegac ? fotka jeczmienia post-129072-0-16700400-1445182593_thumb.jpg

Edytowano przez napaleniec93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj