Polecane posty

donweter1989    2932

Jak rozpoznać owies głuchy w jęczmieniu jarym ?

Na poprzedniej stronie @Tomazi3p już 2 razy wyjaśniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroRedziny    6

Co lepiej zastosować w jęczmieniu jarym, Cerone czy Moddus? Planowane jest 100-120kg N i w jakiej fazie pryskać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterek91    0

kamilo w jakiej fazie u cb ten jęczmień,? ja mam oberka po ziemniakach dzis go pryskałem od chwasta,ale taki marny ze masakra dostał 70n mocznika +poli8 180kg przed siewem,ale dopiero sie krzewi i nie wiem czy juz rzucić saletre,200kg czy sie wstrzymać,a moze znowu mocznik..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
largo85    0

Koledzy miałem ładny jęczmień.Cześć już kwitnie a cześć dopiero się kłosi. Wczoraj zauważyłem na kłosach taki brązowy nalot. Na t1 poszedł Tilt i Mondatac a na t2 fandango. Co to za nalot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Podpowiecie w jakiej fazie jest ten jęczmień jary? Roslina ma ok 20 cm wysokosci. Fotka nizej. Da rade jeszcze w tej fazie dać moddusa? Βο jak dla mnie to dużo za późno. Jakiś inny antywylegacz? Dodam ze we wtorek by dopiero pryskamy herbicydami...

post-8538-0-40930200-1431598576_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

kamilo w jakiej fazie u cb ten jęczmień,? ja mam oberka po ziemniakach dzis go pryskałem od chwasta,ale taki marny ze masakra dostał 70n mocznika +poli8 180kg przed siewem,ale dopiero sie krzewi i nie wiem czy juz rzucić saletre,200kg czy sie wstrzymać,a moze znowu mocznik..

faza koniec  - pełnia krzewienia juz mozna okreslic :)  mocznik wychodzi taniej z tego co przeliczałem i działa dłuzej wiec myslę ze na strzelanie w źbło sie juz rozpuści , zapowiadają przelotne opady a dzis własnie pada sobie co troche to sądze że bd dobrze :) , mozliwe że Ph masz słabe też mam 5 arów słabego to miaałem worek wapna magnezowego to mu sypnąłem recznie 25 kg :) zobacze czy mu cos pomoże :) spróbuj dać mocznik 15% i siarczan 5% + Kristalon 5kg  dolistnie u mnie ładnie widac po tym efekty :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie mam pytanie czy w mieszance jarej pszenica z jęczmieniem moge zastosować medax top i antywylegacz i ile tego dać nawożenie to 240 kg saletry w dwóch dawkach i 30 kg mocznika z siarczanem dolistnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterek91    0

Dawałem wapno jesienią,ale ph nieznane..masz racje mocznik tanej wychodzi,ale moze taki strzał saletry by mu bardziej nie pomógł,niz mocznik..a dolistnie to może w sobote polece niech te chwasty troche zwinie..a ten tytanit warto dodwać,czy szkoda grosza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek1987    0

witam pytanko co mowicie zeby uderzyc teraz cerone glowny pend ma juz drugie kolanko w reszcie dopiero sie tworzy i zastanawiam sie co robic zwlaszcza ze bojlo ostro przesadzilem z azotem zwlaszcza ze po zaoraniu gorczycy bylo siane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14
Napisano (edytowany)

new_profil_luki21

jak ma być bardzo tanio to może Artea? pod warunkiem ze wcześniej bylo dobrze chronione.

 

p.s. możesz zerknąć na mój post wyżej? 

Edytowano przez MartineZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

czy stosujecie skracanie przy jęczmieniu jarym, jeśli tak to jakie środki stosujecie i w jakiej ilości? jeśli zastosowałem 150kg polifoski 6, 100kg saletrzaku i 100 kg saletry to warto skracać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22
Napisano (edytowany)

a po jakim czasie od zastosowania herbicydu Gold mogę jechać z II dawką N i ile dać saletry bo przedsiewnie poszło ok 230kg polifoski 6 + 150kg mocznika ? 

Edytowano przez marcin2057

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

z tańszych środków polecam Soligor ,droższa  opcja tebukonazol z azyksystrobiną po połowie zalecanej dawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie ponawiam pytanie czy w jęczmieniu moge stosować medax top i antywylegacz 675 SL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

a po jakim czasie od zastosowania herbicydu Gold mogę jechać z II dawką N i ile dać saletry bo przedsiewnie poszło ok 230kg polifoski 6 + 150kg mocznika ? 

nie musisz stosowac w tym przypadku żadnej przerwy :)  

czy stosujecie skracanie przy jęczmieniu jarym, jeśli tak to jakie środki stosujecie i w jakiej ilości? jeśli zastosowałem 150kg polifoski 6, 100kg saletrzaku i 100 kg saletry to warto skracać ?

 przy takim nawozeniu to nie widze sensu :) dałeś tylko 9+27+34 = 70 kg N ;)  czyli mało :) u mnie to jedna dawka :) a jakby co to w jeczmieniu najlepszy Moddus dawka 0,4-0,6 L/ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Mam zasiany jęczmień jary Azit jutro mam zamiar dać N tak aby całkowita dawka N wyniosła 100kg/ha i mam pytanie czy ustoi przy 100kg N ? czy lepiej skracać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądają u was koszty uprawy na 1ha jęczmienia ozimego? Ja dziś zrobiłem podliczenia bez paliwa i wyszło mi 1458zł z nasieniem. Doliczyć paliwo to mamy pewnie 2000zł. Jak wyskoczą z ceną powiedzmy 500zł za tonę to mamy lipę. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj