Polecane posty

luki08    14

czy jak zastosuje moddus w mieszance zbozowej z jeczmieniem ,tylko ze juz widac pierwsze osci ,zadziała czy tylko zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie zadziała a zaszkodzić może  i długo trzyma  teraz tylko etefon (cerone Retar itp.)


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

tylko ze modus bardziej elastyczny a na cerone zdecydowanie za pózno ,wyczytalem ze mozna wysterylizowac kłos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Witam. Dziś podczas oprysku fungicydem zauważyłem że w jęczmieniu ożyła mi przytulia. Pryskane było Linturem. Dodam że  na drugi dzień po oprysku rozpoczeły się obfite ulewy trwające ok tygonia. Jęczmień jest w końcowej fazie strzelania w żdzbło. Moge teraz jescze wjechać np. Grodylem żeby całkowicie załatwić sprawe przytuli czy jest to zbyt ryzykowne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Witam panowie, czym mogę wjechać w jęczmień jary aby zasilić go "na ziarno"? jęczmień jest w fazie pierwszych ości a gdzie nie gdzie widać już normalny kłos. Dodam, że od jakiegoś tygodnia nie spadła żadna kropla wody, jest sucho, w dzień do 30 stopni, noce dość chłodne. Jak na takie złe warunki, jęczmień mimo słabo rozwiniętego systemu korzeniowego w porównaniu do innych zbóż bardzo ładnie się trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Na przytulie daj fluroksypyr, można go spokojnie stosowac do liścia flagowego, używam tańszego zamiennika starane o nazwie aloksypyr.

 

2 dni temu pryskałem Safirem 1l eunove, wyszedł liść flagowy. Do fungicydu dodałem 4% mocznika, 4% siarczaniu Mg i 1l insolu. Tyle że u mnie jest wilgotno, jak jest sucho to łatwo przypalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stivi    15

chce zasiac na próbe 0.5ha jeczmienia zimowego i ma kilka  pytan jaka zastosowac agrotechnike nawożenie i ochrone chciałbym nawiezc pole obornikem i powapnowac jaka odmiane polecacie zebym mógł sprzedac na konsumpcyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

chce zasiac na próbe 0.5ha jeczmienia zimowego i ma kilka  pytan jaka zastosowac agrotechnike nawożenie i ochrone chciałbym nawiezc pole obornikem i powapnowac jaka odmiane polecacie zebym mógł sprzedac na konsumpcyjne

 

po zniwach rozwiez wapno,jesli gleby ciezkie to tlenkowe, jesli lzejsze to weglanowe;

wez to z agreguj zeby wymieszac z gleba; nastepnie na poczatku wrzesnia wywiez obornik i zaoraj; 

co do siewu to spr w internecie jaki termin jest optymalny dla Twojego regionu, nie siej za wczesnie, lepiej troche pozniej zwazywszy na obecne "zimy" i naloty mszyc;

po wschodowo opryskaj odchwastow i ewentualnie od mszyc;

Wiosna jak najwczesniej sie da(w teorii mozna od 1.03), jesli przezimuje ladnie to sypnij mu pierwsza dawke azotu, skontroluj zachwaszczenie, jesli potrzeba to popraw bo inaczej na konsumpcje nie przejdzie. potem gdy zacznie ruszac zasil dolistnie Npk Kristanol, Rosasol itp dodaj jakies micro do tego np zelazo, mangan, dodaj siarczan mg i mocznika troche;

nastepnie gdy bd widoczne I kolanko zastosuj fungicyd( tego jest do wyboru do koloru najlepiej poczytaj fora o ochronie fungicydowej);

kolejny zabieg  to II dawke ozotu;

gdy zacznie sie klosic zastosuj kolejny fungicyd;

 

To tak w skrocie, najlepiej poczytaj forum to dojdziesz do wnioskow co, ile i dlaczego  :) pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie co polecacie na kłosa w jęczmieniu jarym falcon będzie dobry i kiedy najlepiej pryskać bo kłosy już z zapylnikami gdzie niegdzie wyszły,miejscami albo do połowy albo tylko widać ości co robić ? Jaki insektecyd polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Mój sąsiad nabył na wiosnę nowy jęczmień z centrali , jak by ktoś był chętny to po zniwach można się zapisywać :lol:

6x90bm1qs24j.jpg

 

npekw3h3pj7g.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

nie ma to jak sąsiadowi się nie udało.

jakbym się dowiedział, że ktoś umieścił foto mojej uprawy bez zgody, to później umieszczałby przeprosiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

No tak że to jęczmień z centrali , a sąsiad na wiosnę się chwalił że taki nabył jęczmień co sypie 6-7 ton :) a sialiśmy wraz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie co polecacie na kłosa w jęczmieniu jarym falcon będzie dobry i kiedy najlepiej pryskać bo kłosy już z zapylnikami gdzie niegdzie wyszły,miejscami albo do połowy albo tylko widać ości co robić ? Jaki insektecyd polecacie ?

Pomoże ktoś bo nigdy niepryskałem jęczmienia od grzyba i niewiele wiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

na wystajace osci daj soligor, a jak nie masz to falcon tez moze byc,takie moje zdanie i z reszta tak sam zrobiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wioskowy    3

Mój sąsiad nabył na wiosnę nowy jęczmień z centrali , jak by ktoś był chętny to po zniwach można się zapisywać :lol:

6x90bm1qs24j.jpg

 

npekw3h3pj7g.jpg

Coś tak się uczepił tego swego sąsiada.Dokładnie rok temu wstawiałeś zdjęcia jego pszenzyta i wtedy byłeś zachwycony a teraz chyba coś ci już podpadł że tak po nim jedziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

A jęczmień ozimy można prysnąć glifosatem bo owies głuchy wylazł i pewnie będzie zielony jeszcze jak trzeba będzie kosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj