Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kondziu1832    202

Poczekamy na żniwa to się podliczy. @new_profil_luki21 - jakie środki użyłeś na T3 w jęczmieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

U mnie koszt w jęczmieniu ozimym gdzieś 2660 zł razem z kosztami maszynowymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10
Napisano (edytowany)

U mnie koszty w jęczmieniu jarym to ok 2400zł/ha ze wszystkim. Zboże wykorzystuje jako paszę to stratny nie będę ale na handel z cenami jakie przewidują to lipa totalna. Duży wpływ na ceny ma szybko zmniejszające się pogłowie trzody chlewnej. 

Edytowano przez royal261

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

no to jak będziesz miał 6tx480zł brutto (taka jest aktualna cena u nas)=2880zł. Czyli będziesz miał 480zł zysku. Bo myślę że podatek, KRUS itp wliczyłeś w koszty!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9
Napisano (edytowany)

Koledzy w zeszlym tygodniu pryskalem mustang forte dzis czyli 7 dni pozniej pryskalem Axialem i chcialbym sie zapytac kiedy moge jechac z druga dawka azotu i z odzywkami oraz co pierwsze saletra czy mikro + mocznik + siarczan magnezu ?

Mowa o jeczmieniu jarym, ktory dostanie ogolnie 100kgN, ustoi czy skracac?

Edytowano przez zdzichu124

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    110

Nie wiem jak u ciebie,ale moj wogule nie dostanie N i skracalem ,bo jest strasznie bujny ,więc ja bym skracał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

pierwszy raz slysze zeby skracac zboze ktore nie dostalo N. w etykiecie jak wol napisane jest ze regulatory wzrostu stosuje sie wylacznie na intensywnie nawozonych stanowiskach. w innym wypadku mija sie to z sensem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Zdzichu przy niekorzystnej pogodzie ustoi. Jak wszystko będzie pasować w pogodzie i nawożeniu oraz ph jest na właściwym poziomie to prawdopodobnie wylozy sie w miejscach gdzie będzie dużo wody no obniżenia terenu itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego ja również nic pod mój jęczmień nie dawałem azotu ale stanowisko jest po burakach pod które wożę dużo obornika no i oczywiście liście z buraków zostają na polu i widzę że mój jęczmień Soldo posiane 140 kg/ha jest tak bujny że na pewno się położy i muszę go skracać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    110

Co ja poradze że jest taki bujny,na owies tez musze skracać ,przyjdzie silniejszy wiatr i leży ,wiec wole skrócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

No to nie jest tak ze nie dane N. Azot z obornika liczy się w procentowych proporcjach na 3 lata. A liscie to dodatkowy nawoz dlatego to wszystko trxeba liczyć.
a owies czym skracacie? ja wszystko juz skracalem oprócz owsa. moze spróbuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Koledzy w zeszlym tygodniu pryskalem mustang forte dzis czyli 7 dni pozniej pryskalem Axialem i chcialbym sie zapytac kiedy moge jechac z druga dawka azotu i z odzywkami oraz co pierwsze saletra czy mikro + mocznik + siarczan magnezu ?

 

Mowa o jeczmieniu jarym, ktory dostanie ogolnie 100kgN, ustoi czy skracac?

U mnie jary eunova przy gęstym siewie i nawożeniu 200kg mocznika ustal ale większy deszcz czy wichura to by sie wylozyl


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

no to jak będziesz miał 6tx480zł brutto (taka jest aktualna cena u nas)=2880zł. Czyli będziesz miał 480zł zysku. Bo myślę że podatek, KRUS itp wliczyłeś w koszty!

licze na 7 ton. U mnie jeczmien w tej chwili po 600 - 650 nikt taniej nie sprzeda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

no to zmienia postać rzeczy u nas sprzedawałem miesiąc temu po 520 brutto ale teraz już ponoć po 480.Jak mniemam jesteś z zachodniej lub północnej Polski,

bo u nas daleko do portu a blisko do Ukrainy to niestety mamy najniższe ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

z góry przepraszam jak było gdzieś tam wcześniej podobne pytanie,

 

otóż zostało mi w opryskiwaczu trochę  rozrobionego Mustanga Forte 195SE, czy jak jutro pogoda pozwoli to mogę go wykorzystać(na jęczmień jary i mieszanke zbożową)?  nic nie straci ze swojej mocy? :)

na etykiecie nic nie pisze jedynie, że podczas przerw w opryskiwaniu trzeba ponownie zamieszac


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cuba    0

Witam,

 

Mam pytanie. Czy można mieszać stary axial 100 z nowym 50? Zostało mi na pół ha starego i chciałem go wykorzystać.

 

Pozdrawiam

Qba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Wydaje mi sie że wsiewce nic sie nie stanie ale zboże bedzie krótsze to wsiewka może go przerosnąc a wtedy będzie ciężki zbiór. Z drugiej strony jak polegnie i wsiewka przerosnie może być jeszcze gorzej

Możnaby opryskać retardantem a gdyby wsiewka przerosła wykonać oprysk reglone który zniszczy zielone części żeby zbiór był łatwiejszy. No ale koszty...

 

 

Wczoraj jęczmień jary dostał 0,4l moddusa 5% mocznika 5% siarczanu Mg i 2l insolu 3, kurde nigdzie nie było tańszego zamiennika tylko optimus. A dziś pryskałem pszenicę ozimą 0,5l etefonu (jakis zamiennik cerone) a reszta jak w jęczmieniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Witam proszę o pomoc bo coś zaczyna dolegać jęczmieniowi jaremu tylko nie wiem co. Mam Wirtuoza, lecz chciałem jeszcze poczekać aby połączyć go ze skracaniem i nie wiem co robić czekać czy jechać z fungicydem a skracanie za jakiś czas.

post-65333-0-31350500-1432124703_thumb.jpg

post-65333-0-70620300-1432124738_thumb.jpg

post-65333-0-92767100-1432124781_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

fungicyd i nawozy, potem skracanie. widać braki i pierwsze objawy plamistości siatkowej. wirtuoz da radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj