Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KULAWA_KOZA    156

Coś tak się uczepił tego swego sąsiada.Dokładnie rok temu wstawiałeś zdjęcia jego pszenzyta i wtedy byłeś zachwycony a teraz chyba coś ci już podpadł że tak po nim jedziesz

 

To nie ten sąsiad :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

A jęczmień ozimy można prysnąć glifosatem bo owies głuchy wylazł i pewnie będzie zielony jeszcze jak trzeba będzie kosić?

 

Tak truć siebie i innych  , przed zbiorem trucizną  ziarno okraszać... ludzi i zwierzęta na działanie chemii narażać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

a co i w jakiej dawce przedsiewnie stosujesz?


po zniwach rozwiez wapno,jesli gleby ciezkie to tlenkowe, jesli lzejsze to weglanowe;

wez to z agreguj zeby wymieszac z gleba; nastepnie na poczatku wrzesnia wywiez obornik i zaoraj; 

co do siewu to spr w internecie jaki termin jest optymalny dla Twojego regionu, nie siej za wczesnie, lepiej troche pozniej zwazywszy na obecne "zimy" i naloty mszyc;

po wschodowo opryskaj odchwastow i ewentualnie od mszyc;

Wiosna jak najwczesniej sie da(w teorii mozna od 1.03), jesli przezimuje ladnie to sypnij mu pierwsza dawke azotu, skontroluj zachwaszczenie, jesli potrzeba to popraw bo inaczej na konsumpcje nie przejdzie. potem gdy zacznie ruszac zasil dolistnie Npk Kristanol, Rosasol itp dodaj jakies micro do tego np zelazo, mangan, dodaj siarczan mg i mocznika troche;

nastepnie gdy bd widoczne I kolanko zastosuj fungicyd( tego jest do wyboru do koloru najlepiej poczytaj fora o ochronie fungicydowej);

kolejny zabieg  to II dawke ozotu;

gdy zacznie sie klosic zastosuj kolejny fungicyd;

 

To tak w skrocie, najlepiej poczytaj forum to dojdziesz do wnioskow co, ile i dlaczego   :) pzdr

 

a co w jakiej dawce przedsiewnie stosujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

zalezy jak z funduszami jest, albo Polifoske 4 ok 150-200kg badz 200-300kg Lubofoski;

zalezy od stanowiska, jesli pod przedplon byl dawany obornik to mniej

Jesli pole nie wapnowane od dawna to spokojnie tez 3t wapna pod agregat mozna dac na srednich glebach. LEpiej czesciej mniejsze dawki niz od razu i przewapnowac , a wtedy juz lipa bd wieksza jak bez wapna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Jęczmień jary ihron, większość kłosów już na wierzchu , co mogę zastosować na grzyba? nie był pryskany w ogóle od grzyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

też mam pytanko- jęczmień jary wypuszcza pierwsze oście- planuję dać Menarę, tylko na etykiecie napisane jest że stosować do pojawienia się pierwszych ości, czekałem na deszcze ale nie popadało ;/ Jechać jutro wieczorem go ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Mam pryskać jęczmień jary zaczynający się kłosić Zafirem. Od ponad 10 dni nie padało, a mocno grzało i nadal grzeje, więc jest u mnie już sucho. Pryskać mimo to, czy czekać? Znowu jak doleje, to nie wjadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

<p>Prysnąłem Falconem 460EC dawka 0,6l/ha, troche drogo wychodzi bo ok100zl na ha ale zobaczymy jaki bedzie efekt. mozna nim pryskac od 3 kolanka do konca kwitnienia.</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

też pryskałem falconem i od grzybków czyściutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

Poleciałem dzisiaj w jarym z t2 i od mszyc, mam nadzieję że popada, bo deszczu trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterek91    0

U mnie też po falconie ok,ale na jednym kawałku nie wiem co sie stało jest ładny jęczmień a jest kilka przesmyków po 10-15 metrów że jest praktycznie pustynia, gleba wmiare jednakowa,nawożenie oczywiscie na całym polu też,pierwszy raz sie spotkałem z czyms takim..czy to przez ph..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

ph raczej nie, masz mozaikową glebę jak większość kraju i na oko wydaje się, że dużo nie odbiega ale w praktyce przy długotrwałych niedoborach wody tak to właśnie wygląda. u mnie jest to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

U mnie też po falconie ok,ale na jednym kawałku nie wiem co sie stało jest ładny jęczmień a jest kilka przesmyków po 10-15 metrów że jest praktycznie pustynia, gleba wmiare jednakowa,nawożenie oczywiscie na całym polu też,pierwszy raz sie spotkałem z czyms takim..czy to przez ph..

Jesli chodzi o zimowy to u mnie tez na jednym kawalku gdzie zolta karlowatosc byla sa takie 2 duze place gdzie sa pojedyncze roslinki i krzaczasto rosna a obok wywala sie chwast...przed koszenie trzeba bd opryskac napewno, po Soligorze tez mialem czysto w Jeczmieniu, teraz to juz powoli zasycha i tylko dolki zielono sie trzymaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś spekulacje odnośnie ceny jęczmienia ozimego, paszowego? Czy straty które w tym roku poczyniła żółta karłowatość przyczynią się do wzrostu cen towaru? 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/jaka-cena-zboz-po-zniwach,58057.html  Po samych żniwach zapewne będzie niska cena która dopiero po upływie czasu zacznie się piąć do góry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Panowie mam troche słaby jęczmień jary lepiej dac nawóz w granulacie czy odzywke teraz dodam ze byl późno siany i jeszcze sie nie kłosi może dopiero za 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

wjeżdzaj dolistnie 5 kg NPK dolistnie np. Kristalon zielony , + 15 kg Siarczan magnezu (7) + mocznika 15 kg tylko abys w susze nie pryskał zbytnio :) duza wilgotnośc :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

co polecacie na poplon po jeczmieniu ozimym o długiej wegetacji,bo orka byla by dopiero w listopadzie,chcialem posiac saladere tylko ze drogo wychodzi chyba zeby ją zmieszac tylko z czym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

łubin jest najlepszy ale dosc drogo wychodzi obsianie 1 ha, zdecydowanie taniej wychodzi Facelia a jeszcze taniej gorczyca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

gorczyca odpada bo przekwitnie i zdrewnieje do listopada,zamiast dac to jeszcze zabierze ,nie wiem wlasnie jak łubin czy groch,saladera wydaje mi sie optymalna tylko ze droga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj