Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomekZ058    135

dzisiaj T1 w jeczmieniu ozimym zrobione,warunki atmosferyczne w koncu pozwoliły wykonac zabieg Duett Star 1,0l/ha+Mirage 0,7/ha ciekawe jak jeczmien sie zmieni po tym zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulan    0

pytanie brzmi - czy nie bardziej opłaca się zasiać pszenżyto i nie jeżdzić jesienią 2 czy 3 razy w pole?  ;)  jeczmien jest fajną rośliną bo pozwala na lepszą organizacje pracy w czasie siewów i w żniwa, zazwyczaj pzreznaczony jest na pasze - powinno go byc conajmniej 15% w paszy dla świn ... ale jesli go nie bedzie to przeciez też urosną.. a nie jest powiedziane że jak by zamiast jęczmienia było pszenżyto w dawce pokarmowej, to świnie będą gorzej rosnąć...   cała przewaga jęcznienia polegała na tym że własnie jest rośliną w której robi się mało zabiegów..

 

jakiś czas temu ogladalem taki film Interseellar -była tam taka sytuacja że rośliny wymierały z powodu chorób - w filmie została już tylko kukurydza, ale ją też brała ta choroba już i dlatego musieli szukać innej planety do życia... hehe widze że zaczyna się to od jęczmienia ;p zaraz będzie też w pszenicy, bo ją podobno też może ta żółta karłowatośc łapać ;)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z powodu lepszej organizacji żniw zdecydowałem się na siew jęczmienia ozimego- pierwszy raz w życiu. 

Może się coś stać po zastosowaniu Duettu Ultra w jęczmieniu ozimym? 

Edytowano przez new_profil_luki21

KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teraz to się cuda dzieją z tymi zbożami.. ja też pierwszy raz zasiałem 6 ha żeby żniwa rozłożyć troszke.... ja już na grzybka dałem i mikro i 120 N i nie ciekawie było. byłem 3 dni temu i był marny i nie nadawł się jeszcze do skracania a dzisiaj go oglądałem to już najwyższa pora na oprysk bo kolanko jest 2-3 cm nad węzłem... szybko go ruszyło... tylko że rośnie nierówno, takimi kępkami i nie zaszkodzi tym mniejszym gdzie kolanko jest np 0,5 cm nad węzłem ? proszę o odpowiedź bo jak coś to jutro bym prysnął 0,3 moddusa i 1 l ccc - może to być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

dobrze kolega wyżej mówi nawet w etykiecie moddusa jest napisane że na jęczmień ozimy 0,6l/ha i bez żadnego CCC. CCC jedynie na pszenicę wraz z moddusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulan    0

mi tez odradzali stosować ccc na jęczmien, aczkolwiek dawałem kilka razy 0,8lccc +0,3moddusa i nic się nie działo nigdy. Dla pewnosci lepiej dac 0,5l moddusa i bez ccc. Niby na etykiecie jest że ccc z moddusem tylko w pszenicy, ale pszenzyto też można bez pzreszkód pryskać takim mixem chyba ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że można dać przecież nie spali Ci jęczmienia. Ale po co? Wywalenie środka na marne bo jęczmień na niego nie reaguje. Wówczas zostanie Ci 0,3 Moddusa co jest za małą dawką. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Panowie a mogę Linturem prysnąć jęczmień który już dawno przestał się krzewić? Wcześniej było zimno więc by nie działał a teraz już jest duży na jednym kawałku. A znowu na dwóch kawałkach jest porażony jak u wielu forumowiczów i też nie wiem czy można by pryskać bo przecież pisze że na chore rośliny nie wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

Ulan

a ty gadasz o jarym czy ozimym? Ja wolę zasiać jęczmień jary, jeden zabieg na grzyba, raz skrócisz i masz 7t/ha a pszenżyto 2 zabiegi, sarny zeżrą zimą, teraz u mie mączniak dusił dopiero wczoraj wyjechałem z zabiegiem bo mrozy, takie koszty a nie będzie więcej niż 7t/ha, to będzie huk, a jakie nakłady, większe wymagania pokarmowe,   -_-

 

żywieniowcem nie jestem, ale nie wyobrażam sobie żeby paszę mieszać dla kabanów bez jęczmienia na samej pszenicy i śrucie sojowej  :huh:

a ja w tym roku będe miał taki jęczmień że boję się żeby nie leżał, kiedyś ojciec siał ozimy ze względu bo zboża brakowało wcześniej skoszone, ale to mija się z celem, tym bardziej widzicie jak to wszystko wygląda, u mnie w okolicy wszędzie taka gimela ten jęczmień,  

 

A mi doradca powiedział odnośnie pszenżyta, że mam chrobry z jesieni (mączniak prawdziwy, i łamliwość podstawy źdźbła) i powinienem prysnąć z jesieni, jakbym miał jęczmień ozimy to bym tak zrobił 

A co to jest za choroba w tym jęczmieniu septorioza czy pleśń śniegowa? U jednego też tak pszenica placami wyginęła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Ja na jesień dałem dursban 0,6 i tebukonazol 250 0,6 bo ciepło było jęczmień przezimował w 99%. Jeden zabieg na mszyce wystarczy tylko trzeba go zrobić w odpowiednim terminie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Stosował Ktoś z Forumowiczów Medax Top w jęczmieniu jarym? Chodzi mi o poprzednie sezony.

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

Kiedy dawać N w jęczmieniu jarym ? Planuję dać na jedno pole saletrę a na resztę RSM ?

I czy można stosować ccc+ moddus w jarym czy raczej sam moddus ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulan    0

ogar118 a w jakim terminie robiłeś tan zabieg jesienią ?  


dawid3p - musisz mieć dobre ziemie że u Ciebie jary daje takie plony. Ja mam gleby 3-6 klasa i niestety jare zazwyczaj się nie udają (no chyba że jest taki mokry rok jak zeszły). 4 t/ha rzadko kiedy przekraczalem na jarych roślinach, a oziminy dają 7-8ton.. a już w szczegolnosci kiedy przyjdzie suchy rok to różnica jest widoczna... a bieżący nie wiadomo jeszcze jaki będzie bo póki co to sucho jak ch..  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

U mnie jęczmień jary Basic siany 13 kwietnia zaczyna ładnie wschodzić. Po niedzieli rozsieję na niego salterę amonową, gdyż przedsiewnie nie dawałem azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Panowie czy komuś z grupy "słabych jęczmieni zimowych" któraś plantacja się zregenerowała? Mógłby ktoś wstawić zdjęcie jak to wygląda teraz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

kolego zregenerowana częściowo  dziś jeszcze poszedł oprysk na grzybka z mocznikiem i siarczanem  saletra już 2 razy tylko nie wiem czy koszty się zwrócą ale wg. mnie to posiałem zbyt gęsto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj