Polecane posty

tomekZ058    135

ja miałem w planie dwa zabiegi T1 Duett Star T2 Soligor lub Falcon a przez pogode bo leje juz drugi tydzien mysle zeby zrobic tylko T1 Duetem Star bo pasuje jeszcze poleciec Cerone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

jak podlfagówka to chyba lepiej Soligor  moim zdaniem , mozesz mieszac regulator z fungi i mozesz dodac insektycyd ale pamietaj o kolejnosci i o warunkach i o tym ze czasem zbyt duzo moze zaszkodzic , chodzi tu o ilosc srodków , mogą nie zadziałać tak jak powinny lub poparzyc jesli bys mocznika za duzo wsypał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

ile maksymalnie można dać azotu pod jęczmień jary? przy jednokrotnym skracaniu cerone na flagowy?dostał już 90N, czy jeszcze można dołożyć?faza 37


sory , początkowa faza liścia podflagowego


sory , początkowa faza liścia podflagowego


sory , początkowa faza liścia podflagowego


sory , początkowa faza liścia podflagowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Czy mieszanka 0,4 l/ha moddusa + 1l Duettu Star mogła zaszkodzić jęczmieniowi jaremu? po oprysku został totalnie porażony przez grzyby i jest żółty(całe liście). temperatura przy wykonaniu oprysku ok. 22 stopnie, średnie nasłonecznienie. Zabieg wykonywany przy 1 kolanku. Nie mamy pojęcia co się stało. Fotki wrzuce jak tylko bede w ich posiadaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523
Napisano (edytowany)

dzisiaj jęczmienie jare potraktowałem moddusem i duettem star ( 0,4l + 1l). Nie wiem czy nie za późno z regulatorem bo faza to 2-3 kolanko.

Na polu nawet miękko :)

 

Do kolegi wyżej- kiedy pryskałeś ? bo ja dzisiaj identyczną mieszaniną pojechałem, z tym że było góra 17 stopni

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Panowie właśnie zjechałem z pola i opryskałem jęczmień mustangiem na trawe a była dość spora rosa i teraz niewiem czy dobrze zrobiłem nie spali mi zboża i czy weźmie trawe ??

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Z tego co się orientuję to mustang bierze dwuliścienne więc trawę Ci i tak nie weźmie czy będzie rosa czy nie, a zbożu nic się nie stanie jak jest rosa to tylko osłabia się działanie środka.  

 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pryskałem na głuchą pokrzywe bo po deszczu dużo jej wyskoczyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefjurolnik    10

Pojawia się flagowy jęczmień na podmokłych kawałkach super, na gorszych już schnie:/ zero deszczu od długiego czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak u mnie zero opadów. Jak zwykle X rok z rzędu pszenica się kłosi brak opadów, jęczmień zimowy wykłoszony ziarno zaczyna nalewać - brak opadów.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15
Napisano (edytowany)

witam

u mnie w świętokrzyskim też popadało o 12 .00 przygotowałem  oprysk na jęczmień i z zabiegu nic nie wyszło , siarczan magnezu , insol , bumper , jeśli przestoi w beczce , czy w poniedziałek będzie można opryskać beż obaw

Edytowano przez STANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

U mnie też była na polu susza, ale ostatnio tak dolało, że może dopiero w środę opryskam go Medaxem. Dobrze, że wykonałem zabieg Mustangiem Forte. Teraz woda stoi w jęczmieniu z jednej strony i w tym miejscu pewnie nic z niego nie będzie, choć dzisiaj jeszcze zielony jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Pryskałem jęczmień jary CCC jak zaczynał sie krzewić, tak jak w etykiecie http://www.minrol.gov.pl/pol/Informacje-branzowe/Wyszukiwarka-srodkow-ochrony-roslin/(product)/173340 . Dałem 1,2l antywylegacza 675 a obok przejazd bez CCC różnicy jak na razie nie widać. W zeszłym tyg dostał 0,4l moddusa. Jest wysoki i za gęsty wydaje mi się że może się wyłożyć. Warto dać jeszcze etefon? Jeżeli tak to w jakiej ilości i w jakiej fazie? Pod konieć następnego tyg 0,75l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Na jeczmien jary, w fazie pierwszego kolanka, dałem 0,6l medax top i 1,1 CCC 675. W tym miejscu gdzie było ominiete jęczmien jest wyższy o jakieś 15 cm. Tam gdzie skracane pierwszy miedzywęźle krótkie i bardzo sztywne wiec zabieg myśle, że dobry. Dwa dni temu dałem na flagowy jeszcze 0,4 madax top. Poszło ok 130 N, przedplon to kukurydza na oborniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

zauwazylem dopiro teraz miotłe zbozowa  w j. ozimym,da sie to jesczcze czyms zwalczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowboj11    7

W j.ozimym wyskoczyła mi przytulia czepna i parę innnych chwastów,jęczmień jest w fazie nalewania ziarna.Czy jest jakiś cherbicyd w tej fazie,czy tylko pozostaje desykacja przed zbiorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a ktory jeczmien lepiej plonuje jary czy zimowy i ktory ma mniejsze wymagania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

mniejsze wymagania glebowe ma jęczmień ozimy plonuje również lepiej.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj