Polecane posty

AS2    199

Do tej pory nie stosowałem regulatorów wzrostu w jęczmieniu jarym i w związku z tym mam pytanie. Czy preparat Moddus 250 EC można stosować w jednym zabiegu z fungicydem Wirtuoz 520 EC oraz odżywkami typu Yara Vita Zboże lub ADOB Cu IDHA (zawierają miedź, która ponoć też działa usztywniająco na źdźbło)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

dziś pojechałem jary modussem 0,3 litra, ccc 1 litr, mocznik, siarczan i mikro.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9
Napisano (edytowany)

koledzy w poniedziałek pryskalem jeczmien jary axialem, kiedy mogę jechać z odzywkami i druga dawka N ?

Chce zastosować jeden oprysk fungicydowy w tym jęczmieniu, w jakiej fazie i jakim srodkiem to zrobić ?

Mam opryskiwacz 400l, którym robie 1,5ha i mam pytanie ile mocznika i ile siarczanu magnezu mogę dac na w takim wypadku na jeden opryskiwacz ? Do tego pojdzie ProLeaf max z procamu. Dzieki

Edytowano przez zdzichu124

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

odstep około 5-7 dni miedzy odzywkami , a moddus dopiero 10 dni po miniumum , druga dawka mozesz od razu walic,  najlepiej faza strzelanie w źbło leć fungicydem srodków jest wiele zalezy jak cenowo chcesz :) ja leciałem Capalo no to zabieg 180 srednio mozna liczyc , rok temu leciałem Falconem to koszt 100 zł , mozesz Menara + Amistar i bd elegancko ale koszt to juz sporo :)

co do stezenia to daj jakies 20 -25 kg mocznika + 20 kg Siarczanuu siedmowodnego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

u mnie niedługo pójdzie retar 0,5 l na ha


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Stosował ktos antywylegacz na jeczmien jary?

 

Ja stosuje co roku 1 litr na ha. Wczoraj właśnie też nim prysnąłem. Mówią, że on słabo albo wcale nie działa w jeczmieniu, ale zrobiłem doswiadczenia nie opryskując nim jednego przejazdu i zawsze tam leżał. Na plonie też się to nie odbija.

 


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

We wtorek opryskałem Mustangiem Forte. Jak pogoda pozwoli, to w sobotę opryskam nawozami dolistnymi, bo narazie jęczmień w fazie krzewienia, więc na regulator za wcześnie. A odnośnie regulatora - będę stosował Medax Top. Może dodam do niego Antywylegacz Płynny. Jeśli Ktoś z Forumowiczów kiedykolwiek stosował Medax Top w jęczmieniu jarym, to niech się wypowie na temat jego działania w tym zbożu. Już kilka razy prosiłem o udzielenie odpowiedzi na to pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

Ja stosuje co roku 1 litr na ha. Wczoraj właśnie też nim prysnąłem. Mówią, że on słabo albo wcale nie działa w jeczmieniu, ale zrobiłem doswiadczenia nie opryskując nim jednego przejazdu i zawsze tam leżał. Na plonie też się to nie odbija.

 

w jakiej fazie stosowałeś ccc w jęczmieniu jarym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dil3    8

Witam. Stosował ktos Duett Star 334  i Atak 450 ec na jęczmien jary. pryskałem w ubiegłym tygodniu Mocznikiem i Plonvita. Teraz zastosowac w/w preparaty a w przyszłym tygodniu zastosowac Modusa 0,2  i Stabilan 0,6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę opryskać jęczmień jary Goldem 450 i Pumą uniwersal za jednym przejazdem?czy zrobić kilka dni przerwy?Potrzebuje szybkiej odpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

w jakiej fazie stosowałeś ccc w jęczmieniu jarym?

 

Koniec krzewienia/początek strzelania w źdźbło.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

Czy mogę opryskać jęczmień jary Goldem 450 i Pumą uniwersal za jednym przejazdem?czy zrobić kilka dni przerwy?Potrzebuje szybkiej odpowiedzi.

Możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228
Napisano (edytowany)

Też zawsze tak robię i nic się nie dzieje jęczmieniowi, a chwasty na drugi dzień mi się kłaniają.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Jutro mam zamiar zastosować na jęczmień jary wirtuoza + moddusa tylko nie wiem ile dać tego moddusa nawożenie 94N i 200kg poli8. Jęczmień ma 1 kolanko 2-3cm nad węzłem krzewienia na niektórych roślinkach jest już 2 kolanko. Mam też ccc mogę go też zastosować z moddusem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

nie wiem po ile kupujecie chwastox ale ja stosuje lintur i axial bo cenowo wychodzi tanio i jest dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Można w jęczmieniu ozimym robić zabieg na kłosa podczas kwitnienia? Zabrakło czasu na T2 i początek kłoszenia, chcę wykonać go jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Możesz ponieważ jęczmień jest samopylny i do zapylenia dochodzi kiedy kłos znajduje się jeszcze w pochwie liściowej. 

u mnie w jęczmieniu jarym ukazuje się już flagowy i prawdopodobnie zrobię jutro t2 ze skracaniem i zastanawiam się czy nie dodać do tego jeszcze bi ze względu na obecność jaj skrzypionki, żeby za tydzień znowu nie trzeba jechać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152
Napisano (edytowany)

Ok dzięki za info. A więc dziś jadę, pytanie jeszcze co najlepiej zastosować na kłosa w jęczmieniu ozimym. Mam epoksykonazol co bym mógł dodać do tego? W jakich proporcjach?

Edytowano przez krychu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Możesz ponieważ jęczmień jest samopylny i do zapylenia dochodzi kiedy kłos znajduje się jeszcze w pochwie liściowej. 

u mnie w jęczmieniu jarym ukazuje się już flagowy i prawdopodobnie zrobię jutro t2 ze skracaniem i zastanawiam się czy nie dodać do tego jeszcze bi ze względu na obecność jaj skrzypionki, żeby za tydzień znowu nie trzeba jechać...

A kiedy siany? U mnie 24.03 i narazie nie ma flagowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj