Polecane posty

warchest    253

mamy jeczmien jary shanon prosto z centrali zasiany na dobrej glebie z dobrymi warunkami pod korzen dostał polifoske 6 ponad 300 kg i pozniej jedna dawke saletry ponad 250 kg na ha i jakis taki rzadki jest skracany był a siany byl 150 kg na ha czy to wina jest ze za rzadko zasiany czy one takie sa te nowoczesne jeczmienia rzadkie a pozniej ladnie sypia ? czy w czym wina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

rzadko siane mają zdolnosci bardzo dobrze krzewiące co z Twojej wypowiedzi u Ciebie zbytnio sie nie pokrzewił. norma wysiewu w kg zbytnio nic nie mówi , najlepiej sie podaje w sztuk/m2 , i tak sie powinno wyliczac norme wysiewu aby uzyskac odpowiednią obsade szt/m2 a nie że jak ktos sieje jeczmien 150 kg to i ja tak zasieje . to wszystko jest zalezne od MTZ , zdolnosci kiełkowania , zdolnosci krzewienia , i dopiero zakłada sie daną obsade i sie wylicza . ile masz pędów kłosonośnych z jednego ziarna ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

czyli ze co trzeba wyrwac jedna rosline i wtedy ile klosow i lodyg calych z jednego ziarka wyroslo ? teraz to i tak znaczenia nie ma ale nieraz rzadkie jest jakeis zboze a pozniej sypie tak mielismy jara pszenice nie zapowiadala sie a sypala dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to dawaj jak na pasze choć ja nigdy juz w tej fazie nie pryskam i nie pale

 

a ja musze bo był rzadki przez chorobe i zielsko wyszło. dzięki za rade jutro jade palić ;p

Edytowano przez AdamZetor12145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1215    0

mam 0,9 ha jęczmienia jarego dawałem nawóz saletra+saletrzak 2*160kg razem 320kg i oprysk dolistny 3 razy mocznikiem.

można by było jeszcze 1 raz opryskać mocznikiem aby nie spaliło?

W jakiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Jęczmień rary eunova siany 145kg/ha, dwa razy skracany 1 - 1,1l CCC 0,6l medax top 2 - 0,4 medax top, 130N. Na dołkach leży. O ile ten sposób skracania na pszenżycie sprawdził się bardzo dobrze to na jęczmień sie nie nadaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

U mnie ella wysiana 10,03 133 kg ha gdzieś 250 roślin/m2. Dla 1 części przedplonem była marchew na oborniku a dla 2 pszenżyto ozime też na oborniku. Nawożenie azotem wyglądało następująco: przedsiewnie 100 kg/ha mocznik i w fazie krzewienia 150 saletry (97 N). Skracany 0,3 modus na 1 kolanko i 0,2 cerone na flagowy mimo to na części pola po marchwi wyległ (pomimo strasznej suszy jaka u mnie panuje). Jak u was wygląda skuteczna strategia skracania jęczmienia jarego?   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja daję 0,5l/ha moddusa i przy 100 kg/N stoi jak krowa do dojenia, w przyszłym roku nie będę dawał już tyle azotu i nie wiem czy w ogóle będzie trzeba usztywniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

ja dałem 0.7l cerone na liśc flagowy i stoii jak drut mimo że jest bardzo gęsty i od 40-70 cm wysokości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

U mnie 0,4l Moddus'a na ciut spóźnione 1 kolanko + 140kg/ha N i ładnie stoi jak narazie. Zobaczymy co dalej będzie. No i mniejwięcej po 50cm wysokoci ma. :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Koledzy proszę o poradę, kiedy opryskać jęczmień ozimy roundupem? Muszę opryskać ponieważ poodbijało dużo pszenżyta po poprzednim roku. Myślę, że jęczmień w ciągu 10 dni dojrzeje, no ale nie chciałbym zniszczyć tego pszenżyta bo jeszcze jest ładne zielone. Jaki termin byłby odpowiedni do tego zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14
Kondziu1832 

0,4 l moddusa dałeś na raz? nie było przypaleń? u mnie mimo odpowiednich warunków przy oprysku moddusem i duettem star poparzenia były kolosalne... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejg120    0

Kondziu1832 

0,4 l moddusa dałeś na raz? nie było przypaleń? u mnie mimo odpowiednich warunków przy oprysku moddusem i duettem star poparzenia były kolosalne... 

 

Ja na jęczmień ozimy Sandra dałem 0,6l modusa  i nic nie przypaliło. Dałem 150N/h i w 98% stoi ale myślę że i plon będzie bo łan piękny. liczę na 7-8t/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

u mnie jeczmien jary Soldo narazie ładanie stoi,pogoda nie pozwalała wykonac zabiegu Cerone i oby tylko wytrzymał bo jest cudowny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

orientuje sie ktos czy reglone dziala szybciej niz raundap? wiekrzosc jeczmienia do koszenia, a czesc sie odmlodzila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

orientuje sie ktos czy reglone dziala szybciej niz raundap? wiekrzosc jeczmienia do koszenia, a czesc sie odmlodzila

Działa zdecydowanie szybciej niż rundup. Tydzień i wszystko będzie suche a że nie działa systemicznie to ziarno nadaje sie do siewu bo nie ma zmniejszonej zdalności kiełkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

A ile litrów tego reglone zastosować na ha jęczmienia i po jakim czasie można kosić bo w etykiecie nie ma nic o zbożach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Poradzi ktoś coś z tym reglone? Jak w tym jęczmieniu jest dużo pszenżyta to reglone zrobi z tego ziarna poślad  (kłosy pszenżyta jeszcze zielone)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj