Polecane posty

tomekZ058    135

Jak tam wasze ozime?

 

musze sie przyznac ze szału nie ma,trzeba zebrac to co jest,moze w nastepnym sezonie bedzie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

U mnie Meridian wykłoszony, mszyca swoje zrobiła ale jakoś to co przetrwało daje radę, są puste place po wypadnięciu ale całośc nie wygląda najgorzej. Rośliny bardziej porażone dalej wyglądają jak na przedwiośniu, żółto zielone i wysokość max 10cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

planuje dzis oprysk bi 58 na mszyce i tu moje pytanie czy mozna dodac jeszcze jakąs odżywkę ,tylko ze jeczmien juz kwitnie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77tc    4

Witajcie, jeczmien jest w fazie krzewienia, czy najpierw zastosowac herbicyt czy dac oprysk dolistny??? prosze o porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Potrzebuje pilnej odpowiedzi czy jest ses mieszac bi58 i fastac namszyce i skrzypionki ,jezeli tak to w jakich dawkach,
Prosze o szybka odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Witajcie, jeczmien jest w fazie krzewienia, czy najpierw zastosowac herbicyt czy dac oprysk dolistny??? prosze o porade

 

najpierw herbicyd po około 7 dniach odżwyki jesli bd skracał to odstep 10 dni musi byc miedzy regulatorem a herbicydem :) 

Potrzebuje pilnej odpowiedzi czy jest ses mieszac bi58 i fastac namszyce i skrzypionki ,jezeli tak to w jakich dawkach,

Prosze o szybka odpowiedz

 

"Jęczmień jary Mszyce Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania:0,12 l/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego stosowania: 0,12 l/ha. Stosować po wykłoszeniu, nie później niż do fazy mlecznej dojrzałości ziarna. Maksymalna liczba zabiegów: 2. Odstępy pomiędzy zabiegami: 7 - 10 dni. Zalecana ilość wody: 200-400 l/ha. Zalecane opryskiwanie: średniokropliste. Skrzypionki Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,1 l/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego stosowania: 0,1 l/ha. Stosować w początkowym okresie masowego wylęgu larw. Maksymalna liczba zabiegów: 2. Odstępy pomiędzy zabiegami: 7 - 10 dni. Zalecana ilość wody: 200-400 l/ha. Zalecane opryskiwanie: średniokropliste. "

 

 ulotka z Fastaca 100 EC wiec daj 0.12L/ha i zwalczysz i mszyce i skrzypionke za jednym razem , w czym problem ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj bi lub danadin dłużej potrzyma. Fastac strąci tylko to już siedzi w chwili zabiegu. To co zjawi się jutro będzie wcinać spokojnie.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Poszperałem troche i znalazlem zapis forum z przedstawicielem basf i tam zalecają 0.1l fastac i 0.5l bi, tak wiec problem z głowy,ale i tak dzieki za szybkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

witam kiedy opryskać jęczmień jary falconem po 0.75 doba że jęczmień dostał w sobotę 0,4 Modusa i planuje jeden zabieg grzybowy i jest zdrowy jak narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

a jak będę robił w jarym T1 to dodać zapobiegawczo insektycyd ? bo planowałem dodać go dopiero przy zabiegu T2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejg120    0

musze sie przyznac ze szału nie ma,trzeba zebrac to co jest,moze w nastepnym sezonie bedzie lepiej

Ja nie narzekam. Mam posiany jęczmień Sandra i w 90% pola jest super oby do żniw dostał mimo skracania Modusem. Gdzie nie gdzie jest rzadki, skarłowaciały ale to tylko gdzieś po brzegach. Jest już wykłoszony w 80% i kłos jest długi około 12-13 pięterk tylko że dwurzędowy, ale za to może ziarko będzie grubsze i ciężejsze, tak jak w kwalifikacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Napisano (edytowany)

U mnie jęczmień piękny ......dostał N i pięknie idzie w górę.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

czekam na słonce i wjeżdzam w swojego Kucyka z  Mocznik 15 kg + 15 Siarczan magnezu + 5 kg Kristalon Zielony + 0,4L moddus + 0,5L Bi58 + 0,1L Fastac  + 0,15L adiuwant   ,  mozna łączyć insektycyd z regulatorem ?? w takiech kolejnosci chce dodawać to wszystko :) bd wdzieczny za opinie na ten temat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

widziałem już takie mieszanki tylko nie wiem czy te 15 kg mocznika to nie za dużo. na ile litrów wody? bo jak na 300 no powinno być okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

Witam, 1,5 tyg temu wykonałem oprysk na jęczmień jary 0,4l moddusa, 0,1l Fastaca, 1,0l Tiltu turbo i mocno go przypaliło. Na nawrotach, gdzie oprysk się pokrył jest praktycznie spalony. Oprysk o godz 16 w słoneczny dzień i od tamtej pory panuje susza. miał ktoś podobną sytuację ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Ja w tym roku nie skkracam .u mnie bardzo sucho jeczmien bedzie niski :Pa poje sie przypaleń ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14
1012 

w tym roku przypala wielu osobom, mi przypalił przy herbicydach czego nigdy nie było. może amplituda dobowa za wysoka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Uważaj żeby ci go nie przypaliło z taka mieszanką,  moduss dawaj osobno w odstępie co najmniej 3 dni  ja dałem podobnie bez 2 ostatnich rzeczy na 220 litrów wody/0,8 h  i trochę mi przypaliło na zakładkach a pryskałem w pochmurną  pogodę przed deszczem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

220 litrów wody z 15 kg mocznika może być za dużo w tej fazie rozwojowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

@1012 mieszales może do tego mocznik i siarczan magnezu ?? jak tak to s jakich ilościach . dziś jak patrzyłem na tabele mieszania syngenty to pisze na niej ze nie można mieszać siarczanu i tilt-u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

Był mieszany do tego siarczan magnezu w ilości 3kg/ha. Wszystkie zboża ozime były podobnie pryskane i nie było takiego efektu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a co polecacie na jęczmień jary z fungicydów, a mam do dyspozycji Duet Star i Soligor i zastanawiam się co bedzie lepsze i czy do fungicydów mogę dodać modus lub cerone co będzie lepsze a  czy dodawać coś z insekcydów. Planuję tylko jeden zabieg fungicydowy, a jęczmień jest w fazie liścia podflagowego  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

mam dokladnie takie same pytanie jak wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj