Polecane posty

royal261    10

U mnie dzisiaj na jęczmień jary poszło 5kg siarczanu magnezu + 3kg npk 20 20 20 z mikroelementami + 0,3 tytanitu + 1l ccc 675 + 0,6l medax top + 1l tilt turbo + 0,8l mondatak + 0,1l karate zeon. Nawożenie ok 130 N. Taka sama mieszanina poszła 16 kwietnia na pszenżyto efekt zero przypaleń, a zboże zrobiło się dosłownie czarne (ciemnozielone). Zobaczymy co bedzie z jęczmieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11
Napisano (edytowany)

ja stosowałem Madax no i powiem tak w tym roku bede stosował inny środek

Kolego, a dlaczego nie będziesz w tym roku stosował Medaxu w jeczmieniu jarym? Uszkodził Ci zboże, czy w ogóle nie zadziałał na jęczmień?

 

 

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Jakie nawożenie dajecie na jęczmień jary? U mnie poszło 400 npk 7 18 28 i 225 kg mocznika w dwóch dawkach a wiec ok 130kg azotu. Ale rozmawiałem z takimi ludźmi którzy dają na jary 170 - 180kg azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a kiedy dać najlepiej II dawkę N pod jeczmień jary Eunova, przedsiewnie dałem 230kg/ha polifoski 6 + 150kg/ha moczniku i czy lepiej saletre czy mocznik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

jak mocznik to 2 tyg przed saletrą czyli najlepiej mocznik w fazie krzewienia :) , saletra w strzelanie w źbło bo wtedy najwiecej pobiera roslina azotu :) , mozesz podzielic na dwie dawki jeszcze :) 50 kg N na strzelanie w źbło i 30 kg na flagówke 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Jęczmień jary nie potrzebuje tyle azotu.Druga dawka na koniec krzewienia w postaci saletry wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co niektórzy  podają ze już na początku krzewienia druga dawka. opóźnienie dawki azotu zwłaszcza w jęczmieniu powoduje wyleganie jęczmienia. u mnie już tydzień temu poszła druga dawka rsm na jary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Zielony młody jęczmień ostatnio robi furorę w świecie dietetyki. Wiecie może czy idzie zrobić coś takiego samemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

czy ktoś z was zauważył wstępowanie skrzypionki na polu ?, bo u mnie występuję placami tam gdzie gęściejsze i zieleńsze zboże i nie wiem czy jutro prysnąć czy nie, koszt niby nie duży i jaki odstęp czasowy zastosować między opryskiem na skrzypionkę a II dawką azotu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152
Napisano (edytowany)

Ja już jechałem na skrzypionka, początek kłoszenia. Nie tylko skrzypionka zauważyłem, są też inne insekty. Zrób zabieg i miej spokojną głowę.

Edytowano przez krychu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

na ozimym też już zrobiłem, mi bardziej chodzi o jęczmień jary że skrzypionka się pojawił, mój błąd, sorki nie doprecyzowałem pytania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Panowie mam pytanie-robiłem oprysk w sobotę lintur+chwastox extra na jęczmień jary i pszenicę jarą wszystko siane 27-28 kwietnia. Teraz będzie 4-5 liści. Po jakim czasie mogę pryskać od głuchego owsa ?? Bo jak pryskałem wcześnie w zeszłym roku to chyba wtedy jeszcze wszystek nie wykiełkował i mimo oprysku głuchego było sporo. Ile odczekać z tymi opryskami?? Ma może ktoś zdjęcie jak wygląda wschodzący głuchy owies??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

5dni odstępu lepiej zachować. Co do głuchego to temat był już poruszany-liscie się skrecaja w lewo, i będzie on zazwyczaj wschodził z głębszych warstw gleby. Jako ostateczność można wykopać charakterystyczny ziarniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

witam, mam problem na jednej dzialce z jeczmieniem jarym kucyk C2. wysiew ok 190kg 7,04

przedplon przenica/przezyto, na jesien obornik. Przedsiewnie 250 kg lubofoski, 200 kg saletrzaku, 200kg wapmagu /ha

problem tkwi w tym ze na ciezszej ziemi slabo powschodzil tak jakby przez skorupe niemogl sie przebic. dodam ze ziemia uprawiona byla rano, a podwieczor siew. podczas siewu niebylo jeszcze zbyt sucho, ale potem z 3 tyg nie padalo napewno. 

teraz pytanie czy jesli rzuce mu saletre ze 100kg/ha rozkrzewi sie jakos czy juz tego nie od ratuje. na lzejszej ziemi tj Vkl jest calkiem calkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

U mnie dzisiaj na jęczmień jary poszło 5kg siarczanu magnezu + 3kg npk 20 20 20 z mikroelementami + 0,3 tytanitu + 1l ccc 675 + 0,6l medax top + 1l tilt turbo + 0,8l mondatak + 0,1l karate zeon. Nawożenie ok 130 N. Taka sama mieszanina poszła 16 kwietnia na pszenżyto efekt zero przypaleń, a zboże zrobiło się dosłownie czarne (ciemnozielone). Zobaczymy co bedzie z jęczmieniem.

A czy CCC i Medax top mają rejestrację w jęczmieniu jarym? Jak się sprawdzają? Ma ktoś doświadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Ja też kilka razy pytałem na Tym Forum o stosowanie Medax Top w jęczmieniu jarym. Jeśli Ktoś nim pryskał to zboże w ubiegłych sezonach, niech odpowie jakie były efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

ja na jęczmień jary dałem 80 kg N jak miał 2 liście w postaci RSMu i nie zamierzam już dawać azotu, zobaczymy co z tego wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Ja na swój jęczmień przedsiewnie dałem 270kg lubofosu, i 270 saletrosanu, w sobotę poszło 250 saletry i dziś oprysk na chwasty. Za jakiś tydzień chyba poleci fungicyd z odżywkami i oto moje pytanie ile dać modusa ? Czy dawka 0,3 będzie odpowiednia i wystarczy tylko jedna czy lepiej dwie dawki po 0,2 w odstępach dwa tygodnie. Odmiana Atrica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Panowie i Panie co radzicie posiałem późno jęczmień jary i cześć ma już 3 liście a mam kawałek co dopiero po deszczu zaczął wschodzić(wszystko w jednym kawałku), kupiony mam sekator 125 niby pisze że od 3 liścia ale boję się że jak poczekam do 3 liścia na tym co dopiero wschodzi to chwasty mnie zniszczą, pryskać czy czekać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kula88    2

Czy mogę zastosować dwa razy na jednym zbożu chwastox trio? stosowałem dwa tygodnie temu,ale takiego maiłem fachowca, ze miejscami nie wzięło chwastów , prawdopodobnie żle wymieszał w opryskiwaczu. Jężeli tak to jaki odstęp między opryskami i czy jak jęczmień bedzie już ostro strzełał w żdżbło to mogę go stosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Ja pierwszy raz stosuje mieszaninę ccc + medax w jęczmieniu przy nawożeniu ok 130N. Na liść flagowy planuje dać znowu dać 0,4l medax top. Napisze jak sprawdziła się ta mieszanina. Tylko zastanawiam się czy nie rzucić  jeszcze ze 100 kg saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

CZy po 5 dniach od zabiegu herbicydowego (puma+ granstar) moge jechać z modusem i soligorem ( 0,3+0,8)na jęczmień jary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj