Polecane posty

gen    50

możesz powiedzieć dlaczego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Kolego ja pryskałem mimo żółknięcia bo kiedyś zostawiłem bez oprysku na głuchy i zarósł on całkiem zboże i wtedy było gorzej. Według mnie nie patrz tylko pryskaj. U mnie wszyscy jęczmienie ozime pozostawiali mimo że słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

u mnie zimowy zaczyna wąsy pokazywac a niema kiedy wjechac z T2 .jest dosyc ladny ale byl opryskany na mszyce jesienia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzasz tylko regułę, że pomimo potężnych kosztów które poniosłem na jęczmień ozimy zabrakło czasu i wiedzy aby dorzucić do tego jeszcze 20zł i prysnąć tą jeban* mszycę. 

  • Like 1

KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Potwierdzasz tylko regułę, że pomimo potężnych kosztów które poniosłem na jęczmień ozimy zabrakło czasu i wiedzy aby dorzucić do tego jeszcze 20zł i prysnąć tą jeban* mszycę. 

Za rok zasieje jeszcze troche pozniej po 25 wrzesnia bo w tym roku sialem 20 i troche wybujał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

To zależy kiedy zima przyjdzie, może przyjść końcem października i wtedy się nawet nie ukorzeni ni rozkrzewi. Teraz zim nie było to najlepiej było siać w październiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Też teraz zasieje po 25 września bo szybciej za mocno wybujeje.

 

Termin siewu pszenicy ozimej i jęczmienia ozimego przypada od 28,09 do 10.10 w moim regionie mało kto sieje oziminy przed 25.09 bo zboża wylegają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

Czy skrzypionka i ploniarka może być groźna w jęczmieniu jarym w fazie trzech liści? Na metrze jest po okolo 3 sztuki. Jeśli tak to czy mozna połączyc herbicyd z insektycydem?

ponawiam pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja bym ją zwalczył, zwykły pyretriod to czasem koszt rzędu 15zł/ha. Ale raczej te zabiegi bym rozdzielił.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Jęczmień jary eunova siany 24 marca. Kiedy mogę spodziewać się fazy pierwszego kolanka tak mniej wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Mam pytanie siałem jęczmień jary 3.5tyg temu. Wydaje mi się że jest w fazie 2-3-4liści i mocno zżółkł. Mogę dać już siarczan magnezu+mikroelementy? Czy za wcześnie? Ogólnie pole mam słabe ale nie chciałem siać owsa bo mija się on z opłacalnością. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    224

witam.

mam problem z jęczmieniem jarym dawałem miesiąc przed siewem wapniak koszelowski potem przed agregat 150 mocznika i 150 polifoski 6 i mam taki problem bo w niektórych miejscach robią się zółte liście do połowy jest w fazie gdzieś miejwięcej 3 liści 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

może być po przymrozkach, może być jeszcze za mało wapna, może byc jedno i drugie, no i choroby, ale to chyba za wcześnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

najprawdopodobnij niskie pH kreda która rozsiałes nie dziła odrazu. 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofer85    1

Mam pytanie siałem jęczmień jary 3.5tyg temu. Wydaje mi się że jest w fazie 2-3-4liści i mocno zżółkł. Mogę dać już siarczan magnezu+mikroelementy? Czy za wcześnie? Ogólnie pole mam słabe ale nie chciałem siać owsa bo mija się on z opłacalnością. 

kolego mam ten sam problem z jęczmieniem tylko że zaczyna się już krzewić,u mnie jest na różnej glebie,i na piaskku i na glinie tak zwanej i place są zarówno tu i tu,ja wczoraj zastosowałem wapmag-odżywka,ale czy to pomoże. przyczyn może być wiele-niskie ph,zimne noce,przymrozki itd..dodam że wczoraj rozmawiałem z sąsiadem i u niego ten sam problem,ma też sporo zasianej przenicy jarej i przenica wygląda pięknie i sam zachodzi w głowe od czego te place w jęczmieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

U mnie ella siana 10,03 i prawdopodobnie jutro t1 i skracanie zrobię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Jęczmień ozimy zaczyna się kłosić,do soboty kłosy powinny już być całe na wierzchu.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    224

jeżeli mówisz że od razu nie działa to wspomagać coś jęczmień czy zostawić i czekać ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

u mnie tak samo,od poniedziałku zauwazyłem pierwsze oznaki osci na wierzchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hankarys    0

Witam.U mnie w jęczmieniu ozimym środek na chwasty kiepsko zadziałał,czy można jeszcze prysnąć na wieloliścienne,czy mu nie zaszkodzi oprysk i czym to zrobić?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj