Polecane posty

cieplym3    72

Duett jest bardzo dobry na T1 pod warunkiem, że dodamy do niego coś na podstawe np. prochloraz.
Wracając do pytania kolegi wczesniej- mustangiem jedziesz w czasie krzewienia jeczmienia, czyli za jakieś 2 tygodnie, po tygodniu możesz jechac axialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Dziękuję za pomoc. A może powiecie czy lintur w jęczmieniu jarym załatwi rzepak ozimy który był siany na poplon?? Obecnie jęczmień ma gdzieś 5 cm a rzepak już ma 10cm jest go na 1 ha ok 100szt. Tylko jak będzie można pryskać linturem to ten rzepak będzie chyba już za duży żeby go pryskać.???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Kiedy prysnać jeczmien ozimy Cerone zeby byl najlepszy efekt?w tej chwili nie ktore pedy maja 2 kolanka inne dopiero 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

doradca mi doradzil dac 0,6 l /ha i potem powtorzyc jeszcze raz tak samo .mowi ze trzeba uwazac bo jest bardzo sucho.ale szkody chyba tym zabiegiem Cerone nie zrobie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulan    0

Panowie co zrobić z takim jęczmieniem ozimym? ?  To żółta karłowatość jęczmienia? czy jakiś grzyb? pole wygląda masakrycznie jak na moje oko, a jest wielkości 12 ha i nie wiem co z nim zrobić. Dałem dziś 250kg saletry. a 10 marca dostał 150kg saletry. post-656-0-82287400-1429723407_thumb.jpgpost-656-0-40071100-1429723568_thumb.jpgpost-656-0-21426200-1429723684_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

to jest wirus i bedzie coraz gorzej,likwiduj puki czas ,możesz jeszcze kukurydzę zasiać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strasznie słaby. Można tutaj mówić o uszkodzeniach rzędu ponad 90%. Ja swój zostawiłem ale u mnie jest uszkodzenia 30%. Ja bym na twoim miejscu orał i siał jeszcze jary albo kuku.   Dziś dawałem bardzo opóźniony zabieg Moddusem w dawce 0,5l. Jęczmień znajduje się w takiej fazie:

 

 6794024d2168ea0bm.jpg

 

Moddus jeszcze coś skróci bo jest dużo za późno.

 

 

 

Edytowano przez new_profil_luki21

KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Jak najpredzej opryskac jakims bardzo dobrym srodkiem na grzyb a plus mocznik.ja tak robiłem i juz widze poprawę. Podobno znow sa naloty mszycy i moze trzeba by było cos dodac.ludzie zaorywali ale ja swoje zostawilem i widze ze ida nowe mlode korzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Panowie co zrobić z takim jęczmieniem ozimym? ?  To żółta karłowatość jęczmienia? czy jakiś grzyb? pole wygląda masakrycznie jak na moje oko, a jest wielkości 12 ha i nie wiem co z nim zrobić. Dałem dziś 250kg saletry. a 10 marca dostał 150kg saletry. 

 szczerze wyglada bardzo slabo .u mnie sa male place ale tam gdzie ruszyl to jest 2 kolanko poczekaj z tydzien moze popada i sie polepszy .chyba ze nie chcesz siac kuku to trzeba wczesniej decydowac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

ja pierniczę te jęczmienie u wszystkich takie słabe są, i to co roku, ja tam zawsze jary sieję,  co to jest za choroba? ciekawe czy jakby grzybówką z jesieni przelecieć jakie były by skutki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulan    0

kur*a ! pierwszy raz sie mi coś takiego zdarzyło a już kilka lat jeczmien uprawiam.  Tam dalej w tle rośnie pszenżyto i wygląda perfekcyjnie. Coś widzę że chyba uprawa jęczmienia się skończy u mnie jak on taki wrażliwy.  Co by się stało jak by się go zostawiło ? zdechnie całkowicie czy wyda plon ale mały ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Ja posiałem pierwszy raz na próbę 1.5ha  jęczmienia ozimego. Jesień była sucha na glinie rzadko powschodził na piachu ok. Jesienią nic z nim nie robiłem jedynie przedsiewnie 10000l gnojówki na ha. Pod koniec października zauważyłem na moim jęczmieniu mszyce ale temperatury nie pozwalały na opryski w dzień było tylko 5*C nocą może 1*C ale były też takie dni że robiło się cieplej więc kupiłem Bi58 bo nic innego nie mieli w pobliskim sklepie z ŚOR. Jak kupiłem Bi58 nawet nie zdążyłem go wykorzystać ponieważ w dzień jak i w nocy występowały minusowe temperatury więc zostawiłem te robale na pastwę losu. Ale i tak tydzień minął jak mróz je wytępił :) Całą zimę jęczmień miał ładny soczysty kolor. Przełom lutego-marca zaczął żółknąć więc 2 marca rozsiałem 200kg saletry/ha. Po tym nawożeniu jęczmień robił się z powrotem zielony dokładał nowe pędy. Wiosną jak zrobiło się cieplej zwalczyłem chwasty (na glinie tam gdzie jęczmień jest rzadki było dużo chwastów) została jeszcze miotła ale zostawiłem ją na później żeby nie osłabić jęczmienia. Po tygodniu od zwalczenia chwastów dałem dolistnie mocznik+siarczan magnezu+kristalon żółty + tilt turbo na grzyba. 7 kwietnia dałem 120kg saletry/ha, po tym nawożeniu jęczmień w końcu ruszył w górę. Ostatnie 10 dni trochę stoi w miejscu ponieważ jest zimno, dużo wieje i jest sucho ( może popada w weekend bo zapowiadają deszcze :) ). Wczoraj z rana nie wiało to opryskałem na miotłę. W sobotę przed deszczem jeśli będzie dam ostatnią dawkę saletry 70kg/ha. Z wiosny mój jęczmień wyglądał podobnie jak wyżej na zdjęciu ale dostał N wytworzył szybko dodatkowe pędy teraz jest już w miarę wyrównany i liczę że jeszcze 4.5-5t/ha wyda ale na jesieni były plany na 8.5t/ha :) Na kłosa dam jeszcze artea+kristalon+mocznik+siarczan magnezu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulan    0

póki co plan mam taki że poczekam jeszcze z tydzień, teraz ma być ciepło i deszcz jakoś okolo niedzieli, saletry troche wciągnie i mam nadzieje że będzie dobrze w miare. Zawsze plony mam w okolicach 7-8 ton na 3-5 klasie, a ostatnio ponad 7 ton na 6 klasie jęczmienia było, nawet jak by połowa tego plonu byla to moim zdaniem i tak nie warto orać bo jara teraz siana nie da wiecej jak 4 tony na moich glebach. Jak będzie przegrywał to zasieje po wierzchu jarego albo owsa i zabronuje, ewentualnie najpierw talerzówką. Zamieszcze zdjęcie za 2 tygodnie i zobaczymy kto miał racje- cI co mówili żeby orać czy ci co doradzali zostawić. Pierwszy raz sie z czymś takim spotkałem-  jęczmien siany w optymalnym terminie (bodajrze 18  czy 19 września). Może jednak warto opóźnić o ten tydzien i jeszcze po jakimś czasie jak już sie rozkrzewi prysnąć insektycydem +ewentualnie jakiś delikatny fungicyd. Jakimi środkami pryskacie na jesieni ?? 


na chwasty co dajecie? stosował ktoś kiedyś Maraton w jęczmieniu ozimym?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    125

Teraz będę siał po 25 wrzesnia.
Nie ma co szybciej tylko grzyby z tego są.
Wogole jaki srodek stosuje sie na te mszyce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulan    0

niby jak wczesniej sie sieje to sie rozkrzewi... ale co z tego jak po zimie i tak zawsze jest żółty i wyrasta od nowa wszystko. Na mszyce musi być środek który długo działa, np. Bi ale nie wiem czy można go jesienią dać i w jakiej fazie jęczmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    125

No właśnie szukam takiego środka i w każdym pisze że stosować wiosną. Może niech ktoś napisze co takie coś stosował :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

ja sialem 13.09 potem oprysk na ziele ale zaczal mi zółknac to dalem soligor w pełnej dawce,alkain pk z intermagu i po tygodniu bi 58 na mszyce, postaram sie wrzucic zdjecie do galerii to zobaczycie jak wyglada

 

bi 58 mozna takze stosowac na jesien i z mojego skromnego doswiadczenia wynika ze conajmniej 2 razy jezeli jestdługa i ciepła jesien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj