Polecane posty

@michal1014 mój tak samo. Będzie straszna lipa. Jak sobie pomyśle o tych cenach w granicach 500zł to mnie szlag trafia. Wszystko miało być niskim nakładem a już tyle w niego wsadziłem, że nie widzę różnicy między uprawą jęczmienia a pszenicy. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Ee tam nie urodzaj się szykuje to zapowiada się cena. Ja mam kontraktowany browar. To tylko komisje chodzą i podziwiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Mój tak samo ładnie się zbiera ale 3 razy poszedł mocznik + siarczan + maximus 20-20-20 i w trzecim oprysku duett star i dzień do nocy. Deszcz tylko potrzebny. Ale zostawiam bo wcześniej zboże potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

W skali kraju to ponoć żółta karłowatość jęczmienia, ale nie we wszystkich przypadkach. U mnie jak był uznał stan plantacji na dobry i nakazał pociągnąć go odżywkami + siarczan magnezu + ciut azotu i ma być. Wszystkie jęczmiona które były wcześnie zasiane mają taki problem, a natomiast te co później wyglądają o wiele lepiej. Ale stwierdził jedno - "Gdybyście uważali na mszyce w jesieni jęczmienie wyglądały by super."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    513

Koledzy 2 tygodnie temu 10.04.15 posiałem jęczmień jary i już zaczyna wychodzić z ziemi a tu w nocy wpadły dziki i zryły pole. Z 6 ha zniszczyły około 20%. Miał ktoś taki przypadek w jęczmieniu? Zostało coś w tych miejscach co ryły czy Siać drugi raz w tych miejscach samym siewnikiem? Mam siewnik talerzowy więc ziarna nie powinien zostawić na wierzchu ale jest tak sucho że może będzie jeszcze gorzej i zostawić tak jak jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Nie jest szałowy ale szkoda by go zaorać tym bardziej że jary jest obecnie słaby bo sucho a co będzie dalej z deszczem nie wiadomo. A koszt przeorania i siewu też nie mały więc ja na pewno zostawię bo wcześniej sprzątnę z pola kilka dni to może jakiś poplon na kichę wsieje jak w zeszłym roku peluszkę.

post-49833-0-22004300-1430055333_thumb.jpg  post-49833-0-93063400-1430055339_thumb.jpg   post-49833-0-74075800-1430055346_thumb.jpg  post-49833-0-92750900-1430055353_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Bo nie używasz wału posiewnego. W luźnej ziemi dłużej wschodzi zboże ale wyrówna się po jakimś czasie. Znajomy wałuje po siewie to wschody są równiutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

ja w tym roku powałowałem wałem pierścieniowym 2.5m o wadze okołe 500kg wagi tak na próbe połowe pola na próbe i nie widze różnicy, w obu przypadkach wschody są idealne, zdjęcie w galeri

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Panowie mam problem i to duży. Jęczmień ozimy po zimie nie wyglądał aż tak tragicznie - był dosyć żółty ale myślałem że dojdzie do siebie, a tymczasem dostał już 3 razy nawóz, raz dolistnie (mocznik+siarczan magnezu+agrochelat z), oprysk na grzyba (tilt turbo+mondatak) i nic to nie dało - wszystko stoi w miejscu - rośliny są mikre, skarlałe, końcówki liści żółte. Podejrzewam, że to mszyce przeniosły tą żółtą karłowatość. Czy jest na to jeszcze jakiś ratunek? Bym wiedział, że tak będzie wyglądał to miesiąc temu bym go przesiał ale teraz to już bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Panowie mam problem i to duży. Jęczmień ozimy po zimie nie wyglądał aż tak tragicznie - był dosyć żółty ale myślałem że dojdzie do siebie, a tymczasem dostał już 3 razy nawóz, raz dolistnie (mocznik+siarczan magnezu+agrochelat z), oprysk na grzyba (tilt turbo+mondatak) i nic to nie dało - wszystko stoi w miejscu - rośliny są mikre, skarlałe, końcówki liści żółte. Podejrzewam, że to mszyce przeniosły tą żółtą karłowatość. Czy jest na to jeszcze jakiś ratunek? Bym wiedział, że tak będzie wyglądał to miesiąc temu bym go przesiał ale teraz to już bez sensu

Siej kukurydzę  ,z tego jęczmienia już nic nie będzie ręczę moją siwą głową .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulan    0
andrews1987 - ten co tu masz na zdjęciach to w porównaniu z moim i tak wygląda za***iście ;)   

 

krilan06 - cofnij się kilka stron - tam są moje zdjecia wklejone - zobacz i napisz czy Twój wygląda podobnie ? 

 

ja ze swoim postanowilem co robie- czekam jeszcze z tydzien - ma padać trochę, jak nie ruszy z kopyta, to talerzówka i sieje koniczyne czerwoną (bo uprawiam ją na nasiona w płodozmianie). Korekta do wniosku o doplaty i chociaz ta doplata do motylkowatych zmniejszy troche strate a i pole odpocznie..  kukurydza jest dobrym rozwiazaniem, ale ja jej nie uprawiam i nie wiem czy warto w moim przypadku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

U mnie też flagowy się wychyla w tym tygodniu trzeba t2 zrobić i pojawia się pytanie czy dodać cerone jak taka susza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radi103    1

Mieszał ktoś może nowy granstar ten ultra z grodylem?Jezeli tak to w jakich proporcjach i czy trend tez był w mieszaninie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj